Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Pressinõukogu tegi Lugejakirjas ilmunud loo kohta tauniva otsuse

Siit pildilt võib jääda mulje, et Reet Linna on heroiini tarbinud aga see mulje on siiski ekslik. (foto: ERR)
jagamist

Pressinõukogu kogunes erakorraliselt eile, laupäeval 24.novembril arutama Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) kaebust Lugejakirjas ilmunud loo „ERRi vastulöök erameediale: Reet Linna proovib pühapäevases Prillitoosis heroiini ära“ osas ja otsustas, et väljaanne rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel rääkis sellest, et Rahvusringhääling ja erameedia on tülis – põhjuseks ERRi liigne meelelahutamine. Loos mainiti ka ära, et nüüd annab ERR vastulöögi – Reet Linna juhib pühapäevast Prillitoosi saadet heroiini mõju all.

Prillitoosi saatejuht Reet Linna kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldab eksitavat, kontrollimata ja valeinfot.

Eakamatele inimestele peab asju seletama paremini

Pressinõukogu otsustas, et Lugejakiri.ee veeb rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti, mis näeb ette, et ajakirjandusorganisatsioon kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info ning punkti, mis näeb ette, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik järgmine kord paremini ja hoolikamalt ära kuulama kõik osapooled ning kui tekib kahtlus, siis küsima alati kümme korda üle, et olla kindel kuuldud vastuses.

Pressinõukogu leidis Lugejakirja ajakirjaniku intervjuu lindistusi üle kuulates, et Reet Linna võis kasutada sõna „heroiin“ asemel sõna „heroiline“. Kui taoline kahtlus on tekkinud, siis tuleb alati otsustada nõrgema või eakamat-tüüpi kodaniku kasuks. Prillitoosi saatejuht Reet Linna ei välistanud siiski, et tulevikus ta võib oma saates heroiini ära proovida.

Pressinõukogu leiab, et Lugejakiri.ee oleks pidanud Prillitoosi esindaja käest küsima üle kuuldud vastused mitu korda, sest tegemist on vanemat-tüüpi inimesega, kellel võivad sõnad kergesti sassi minna või ei saanud ta küsimusest kohe täpselt aru. Samuti võivad taolised eakamat-tüüpi inimesed olla raskema kuulmisega.

Lugejakiri.ee toimetusele laekunud info kohaselt vaatab Prilltoosi saadet tavaliselt ca 100 000 vaatajat. Pärast Lugejakirja uudist eetris olnud Prillitoosi saadet (eetris pühapäeval, 25.novembril kell 9.05) vaatas aga ligi 500 000 eestlast.

Pressinõukogu otsus: Lugejakiri peab ilmutama esilehel vastava vabanduse ja selgituse.

Lugejakiri.ee toimetuse otsus Pressinõukogu otsuse peale: Pressinõukogu otsuste põhjal ei muutu mitte midagi. Need on nagu vanaema sõrmeviibutused kolmeaastasele lapselapsele.

Loe Lugejakirja skandaali tekitanud lugu Reet Linna võimaliku heroiiniproovimise kohta siit!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis on Sinu arvates Eesti kõige põletavam probleem aastal 2023?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles