Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Reisibürood hädas: inimesed nõuavad pileteid turismireisidele, kus saab kuulda uue IT-ministri keeleoskust

Värske IT-minister ütleb, et kogu muu maailm peaks rääkima temaga eesti keeles, mitte tema ei pea nende keelt rääkima. (foto: EKRE)
jagamist

Eile teatas värske väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo, et ta kavatseb oma ametiaja jooksul käia välismaal nii vähe kui võimalik ja rääkida inglise keeles ainult väikestes gruppides ja turismireisidel.

Nüüd on teravate elamuste jahil reiside otsijad reisibüroode uste taga järjekorras ning nõuavad pileteid samadele reisidele, kuhu Kingo kavatseb minna.

Reisibürood hädas

„See on täielik hullumaja. Nii kui minister eile oma kuulsad laused välja ütles, oli meie telefon punane ja mailipostkast täis kirju, kus inimesed nõudsid pileteid samadele turismireisidele, kuhu läheb ka minister Kingo,“ kommenteeris Estraveli klienditeeninduse juht Marko Saare.

„Need on peamiselt reisihullud inimesed, kel on palju raha ja kes otsivad pidevalt uusi ja huvitavaid reise, kuhu väga vähesed pääsevad. Need inimesed on purjetanud ümber maailma ja käinud Antartkikas matkamas,“ kirjeldas mees.

“Nüüd tahavad nad saada uut ja värsket elamust ning nõuavad, et nad saaksid osaleda uue ministri turismireisidel, sest seal on lootust kuulda ministrit rääkimas inglise keeles,“ selgitas Saare klientide nõudmisi.

Ka Google on segaduses, et kes minister alates 16.maist 2019 nüüd täpselt siis ikkagi on.

Kingo lubas rääkida inglise keelt ainult väikestes gruppides

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Kingo plaanib ministrina reisida võimalikult vähe. „Mul on plaanis reisida ainult äärmistel juhtudel ja kui vähegi võimalik, siis delegeerin väliskülastused teistele,“ ütles ta Postimehele eile.

„Andsin ministeeriumi kantslerile ülesande tellida minu papist täismõõdus kuju, mille saab ka vajadusel minu eest Euroopasse Eestit esindama saata. Ega seal suurt vahet pole, kas lähen ise või läheb see topis,“ märkis Kingo täna.

Inglise keelt on ta välismaal valmis rääkima ainult väikestes seltskondades ja turismireisidel. „Suhtluse tasandil võib küll, kui on kahepoolne vestlus, aga Eesti ministrid peaksid rääkima välismaal eesti keeles,“ rõhutas ta.

Küsimusele, et kas värske minister on teadlik sellest, et inimesed nõuavad juba reisibüroodelt pileteid nendele turismireisidele ainult selleks, et kuulda teda inglise keelt rääkimas, vastas Kingo lühidalt:

„Oh jummel küll! Mind ja minu suurt suud – kui ma selle välja ütlesin, siis ma juba kahetsesin, et liiga palju lubasin. Tegelikult ei kavatse ma ka seal rääkida mingit muud keelt peale eesti keele. See ei ole normaalne, et kuskil maailma teises otsas elavad inimesed ei suuda minuga suhelda minu oma emakeeles,“ ütles minister.

Hea lugeja! Kas Sina oled oma piletid Kingo turismireisidele juba ära ostnud? Või huvitavad Sind ainult igavad reisid? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles