Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Riigikogulased asendatakse 101 puust kanaga, et ka teised saaksid Repinski eeskujul valijate hingeelu süvitsi uurima minna

jagamist

Eile sai lõplikult selgeks, et riigikogu kõrgepalgalised tööimiteerijad võib vabalt saata päris tööle ja midagi ei juhtu. Igaks juhuks jäävad rahvaesindajaid asendama 101 puust kana, kes vajadusel nende eest hääletada saavad.

101 isehääletavat kana on disainitud tegema ühte liigutust – lööma nokaga üles alla ja saama pihta õigele hääletusnupule. Hääletavad kanad tellitakse Taltechi inseneridelt ning projekti kogumaksumus on riigile väärikas – üle 10 miljoni euro ehk 100 000 eurot per kana.

“Kui algselt oli plaan, et riigikogulased peavad igaüks hoolitsema oma hääletava kana eest ise, siis fraktsiooni liikmete vaimset ja füüsilist võimekust hinnates sai ruttu selgeks, et ka seda tähtsat tööd ei saa nende vastutada jätta,” seisab eelnõu seletuskirjas.

Isehääletavad mängukanad peaksid olema kordades produktiivsemad kui riigikogu praegused liikmed, seisab eelnõu seletuskirjas.

“Näiteks oli algselt plaanis, et Riigikogulaste ainsateks ülesanneteks jääb hommikul võtta partei peakontorist käsulauad, kuidas mingi eelnõu poolt hääletada ning siis vastavalt ka oma mängukana häälestada ning kontrollida ka kana patareisid, siis pärast lühikest kaalumist otsustati, et seda teevad riigikogulaste eest nende assistendid,” märgitakse eelnõu seletuskirjas.

Eelnõu seletuskirja kohaselt on kõik riigikogu 101 liiget peale kanade paigaldamist vabad ja võivad valida mõne päris tootva või teenindava töö, et seal siis juba Bolti sõitva Martin Repinski eeskujul valijate hingeelu süvitsi uurima minna.

No vaadake kui õnnelik on Martin Repinski Bolti roolis.

“Mingit loovat tööd riigikogulastele siiski peale ei suruta, sest selleks on vaja üht olulist isikuomadust – loovust,” seisab eelnõus.

Riigikogust vabaneva ja lihtsale tööle sobiva seltskonna vastu on huvi tundnud juba näiteks Tallinna linnavalitsus, kes soovib saada abi linnatänavate lumest puhtaks rookimisel.

“Lund kühveldades saab majaelanike ja möödujatega pidada poliitilist debatti niipalju kui kulub,” lubatakse linnavalitsusest.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

  • Tapeedimuster

    8. dets. 2021 - 15:39

    Kanad oleksid küll palju loovamad. Nad ju muneksid. Oleks küll hirmus kallis muna aga tulebki uue hinnapoliitikaga harjuda. Meil muidugi.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles