Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ratas sõidab nädalaks Venezuelasse president Nicolás Maduro juurde võimu säilitamise koolitusele

Koolitatav ja koolitaja.
jagamist

Peaministri büroo teatas täna, et Jüri Ratas sõidab keset koalitsioonikõnelusi nädalaks Venezuelasse sealse president Nicolas Maduro juurde, et õppida, kuidas iga hinna eest riigijuhi kohast kinni hoida.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas on raskes seisus – isegi lapsed saadavad talle juba koju kirju, et ära palun tee tegemist kurjade onudega. Ratas ise on lubanud lähikondsetele, et teeb kõik peaministrikoha säilitamiseks.

Südame kalgiks tegemiseks pole paremat kohta kui Venezuela

Nii võtabki Jüri Ratas ette reisi Ladina-Ameerikasse ja osaleb seal nädalasel aktiivkursusel „Kuidas pidada vastu meedia ja rahva survele ning mitte võimu kaotada“. Pehme nimega koolitusel osalevad peale tema veel mitmedki maailma riikide juhid, kes pole nõus oma sooja kohta loovutama.

Peaministri büroo sõnul on nädalane treeningkava väga tihe.

Näiteks esmaspäeval toimub terve päev geopeituse mäng, kus otsitakse tiimidena taga tualettpaberit. Midagi ei leita, sest sellist asja selles riigis ei eksisteeri. Selle asemel kasutatakse peldikupaberina Venezuela valuutat. Õhtul toimub ka origamikoolitus, kus tänavalt leitud Venezuela rahatähtedest volditakse ilusaid luikesid üksteisele kinkimiseks.

Caracase tänavad on täis kohalikku valuutat.

Teisipäeval kohtutakse koolitusel osalejate jaoks ohutus kohas Venezuela opositsiooniga ning nende peal harjutatakse oma poliitiliste vastaste verbaalset ja füüsilist ründamist. Abivahenditeks on hispaaniakeelne solvangusõnaraamat, kumminui ja pipragaas. Lubatakse ka kasutada enda kaasa võetud piinamisvahendeid.

Kolmapäeval hakatakse riigijuhte vaikselt harjutama vihase rahvamassiga. Esialgu vaadatakse tänavatele kogunenud inimesi kõrgelt rõdult, et riigijuhte mitte ära ehmatada.

Vihane rahvamass Caracase tänavatel. Esialgu jälgitakse neid kõrgelt, igaks juhuks.

Neljapäeval ilmutakse juba ka vihase vaestemassi ette tänaval ja harjutatakse kõigi teiste peale enda süüdistamist tekkinud olukorras. Õhtul külastatakse ka ühte ajalehetoimetust, mis kunagi avaldas valitseva režhiimi kohta kritiseeriva artikli. Koolitusel osalejad saavad end toimetuse töötajate ja kontori sisustuse peal välja elada.

Reedel on pidulik lõuna, kuhu kõik kohaletulnud peavad ise söögi-joogi kaasa tooma, sest riigis sellist luksust pole. Õhtul on ka president Maduro vastuvõtt, kus igale osalejale antakse koolituse läbimist tõendav diplom ja riputatakse kaela meenena mõnelt opositsiooniliidrilt ära lõigatud sõrm.

Laupäeval lendavad koolituse läbinud riigijuhid juba tagasi oma koduriiki, et uuel töönädalal koolitusel õpitut oma rahva ja meedia peal ka praktikas rakendada.

SEOTUD LOOD:

Peaminister Ratase auks taevasse riistapilti joonistada üritanud Nordica lennuk katkestas lennu

Peaminister Jüri Ratas esitles selle talve rinnakarvamoodi

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles