Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Reformierakond: me ei saa anda samasoolistele õigust abielluda, sest kes siis edaspidi võitleb nende õiguse eest abielluda

Kes on samasooliste abieluvõrdsuse poolt ja kes on vastu? Kurat seda teab enam.
jagamist

Kuigi koalitsioonikõnelused veel käivad, kütab juba kirgi samasooliste abieluvõrdsuse teema. Üllataval kombel on tõusnud samasooliste abieluvõrdsuse suurimaks vastaseks samasooliste abieluvõrdsuse suurim toetaja Reformierakond.

Reformierakond ise põhjendab seda vastuseisu sellega, et kui nüüd lubada samasoolistel abielluda ja anda neile samad õigused, mis teistel, siis ei jää erakonnale enam alles võimalust võidelda samasooliste õiguste eest abielluda ja omada samu õigusi, mis teistel.

Abieluvõrdsuseks Reformierakonnal hääli koos ei ole

Abieluvõrdsuse vastuvõtmiseks Kaja Kallase sõnul riigikogus erakonna fraktsioonis piisavalt hääli ei ole.

“Pole ju mingi saladus, et näiteks EKRE ja Isamaa on väga tugevalt olnud ja on ka edaspidi samasooliste abieluvõrdsuse vastu. Meie oleme selles teemas neile alati oponeerinud ehk kaitsnud samasooliste abieluvõrdsust,” selgitas Kallas.

“Nii ongi nüüd tekkinud meie erakonnas väike siseopositsioon, kes ütleb, et kui me anname nüüd samasoolistele abieluvõrdsuse, siis kaob erakonnalt ära see trump, et me oleme alati seisnud samasooliste abieluvõrdsuse poolt ja olnud samasooliste abieluvõrdsuse vastaste vastased,” lisas Kallas. “Kui te mõistate mu mõttekäiku.”

Kallase sõnul polevat olukord samasoolistele siiski nii tume, kui paistab.

“Meie erakonnal on selge seisukoht. Me oleme valmis tegema ära kooseluseaduse rakendusaktid. Nende järgi kõik seadused, kus on kirjas abielu – sinna juurde tuleks ka registreeritud kooselu. Ehk kõik inimesed, kes on registreeritud kooselus, saaksid samad õigused. Selle jaoks on meil hääled koos,” ütles Kallas.

“Ehk siis tekib olukord, kus hundid on söönud ja lambad ka – EKRE ja Isamaa saavad jätkata samasooliste abieluvõrdsuse vastu seismist ja meie saame jätkata samasooliste abieluvõrdsuse eest seismist,” lisas peaminister.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (5)

 • Oioi

  29. märts 2023 - 12:26

  Nokal on vastaliste saba taga.

  Vasta
 • Lolita

  29. märts 2023 - 12:31

  Nokata linnuke jäi dieedile.

  Vasta
 • Loogiline!

  31. märts 2023 - 16:16

  Esialgu oleks ju hea anda abiellumisõigus isale – tütrega ning emale – pojaga, et legaliseerida juba nagunii olemasolevaid suhteid?

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles