Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ratas: riigi vara isiklikuks tarbeks kasutamine on okei, kui minister on pühendunud ja asjatundlik

Peaminister väärtustab oma valitsuse liikmeid ning viimased ei pea isegi seadust enam järgima kui nad on pühendunud ja asjatundlikud. (foto: ERR)
jagamist

Peaminister Jüri Ratas andis täna teada, et tema ei näe riigi raha ja vara isiklikuks otstarbeks kasutamises probleemi, kui minister ise on pühendunud ja asjatundlik. Ülejäänud peaksid siiski seadust järgima.

Peaministri sõnul võiks probleem teoreetiliselt tekkida alles siis, kui minister pole pühendunud ja asjatundlik aga seda praeguses valitsuses ühegi ministri puhul näha pole.

Puhas kui prillikivi

Mailis Reps on pühendunud ning asjatundlik haridus- ja teadusminister, seda võivad kinnitada paljud meie erakonna liikmed, kellel on seda kästud öelda ,“ ütles Ratas.

„Jah, Mailis Reps kasutas riigile kuuluvat ja maksumaksja poolt kinni makstud ametiautot ja autojuhti isiklikuks otstarbeks aga kuna ta on pühendunud ja asjatundlik minister, maksis ministeerium tema eest maksumaksja rahaga ka erisoodustusmaksu – ikka selle pühendumuse ja asjatundlikkuse eest,“ selgitas Ratas.

„Ehk siis minu kindel seisukoht täna on, et mina ei näe riigi raha ja vara isiklikuks otstarbeks kasutamises probleemi, kui minister ise on pühendunud ja asjatundlik,“ ütles Ratas.

Ettevõtjatele siiski ei laiene

Küsimusele, et kas ka näiteks ettevõtjad, kes on oma töös pühendunud ja asjatundlikud, võiksid kasutada nüüd oma ametiautosid isiklikuks otstarbeks, vastas peaminister Jüri Ratas nii:

„No ärme nüüd hulluks ka selle teemaga läheme!“

„Siin on väga selge vahe – ettevõtjad on riigi jaoks rahakott ja sealt tulevad meile maksud. Kui raha on jõudnud riigi kontole, siis oleme selle peremehed ja kasutajad ikkagi meie, mitte ettevõtjad,“ selgitas Ratas.

„Ehk siis kordan veelkord: kui minister ise on pühendunud ja asjatundlik, siis on riigi vara isiklikuks otstarbeks kasutamine okei. Eraettevõtjad ja ka kõik teised peaksid siiski seadust järgima isegi siis, kui nad on oma töös pühendunud ja asjatundlikud,“ lisas peaminister Jüri Ratas.

Hea lugeja! Kas Sina polegi veel Lugejakiri.ee ilmumist toetanud? Kliki siia ja tee see parem ruttu ära!

Kommentaarid (5)

 • Koalitsioon

  18. nov. 2020 - 15:30

  Oleme taeva poolt määratud, kolm Eesti kuningat, kes valitsevad oma alamate üle. Riik, see oleme meie, ja ei ole rahva asi meile ettekirjutusi teha. Riigialamate kohustus on vastuvaidlematult teenida ja oma kuningaid rikkalikult ülal pidada. Sõnakuulmatuse korral võtame karistuseks meetmed tarvitusele. Tõstame maksusid, mõtleme uusi välja, loome sisekaitse üksuse ja tõmbame rahakraanid koomale.

  Vasta
 • Vesiir

  18. nov. 2020 - 16:58

  Õukonnas on suured rahutused, mis tuleb kiiresti allasuruda, vastasel korral sultan kaotab võimu.

  Vasta
 • Kalev

  19. nov. 2020 - 08:35

  Ei tea kas Jüri on midagi jätnud rääkimata, mida rahvas ei tea. Jüri jutust tuleb välja nii, et kui minister teeb korralikult oma tööd, siis võib ta riigiraha kasutada korruptiivse lt omakasuks, ja see on ok, mis siis välja tuleb, et seadused ei kehti ministritele. Selline peaminister kindlasti ei vääri oma ametit.

  Vasta
 • Tõnis

  19. nov. 2020 - 20:29

  Apppiiiiiiii, kui haige jutt, erafirmad muutkui makske, küll meie selle maha laristame……. See tahab olla peaminister

  Vasta
 • Kuningas

  20. nov. 2020 - 07:38

  Riik see olen MINA kehtestan oma korra! Jüri pole aga kuningas ega varsti ka peaminister!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Nüüd, kui käima läks selle suve viimane soe nädal, siis kas arbuusiseemneid on veel mõtet maha panna või mitte?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles