Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Reoveeuuring: jaaninädalal söödi tonnide kaupa sääski, kiile ja parme

jagamist

Tartu Ülikooli teadlased on jahmunud jaanipäevajärgsetest reoveeproovidest: kuigi koroonaviirus jätkab hetkel taandumist, näitavad maakonnakeskustest ja kohalikest objektidest võetud proovid, et midagi on eestlase toitumises väga mäda.

„Me kahtlustasime, et pärast piiranguid on eestimaalaste standardid veidi madalamad, näiteks kui tänavu minnakse massides mõne muusiku suvekontserdile, kelle eelnevate aastate tuurid kõva kakskümmend inimest kohale tõid… kuid see on juba üle piiri!” sõnas TÜ uurimisrühma liige Jaan Sool.

Näidud laes

Näidud on Soole sõnul juba saadetud kulleriga Eesti Toiduliitu ja Terviseametile, kuid küsimus, et miks toitumine ikkagi nii pange läks, vajab Soole sõnul veel edasist täpsemat uurimist.

Tema hinnangul nähakse tavaliselt selliseid ebatavalisi toitumisalaseid kombinatsioone kas asiaatide või siis Marko Reikopi organismis.

“Palju on räägitud eestlaste sealihalembusest, aga meie tulemused näitavad midagi muud.

Eestlaste sellesuvine toidulaud.

Jaanide ajal avastati uusi maitseid

“Lühidalt öeldes saame väita, et terve juunikuu jooksul, aga eriti jaaninädalal on hüppeliselt suurenenud erinevate putukate söömine,” nentis Sool testitulemusi vaadates.

“Sääsed, kihulased, parmud, herilased, kärbsed, mesilased ning üllatuslikult ka kiilid,” luges TÜ uurimisrühma liige Jaan Sool ette putukad, keda eestlased jaaninädalal põhiliselt sõid.

“Kõike võib ju selgitada sellega, et peale piiranguid hakkasid inimesed taas ringi liikuma ja seda eriti maapiirkondades, kus sel kevadel ja suvel on tõesti palju putukaid,” märkis ta.

“Aga et seda kõike on tonnide kaupa konsumeeritud – see on küll huvitav.”

“Meie peamine teooria hetkel on, et väga paljud eestlased olid piirangutest vabanemisest ja ootamatust kuumast suvealgusest niivõrd üllatunud ja hämmingus, et kõikjal, kaasaarvatud ujumas, käidi ringi suu imestusest pärani lahti,” lisas TÜ uurimisrühma liige Jaan Sool.

Reovett käis maitsmas Lugejakiri.ee hernepüstolreporter Holger-Hendrik Hang.

Toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles