Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

RÄNK KEVADE ALGUS: tuhanded eestlased said täna hommikul üledoosi

Ka lilled ootasid ära, kuni kalendris jõudis kätte õige kuupäev ja enne oma nina välja ei pistnud.
jagamist

Täna algas kalendri järgi kevad ja õues paistab ere päike. Tuhandetele eestlastele tähendas see täna kahjuks ränka D-vitamiini üledoosi.

D-vitamiini on inimestel organismis enamasti vähem kui normaalseks peetakse, seda eriti eestlastel, kes on vähemalt 6 kuud veetnud praktiliselt pilkases pimeduses ja kelle nahavärvi kadestavad isegi siia talvituma jäänud luiged.

Liigne päike on ohtlik eelkõige vampiiridele ja eestlastele

Soovitatav  D-vitamiini päevane tarbimissoovitus on täiskasvanutele umbes 600 rahvusvahelist ühikut (international unit, IU) Vanemas eas (üle 70 aasta) aga umbes 800 IU-d.

Tänapäeval peetakse optimaalseks D -vitamiini hulgaks inimese organismis 75 – 80nmol/l. Keskmisel eestlasel on D-vitamiini tase peale talve tavaliselt 2-4nmol/I. Paljudel isegi miinuses.

Tänane päike tegi liiga paljudele

Tuhanded eestlased, kes läksid täna hommikul tööle ja said päikese käes ränga D-vitamiini üledoosi, ei saanud ise esialgu arugi, mis nendega juhtus. Hinnanguliselt võis eestlaste D-vitamiini tase täna tõusta isegi mitmekordseks, ohustades sel viisil otseselt nende tervist.

D-vitamiini liigne tarbimine võib olla kahjulik, see võib viia kaltsiumi ülekülluseni. Kui seda on veres liiga palju, võib see hakata sadestuma pehmetes kudedes nagu näiteks südames ja neerudes.

Arstid soovitavad eestlastel hakata end päikesega harjutama järkjärgult – näiteks kanda veel vähemalt kuu aega suusamaski ja mitte laste päikesel jõuda palja nahani.

D-vitamiini üleküllusel on ka muud rängad tagajärjed

Ka tähendab kaltsiumitaseme tõus organismis seda, et inimese luud jäävad jäigaks ja kangeks ega liigu enam endisel viisil.

Seda oli täna hommikul näha näiteks ka Tallinna linnapildis, kus väga paljud inimesed ruttasid imelikult kõikudes ja valugrimassides oma töökohtade poole nagu oleks neil pulk perses. Nüüd võivad osad väita, et sellised eestlased igapäevaselt ju ongi ja varem polnud seda lihtsalt näha, sest valitses ju pilkane pimedus. Võibolla tõesti, me pole arstid.

Kuid üks on kindel – kevad on vähemalt kalendri järgi nüüd käes. Palju õnne meile – pimedus on taaskord võidetud!

Tõeline kevad algab siiski alles siis kui tänavatele ilmuvad miniseelikud, kontoritöötajate suitsiidide arv hüppab lakke ja põõsastesse ilmuvad pikutavad parmud.

Hea lugeja! Kas ka Sina kannatasid täna D-vitamiini üledoosi käes ja ei saanud aru, miks õues nii valge on? Kui jah või ei, siis anna oma kogemusest märku loo all kommentaarides!

SEOTUD LOOD: USKUMATU! Põltsamaal nähti täna pärastlõunal päikest!

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles