Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Präänikust enam ei piisa- politsei hakkab liiklusrikkujaid korrale kutsuma šhokeeriva „piitsaga“

jagamist

Politsei hakkas sel nädalal jagama liiklusrikkujatele infokaarte, mis kutsuvad juhti ennast elundidoonoriks registreerima. Kuid mida ei öeldud välja, on see, et liiklust rikkuvate juhtide šhokeerimiseks ja korralekutsumiseks hakatakse kasutama veelgi radikaalsemat viisi.

Septembris tuli teade, et Politsei- ja piirivalveamet ostab 70 000 euro eest komme, et jagada neid nii lastele kui seadusekuulekatele ja eeskujulikele autojuhtidele (loe Õhtulehe lugu siit!).

Tarvitusele võetakse karmimad meetmed

Sel nädalal teavitati aga avalikkust, et politseinikud hakkavad liiklusrikkujatele infokaarte, kus kutsutakse inimesi hakkama elundidoonoriks (loe ERR portaali lugu siit). Mida aga ei öeldud, on see, et kihutajatele näidatakse nüüdsest kohapeal äärmiselt graafiliselt, et mis neist järele võib jääda, kui nad edasi kihutavad või roolis sõidu ajal nutitelefoni näpivad.

Politsei sõnul ei mõju osadele piirkiirust ületavatele või nutitelefoni näppivatele juhtidele ei vestlus, pai ega karistus.

„Elundite näitamisega soovime rikkujast roolikeeraja panna mõtlema oma käitumise võimalikele mõjudele. Kui autojuht on otsustanud, et pidev kihutamine on tema eluviis, siis viskame talle ette elundi ning soovitame tal täita tahteavaldus oma elundite ja kudede annetamiseks, kui kiirustamine peaks tema jaoks kõige raskema tagajärjega lõppema,” ütles politsei esindaja.

Kust näitlikustavaid elundeid saadakse?

Näitlikustamiseks ei kasutata siiski inimestele kuuluvaid elundeid, vaid hanke korras ostetakse sisse sigade kui inimestele kõige sarnasemate loomade elundeid.

„See on isegi natuke sümboolne, sest inimesed käituvad liikluses pahatihti nagu viimased sead,“ lisas politsei esindaja.

Hea Lugejakirja lugeja! Mida arvad sina politsei uuest plaanist – kas see aitab lõpuks ometi kihutajad korrale ja mõistusele kutsuda või mitte? Anna loo all märku oma arvamusest.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles