Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ratas: koroona-, valitsus-,vaesus-, töötus- ja majanduskriis on lahendatud, nüüd ongi abielu kord

Pildil on kindlasti Jüri Ratas aga me ei julge kinnitada, et tegemist on peaministriga. (foto: ERR)
jagamist

Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna, et kuna Eestis pole enam vaeseid, töötuid, võlgnikke ega ühtegi hädas ettevõtet ning ka koroona on kontrolli all, tegelebki valitsus nüüd pakilisemate teemadega nagu see, kes kellega abielluda võib.

Uurisime peaministrilt lähemalt, kuidas on võimalik, et kui muu maailm ägab koroonaviiruse ja majandusprobleemide all, siis Eesti on teistest ette rebinud, oma probleemid lahendanud ja asunud nüüd tegelema olulisemate küsimustega.

Härra peaminister, pakkusite täna Vikerraadios välja abielureferendumi küsimuse. Meie küsimus aga on, et miks seda referendumit üldse vaja on, kui rahvas ägab koroonakriisis ja töötuse numbrid ainult tõusevad?

(Helistab kellelegi). Jah, Martin ütles mulle just, et täpselt, rahvas ägab. Aga riik ega valitsus ju mitte. Meil läheb suurepäraselt – just saime laenud peale ja…

Arusaadav – valitsust kriis tõepoolest otseselt ei puuduta. Aga meil on tohutu hulk töötuid, meil on suur hulk võlgnikke, koroonakriis, majanduskriis, ettevõtted panevad uksi kinni….

(Helistab taas kellelegi) No Martin just palus teilt küsida, et kas teie olete kuulnud, et Keskerakond, EKRE või Isamaa oleks neil teemadel avalikult sõna võtnud? Või et meist keegi peaks neid asju oluliseks probleemiks Eestis?

Peame tunnistama, et pole…

(Helistab jälle kellelegi) No vot, täpselt, ka Martin kinnitas, et ei ole. Koalitsioon on siinkohal ühtne: koroona-, valitsus-,vaesus-, töötus- ja majanduskriisid on lahendatud, nüüd ongi abielu kord!

Aga opositsioon…

(Helistab kellelegi) Aga opositsioon tegeleb ju Martini kinnitusel täpselt sama asjaga – meie püüame korraldada küsitlust, et abielu oleks mehe ja naise vahel ja nemad koguvad rahva hääli, et ka samasoolised saaksid samad võimalused.

Kas Keskerakond ja Teie ise soovite ka seda küsitlust?

Oodake palun hetk (helistab kellelegi, toim). Jah, Martin ütles mulle just telefonis, et kui me tahame, et valitsus püsiks, siis tahame meie ka seda küsitlust.

Olgu. Räägime rahast. Referendumi korraldamiseks kulub miljoneid eurosid. Kas Teile ei tundu, et seda raha võiks kasutada näiteks millekski muuks?

(Helistab kellelegi). Milleks muuks täpsemalt, küsitakse?

No näiteks paljulapseliste perede aitamiseks või siis vaeste heaks kuidagi?

(Helistab kellelegi). No mulle öeldakse, et alati on variant, et korraldame enne abielu rahvahääletust eraldi rahvahääletuse, et hääletada, kas abielu rahvahääletusele kuluvat 3 miljonit eurot saaks mujal kasutada. Aga seda võiksime teha siis juba koalitsiooni poolt määratud küsimusega ja nii, et tulemus näitaks, et raha oleks ikkagi vaja abielureferendumi korraldamise jaoks. Ja siis oleks ju juba kulunud 3 miljonit eurot, mis algselt oli mõeldud abielureferendumi jaoks ja peaksime laenama kuskilt 3 miljonit juurde, et abielureferendumit läbi viia. Nii et kokkuvõttes tuleks ikkagi riigile vähemkulukam kohe abielu puudutav referendum korraldada ja mitte tegeleda kõrvaliste teemadega.

Et siis valitsus mitte ei kuluta 3 miljonit eurot, vaid hoiab hoopis kokku?

(helistab kellelegi). Jah, nii mulle öeldakse.

Peame ütlema, et nüüd pole meil küll enam midagi Teie käest küsida…

Huuh, väga hea, mul hakkaski aku juba tühjaks saama. Aitäh teile sisukate küsimuste eest.

Hakka Lugejakiri.ee jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles