Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

POMMUUDIS! Venemaa laseb Hiinaga konkureerimiseks välja karoovaviiruse

See Nojabrski lehm on välja valitud kui viirusekandja nr 1. (foto: Venemaa siseministeerium)
jagamist

Venemaa Föderatsiooni siseministeerium teatas täna, et lähipäevil tullakse välja oma versiooniga koroonaviirusest, mille nimeks saab karoovaviirus. Viirus lastakse lahti selleks, et mitte Hiinast kehvem olla.

Siseministeeriumi sõnul valiti viiruse nimeks karoovaviirus, sest koroonaviirus pole lihtsale vene inimesele eriti arusaadav.

Tuleb parem kui Hiina oma

„Erinevalt Hiinast kavatseme meie mängida avatud kaartidega – me ei hakka isegi eitama, et see on valitsuse loodud viirus ja et valitsus on vastutav ka selle leviku eest,“ märkis siseministeeriumi esindaja Andrei Krolov.

„Me oleme välja valinud ühe väikese mõttetu linnakese nimega Nojabrsk, kus me valitsuse palgal olevate viroloogide poolt valmis tehtud viiruse ka lahti päästame,“ sõnas Krolov.

„Karoovaviiruse valmistamisel lähtusime põhimõttest „anything you can do i can do better“ ehk kindlasti tuleb see surmavam ja nakkavam kui on praegu palju paanikat tekitav Hiina koroonaviirus,“ kiitles siseministeeriumi esindaja.

Sellised näevad uue tapva karoovaviiruse bakterid välja mikroskoobi all. (foto: Venemaa siseministeerium)

Plaan on paigas

„Hiljemalt selle nädala lõpuks on viirus Nojabrskisse transporditud ja nakatame sellega kohalikku lehmakarja, kust see siis liigub edasi juba inimestele,“ kirjeldas Krolov karoovaviiruse leviku algust.

„Siis hakkab meie kontrolli all olev kohalik meedia sellest pasundama ja kui on juba piisav hulk nakatunuid, siis lükkame teema ka üleriigilisse meediasse, et paanika oleks suurem.“

„Loomulikult kinnitame siis kohe rahvale, et valitsus juba tegeleb ravimi otsimisega aga kõik võtab veel aega,“ selgitas Krolov.

„Kindlasti kaotavad oma töökoha ka mitmed selle valdkonna  kõrged aga samas riigile mitte just nii vajalikud ametnikud, et rahvas näeks, et keegi ikkagi ka vastutab asja eest.“

Esimesed nakatunud juba üsna varsti

Küsimusele, et miks taolist asja üldse oma rahvale teha, vastas siseministeeriumi esindaja Krolov nii: „Ega suur Venemaa ei saa siis ju Hiinast kehvem olla – täna räägivad kõik Hiinast ja koroonaviirusest aga kui kõik hästi läheb, siis homme räägitakse juba Venemaast ja karoovaviirusest,“ sõnas mees.

„Ja teiseks põhjuseks on loomulikult meie soov varjata muid tegelikke suuri sotsiaalseid probleeme riigis nii nagu Hiinagi seda teeb,“ lisas Krolov.

Siseministeeriumi esindaja sõnul peaksid esimesed nakatunud saama endale karoovaviiruse juba sel nädalavahetusel.

Hea lugeja! Mida arvad Sina Venemaa plaanist anda välja oma versioon eriti nakkavast viirusest?Kas oleksid huvitatud ka ise seda mingi aja kandma? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka Lugejakiri.ee jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles