Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ratas: valitsus eraldas pool miljonit eurot, et aidata korruptiivsetel ministritel tavaellu naasta

Peaminister Jüri Ratas juba teab, kuidas omasid hoida. (foto: Siim Lõvi)
jagamist

Tänasel valitsuse erakorralisel istungil otsustati ametist vabastada nii Maaeluministeeriumi kantsler Lemetti kui ka minister Järviku. Lisaks otsustati riigieelarvest eraldada 450 000 eurot selleks, et aidata tulevikus korruptsiooniga vahelejäänud ministritel mugavamalt tavaellu naasta.

Riigieelarvest eraldatud rahaga luuakse fond nimega „Endiste miilitsate ja kolhoosi- ning sovhoosiesimeeste tsiviliseeritud kaasaegsesse ühiskonda integreerimise ja põrsa moodi käitumisest eemale suunamise rahaliste vahendite kogum“.

Lihtne arvutuskäik

„Ega seda fondi kogusummat keeruline kokku arvutada polnud,“ selgitas Ratas tänasel istungil.

„Meil on valitsuses 15 ministrit ja kui see korrutada nüüd 30 000 euroga, mille andsime ka maaeluminister Mart Järvikule tavaellu naasmise pehmendamiseks, siis saamegi kokku ca pool miljonit eurot,“ märkis Ratas.

„Loomulikult ei usu ma, et mina ega ükski teine selle valitsuse minister võiks kunagi sellisesse olukorda sattuda aga paraku elu on näidanud midagi muud ja valmis tuleb olla kõigiks eriolukordadeks,“ sõnas peaminister.

Aitab tavaellu naasta

„Eks riigieelarve on hetkel nagu ta on ja seetõttu suuremat summat kahjuks me määrata ei saanud,“ selgitas Ratas.

„Maaeluminister Järvik tegi selles valitsuse väga head tööd ja ega talle midagi muud ette heita polegi peale selle korruptiivse iseloomuga tegevuse ja valetamise. Meile kõigile tundus valitsuses, et päris tühjade kätega ei saa me selliseid ministreid ei täna ega tulevikus töölt minema lasta.“

Küsimusele, et mille jaoks sellist summat lahkuvad või äraaetavad ministrid kasutada võiks, vastas Ratas nii: „Aga uue hambaharja, seepi ja võib-olla isegi paar korda sooja toitu saab selle pisku eest ju osta, et päris nälga ei jääks,“ ütles Ratas.

„Kuigi summa on pigem sümboolsemat laadi, siis on see siiski märk sellest, et meie valitsus hoolib oma tublidest liikmetest ja ei jäta neid hätta isegi siis, kui nad mõne ulakusega hakkama on saanud,“ lisas peaminister Ratas.

„Endiste miilitsate ja kolhoosi- ning sovhoosiesimeeste tsiviliseeritud kaasaegsesse ühiskonda integreerimise ja põrsa moodi käitumisest eemale suunamise rahaliste vahendite kogum“ fondist eraldatakse esimesed 30 000 krooni juba sellel nädalal, et aidata Mart Järvikul tavaellu naasta.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Foo

  25. nov. 2019 - 21:45

  Järvikule ainult 30000 krooni?

  Vasta
 • Karl Mäesepp

  26. nov. 2019 - 00:46

  Kui palju on puudusperekondade lapsi, kes võiks selle suure raha eest, mis “saamatudministrid” riigile kulutavad ja need lapsed saaksid omale koolitarbeid, riideid ja inimväärikast toitu, olgu toiduks ka maiustusi ja mandariine-banaane!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles