Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Riigiametnike suukorvistamise hange takerdus ootamatult

Hanke võitnud suukorvid on tekitanud ametnikes vastumeelsust - polevat värvivalikut ning suurusedki polevat õiged. (foto: mingi riigiametnik, kes tõenäoliselt tahtis ministri peale kitse panna)
jagamist

Hoogsalt alanud plaan osta ja paigaldada igale Eesti riigiametnikule oma suukorv, on saanud ootamatu tagasilöögi – rahul ei olda ei suurkorvide suuruse ega värviga. Samuti on probleeme suukorvide kvaliteedi osas.

23.mai 2020

Eestis töötab valitsussektoris ca 120 000 inimest, kes peavad nüüd kannatust varuma ja vähemalt mingiks ajaks oma suud suukorvidest puhtaks pühkima.

Probleemiks hanke suurus

“Tegemist on ülisuure riigihankega, mida pole valitsussektoris juba aastaid nähtud-tehtud – suukorvistada tuleb tohutu ametnikearmee,” ütles peaminister Jüri Ratas.

“Ja nagu ikka taolistel hangetel – probleeme jätkub. Näiteks tellisime me proovipartii ning suukorvistasime esimesena meie Superministeeriumi ametnikud. Koheselt hakkas tulema kaebusi nii suukorvide vähese reguleerimisvõimaluse, kvaliteedi kui ka nende värvi osas,” selgitas pea/haridus- ja teadus/justiits/kaitse/keskkonna/kultuuri/maaelu/majandus- ja taristu/rahvastiku/riigihalduse/sise/sotsiaal/väliskaubandus- ja infotehnoloogia ning välisminister Mart Helme.

Naisametnike soov oli saada endale roosa suurkorv aga hanke kirjeldustesse seda sisse ei läinud.

“Näiteks polnud ministeeriumide naisametnikud rahul, et valikus ei olnud saada roosasid suukorve. Nende probleemidega peame me nüüd tegelema, et kõik lõpuks ikkagi rahule jääksid,” lisas Helme.

Suukorvistamine algas möödunud aasta lõpus

Mäletatavasti lükati riigiametnike suukorvistamise plaan käima 2019.aasta novembri lõpus kui peaminister vabastas ametist Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti. Kuna kantsler oli valitsuse hinnangul ületanud oma töö piire, tuli mees lahti lasta ning taoliste juhtumite vältimiseks kutsutigi ellu kõigi riigiametnike suurkorvistamise projekt.

Kõige kõrgema riskiastmega riigiametnikud saavad endale sellise suukorvi, et neid juba kaugelt ära tunneks – lõriseb aga ei hammusta.

Toona andis peaminister Jüri Ratas avalikkusele kaks selget sõnumit:

Riigiametnikele: ülemuse korruptsiooni ja valetamist märgates pead sa vait olema ja teda selles aitama. Kui vähegi midagi piiksatad, lastakse sind lahti. Selle vältimiseks tuleb iga ametnik suukorvistada.

Poliitikule: Kui Eesti riigis valetamise, vassimise ja korruptsiooniga vahele jääd, siis saad karistuseks poole aasta palga. Selleks loodi eraldi fond, kuhu eraldati riigieelarvest 450 000 eurot, mis aitab korruptsiooniga vahelejäänud ministril pehmemalt tavaellu naasta.

Kuigi riigiametnike suurkorvistamise hange on hetkel takerdunud, loodavad valitsuse liikmed, et probleemid lahendatakse õige pea ning kõik riigiametnikud saavad suukorvistatud.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles