Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Postimehe valimiskompass Hääleandja näitas täna hommikul väga kummalisi tulemusi

Just sellist tulemust näitas täna hommikul Postimehe Hääleandja - korralikud aiateibad ikka! (kuvatõmmis Postimehest)
jagamist

Tallinlane Argo (42) tegi täna hommikul lahti Postimehe valimiskompassi Hääleandja ja soovis teada saada, milline riigikogu valmiste kandidaat sobiks tema väärtushinnangutega. Suur oli aga mehe üllatus kui ta tulemusi nägi.

Postimehe Hääleandja on rakendus, mis viib inimesed kokku riigikogu valimistel väärtushinnangute poolest kõige sarnasema kandidaadiga. Vastata tuleb paarikümnele küsimusele ning rakendus leiab inimesele sobivaima kandidaadi. „Väärtused on olulisemad, kui valimislubadused!“ seisab Hääleandjat tutvustavas tekstis.

Tallinlase Argo hommikune ehmatus oli suur

Suur oli aga tallinlase Argo (42) üllatus kui ta vastas kannatlikult ära kõigile 22-le küsimusele ja sai tulemuseks, et temale sobivaim kandidaat on Eesti Päästearmee ridades 1930ndatel kandideerinud Konstatin Päts ning ebasobivaim Jaan Tõnisson.

„Ma arvasin alguses, et see on mingi Postimehe naljanurk – vastasin kaks korda uuesti ja ikka oli tulemus sama. Äratasin naise ka kohe üles ja palusin tal öelda, mis aasta praegu on – sain sealt korraliku sõimu vastu ja äratuskell lendas vastu seina tükkideks,“ meenutas Argo varahommikusi sündmuseid.

Täiesti endast väljas tallinlane Argo.

Hääleandja peaks aitama valijat leida sobivaim kandidaat

Postimehe Hääleandjat tutvustavas tekstis seisab: „Valimistel annad hääle kandidaadile, kes peaks järgmised neli aastat Eesti poliitikat kujundama. Ei ole võimalik teada, mida tulevik toob, kuid on võimalik määrata, millises suunas valija või poliitik vaatavad. Väärtused on valimisloosungitest üldisemad ja põhimõttelisemad. Need annavad aimu, mille eest üks või teine kandidaat võiks ka tulevikus seista.“

„Oleme palunud riigikogu valimistel kandideerivatel kandidaatidel ära täita järgnev küsimustik, mis puudutab nende väärtushinnanguid erinevates majanduslikes ja sotsiaalsetes küsimustes. Nüüd on sul kui valijal võimalus vastata täpselt samadele küsimustele. Selle põhjal saame öelda, millised kandidaadid just sinu valimisringkonnas on sinu väärtushinnangutele sarnaseimad.“

Argo on endast väljas tõenäoliselt õhtuni

„Kust kuradi otsast on minu väärtushinnangud sarnased Eesti 1930ndate poliitikute omadega – täielik jamps ja nonsenss, ma olen praegu nii pahane Postimehe peale – ma ei saa isegi tööle täna minna, nii endast väljas olen praegu,“ ütles Argo tulemusi kommenteerides.

„Praegu keedan liitri kummeliteed ja siis proovin uuesti, kui siis ka tuleb sama tulemus, marsin otsemaid Postimehe toimetusse ja seal hakkavad pead lendama!“ lubab tulivihane tallinlane Argo.

Hea lugeja! Kontrolli Sinagi, kas saad samad tulemused, mis Argo. Postimehe valimiskompass Hääleandja on kättesaadav siit!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles