Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Riigikogu ühisavaldus: nõuame rahvale tsirkuse pakkumise eest palgatõusu!

Riigikogulased on mures - tööd tehakse üha rohkem aga palk on jäänud samaks. (foto: riigikogu)
jagamist

Riigikogu kõik liikmed tegid täna ühisavalduse, kus nad nõuavad suurt palgatõusu – põhjenduseks toodi rahvale raskel ajal meelelahutuse pakkumise tõttu suurenenud töökoormus.

Toome siinkohal ära Riigikogu ühisavalduse täies mahus:

Head eestimaalased!

Me mõistame teie muret, et teil pole tööd ja elate sel keerulisel pandeemia ja piirangute ajal. Kuid teie lahkel loal jätaksime seekord teie, pööbli, probleemid kõrvale ja keskenduksime meie, rahva poolt valitud eliidi, probleemidele.

Nimelt pöördume sel raskel kriisiajal teie poole ühe suure murega – kõik me koos pingutame siin, et pakkuda teile meelelahutust, kuid see pole olnud meile kellelegi kerge. Võiks öelda isegi julgelt, et vastupidi, väga raske on.

Väga palju tööd on pidanud tegema koalitsioonierakonnad, et suruda kriisiajal läbi äärmiselt oluline abielureferendumi küsimus ja sama palju on pidanud tegema tööd opositsioonierakonnad, et seda takistada.

Te ju kõik näete televiisorist, kuulete raadiost ja loete lehest – meie jaoks siin Riigikogus pole olemas päris probleeme, sest meil on ju kõik hästi: meil palk jookseb, autod on liisingus ning kuluhüvitised teevad seda, mida nad tegema peavad – kuluvad.

Kuid nüüd siis jõuame ka MEIE mureni – nimelt võtab see tsirkuse ja meelelahutuse pakkumine kogu meie tööaja ja kujutage ette, peame isegi lisatöötunde tegema, et seda kvaliteetselt läbi viia.

Kvaliteedi pakkumine nõuab aga teatavasti suurt pühendumist ning aega ja raha. Just seda viimast meil napibki.

Seetõttu pöördumegi nüüd teie poole – plaksutage kaasa erakorralisele eelnõule, kus me erakorraliselt tõstame endi palku, sest pakume erakordselt head meelelahutust!

P.S. Muide, kas on veel Eestis kedagi, kes ei tea, mida tähendab obstruktsioon?

Teie Riigikogu

Alla kirjutanud fraktsioonid:

Isamaa

Keskerakond

EKRE

Reformierakond

Sotsiaaldemokraadid

Lihtliikmed

.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest, et riigikogulased oma lisatöökoormuse eest hetkel veel lisatöötasu ei saa? On ju ebaõiglane? Muidugi on.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siiaja pane õlg alla!

Kommentaarid (3)

 • valimised 2023

  11. jaan. 2021 - 13:39

  Ettepanek valitsusele: maksta igale parteile lisaks seni rahva taskust saadavale, miljon eurot, uute tühjade valimislubaduste väljamõtlemiseks.

  Vasta
 • Sitaratas

  11. jaan. 2021 - 14:06

  Palun mulle topelt palka tingimusel, et ka pensionitõus selle aasta veebruarist oleks 200 protsenti!

  Vasta
  • kaabu (noor)

   11. jaan. 2021 - 16:30

   Hull oled peast! Meil on tähtsamaid prioriteete kui mingid kasutud pensionärid. Nemad on oma mahlad juba riigile ära andnud, neist ei ole enam mingit tolku. Vaadaku ise kuidas hakkama saavad. See, et lubasime pensione kahekordistada, ei oma enam aktuaalsust, sest valimised on möödas ja kui vaja lubame järgmine kord neile, et kolmekordistame pensionid. See lubadus ei maksa palju, kõigest ühe rea tindi maksumus valimislubadustes. Meie tublid ja suurte kogemustega nõunikud, näiteks Kracht ja Menning andsid väga head nõu, jagada rahvalt kogutust osad miljonid Venemaa poolt kõrgelt hinnatud Ameerika advokaadibürooga. Analoogseid kasulikke projekte tuleb igal päeval juurde.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles