Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ETTEVAATUST! Kalamajas liiguvad öösiti ringi autodest kütust imevad riigikogulased

Riigikogulane varastamas kütust autost.
jagamist

Pärast eelmisel aastal vastu võetud reeglit, et riigikogulased tohivad päevas tankida ainult korra ning ühte kindlat kütust, on järsult suurenenud kütusevarguste oht Tallinnas. Eriti on pihta saanud Toompea lähedased asumid.

16. juuni 2024

Veel eelmisel aastal oli riigikogulastel kuluhüvitiste ja eriti kütusetankimistega elu nagu lill – tankida võis niipalju kui süda lustis, valida ükskõik, millist kütust ja harvad polnud juhused, kus riigikogulased ise olid saalis, nende kütusekaartidega aga tangiti Eesti eri otstes.

Kuid siis otsustas riigikogu juhatus, et taolisel rahva raha eest kütuserallil tuleb lõpp teha ning vastu võeti riigikogu sisereegel, mille järgi ei tohi riigikogu liige anda oma kaarti kellelegi teisele tankimiseks, tohib tankida vaid ühte liiki mootorikütust ja võib tankida vaid ühe korra päevas.

Reeglite muudatus tõi kaose

Riigikogu uus kuluhüvitiste ja kütusekasutuse reegel võeti vastu 25. novembril 2023, mis kahjuks tõi kaasa täiesti ootamatud tagajärjed.

“Nimelt hakkas alates möödunud aasta detsembrist tõusma ja tõuseb siiamaani kütusevarguste arv,” kommenteeris Politsei-ja Piirivalveameti suhteliselt kergete kuritegude talituse juhataja vanemuurija Karmo Kann.

“Kütusevarguste skeem on varastel tegelikult lihtne – autoga sõidetakse sobiva sõiduki lähedusse, pagasnikust võetakse kaasa kanistrid ja voolikud ning nende abil imetakse autodest kütus kanistritesse,” selgitas uurija.

“Me ju tegelikult teame, et kütusevarguste taga on kütusenäljas riigikogulased, aga me ei saa midagi ka teha – esiteks on kogused selleks liiga väikesed ja teiseks on neil saadikupuutumatus, mida nad nüüd ka julmalt ära kasutavad,” märkis politsei vanemuurija.

Riigikogulaste hulgas levib lihtne joonis, kuidas lihtkodanike autodest võimalikult ruttu ja valutult kütus välja imeda.

“Eriti rängalt on pihta saanud kõik Toompea ümbruse asumid, kuhu riigikogulastel on lihtne näiteks ööistungite vaheaegadel kütust auto paakidest välja imema minna.”

“Näiteks kui möödunud aastal (2023, toim) varastati Kalamajas kodanike autodest kütust kahel korral, siis käesoleval aastal on juhtumite arv ületanud juba 500 piiri,” sõnas Politsei-ja Piirivalveameti suhteliselt kergete kuritegude talituse juhataja.

“Võetakse kõike, mis ette ainult jääb – diisel, bensiin ja isegi gaas – mitte miski ei peata kütusenäljas riigikogulasi,” lisas politseiuurija.

Küsimusele, et kuidas tavalised linnakodanikud saaksid kaitsta oma kalli raha eest ostetud kütust, vastas politseiuurija nii:

“Ainuke variant, kuidas kütusevarastest riigikogulasi oma auto paagist eemal hoida, on..” (kõne uurijaga kahjuks katkeb)

Lugejakiri.ee meeldib? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika ilmumist!

Kommentaarid (3)

 • Naljanina

  23. okt. 2023 - 17:46

  KÜTUSE IMEJA – see kõlab uhkelt. 🤢

  Vasta
 • Oioi

  23. okt. 2023 - 17:49

  Aga kuidas oleks küll tulevikus võimalik saalis olijail kütust imeda?

  Vasta
 • Teadja

  23. okt. 2023 - 17:53

  Tulevikus on riigikogulasel ööistungite asemel öised imemised. Magada saab kenasti autode all.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles