Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Riigikogu pakib presidendi eeskujul kohvrid ja kolib sügisel ajutiselt Tallinna vanglasse

Riigikogu ajutiseks töökohaks sobib Tallinna pooltühi vangla ideaalselt. Kes teab, ehk jääb keegi sinna isegi pikemaks ajaks. (foto: Priit Mürk)
jagamist

Presidendi eeskuju on nakkav – Riigikogu on teinud otsuse, et sügisel kolitakse kuuks ajaks täies koosseisus pooltühja Tallinna vanglasse tööle. Lisaks kõigile muule aitab see osadel tänastel Riigikogu liikmetel oma tulevase eluasemega varakult ära harjuda.

Mullu augustis ja novembris kolis president Kersti Kaljulaid ajutiselt kantselei Ida-Virumaale. Tänavu septembrikuus plaanib ta kantselei sarnaselt mõneks nädalaks Kagu-Eestisse kolida. Nüüd on sama otsuse vastu võtnud ka Riigikogu.

Otsusele eelnes pikk ja sisukas arutelu loomulikult

„Arutasime seda oma majast ajutiselt väljakolimist kolleegidega enne suvepuhkusele minekut ja kõigile tundus, et vahelduse mõttes võiks seda proovida,“ märkis Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

„Hakkasime kohe ka sobivaid ruume otsima – ühe variandina oli laual näiteks Ida-Virumaa kaevandused. Aga seal tekkisid kohe mitu probleemi – naised ei tahtnud minna kuhugi pimedasse niiskesse koopasse, mis määrib kallid riided ära ja mehed arvasid, et töötud kaevurid võivad raha nuruma tulla ja hakata nii meie tööd segama. Seega see variant langes ära,“ märkis Põlluaas.

Riigikogulastel on Tallinna vanglas olemas ka suurepärased vaba aja veetmise võimalused. (foto: Priit Mürk)

„Teise variandina oli laual meil mõni kena Lõuna-Eesti metsatalu aga seal kerkisid kohe samuti omad probleemid esile – mehed arvasid, et naised tööd teha ei kavatse ja kondavad selle asemel seenemetsas ringi ja naised arvasid, et mehed tööd teha ei kavatse seal ja kondavad selle asemel üle Läti piiri kogu aeg. Seega kukkus ka see variant ära,“ selgitas Riigikogu esimees.

„Siis jäigi lauale ainult üks variant – tühi Tallinna uus vangla.“

Uuest vanglast on ligi pool täitmata

Eelmise aasta novembris valminud ja tohutud 74 miljonit eurot maksnud Tallinna vanglas on täidetud napilt üle poole kohtadest.

„Urmas (välisminister Urmas Reinsalu, toim.) mainis meile, et ta oli justiitsministrina käinud uues Tallinna vanglas ja seal olevat ruumi kui palju. Lisaks polevat seal mingeid muid segavaid faktoreid, mis võiksid Riigikogu liikmeid ahvatleda tööst eemale põikama,“ sõnas Põlluaas.

Urmas Reinsalule pole vanglaelu võõras.

„See on ideaalne lahendus – ruumi ja magamiskohti on palju, valvurid hoiavad riigikogulastel silma peal ööd ja päevad, süüa saab riigi kulul korralikult ja kui aega üle jääb, saame ehk võib-olla mõne otsusegi vastu võetud,“ hindas Põlluaas Tallinna vanglat Riigikogu ajutise töökohana väga kõrgelt.

„Lisaks kõigile muule ei tasu ära unustada ka seda, et minevikus on nii mitmedki Riigikogu liikmed sattunud kriminaaluurimise alla ja seega on igati sobiv kui ka praegused Riigikogu liikmed, kaasa arvatud ma ise, saame juba varakult vanglaeluga ära harjuda, kui tulevikus sinna pikemaks ajaks asja peaks olema,“ arvas Henn Põlluaas.

Riigikogu XIV koosseis kolib uude Tallinna vanglasse 1.septembril 2019. Kui kõik hästi läheb, siis kolitakse täies koosseisus Toompeale tagasi oktoobri alguses.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Aare Tesaar

    27. juuni 2019 - 21:28

    täitsa p…s!ma juba lootsin,et pääsen ise suvekuumuse eest jahedate betoonmüüride vahele armsate valvurite hoole alla. sääl saaksin vabaks suitsust, õllest, naistest ja maksuametist, vaid õrnahingelised valvurid ja jahedad seinad koos riigitoidu ja tasutud eluasemega ümberringi…

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles