Riigikogu võttis täna vastu riigikogu liikmetele makstava hüvitiste seaduse muudatuse, mille järgi hakatakse neile maksma kopsakat hüvitist negatiivsete artiklite ja kommentaaride eest, mis neist meedias ilmuvad.
Negatiivsete artiklite talumise tasu hakkab olenema sellest, kui negatiivne artikkel või kommentaar täpselt on, kui mitmed väljaanded seda kajastavad ja kui puudutatuna riigikogulane ise end neist tunneb.
Uue hüvitise pärast jääb pensionitõus ära
„Jah, raha hakkab tõenäoliselt riigil kuluma palju, palju rohkem kui autoliisingute või eluasemekulude peale,“ arvas Riigikogu esimees Henn Põlluaas.
„Vaatasime peale, kust raha üldse selliseks talumistasuks saada ja ainukesena jäi silma pensioni rida eelarves. Seega pensionitõusu ei tule, tuleb uus hüvitis,“ märkis Põlluaas.
„See võib tunduda järjekordne suvaline väljamõeldud hüvitisliik aga tegelikult on see teema vägagi aktuaalne. Riigikogulasi kritiseeritakse meedias pidevalt ja see on riigi asi kasvõi rahaliselt see kompenseerida,“ ütles riigikogu spiiker.
Negatiivsete artiklite talumise tasu küsimise õigus tekib kõigil riigikogu liikmetel. (foto: Riigikogu)
Artikleid ja kommentaare hakkab hindama riigikogu vastav toetusrühm
Riigikogu saadikud moodustasid eile sõnavabaduse toetusrühma, mille esimeheks sai Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Ruuben Kaalep.
Sama toetusrühm saab tõenäoliselt omale ülesandeks hakata ka hindama meedias ilmunud negatiivseid artikleid ja kommentaare ning hakata määrama ka hüvitisi neil riigikogu liikmetele, keda meedias rünnatakse.
Ühe negatiivse meedias ilmunud loo pealt makstakse esialgsete andmete kohaselt 1000 eurot peo peale ehk nö puhtana käteen, iga negatiivse kommentaari eest lisandub 5 eurot juurde.
On oht valskusteks ja skeemitamiseks
Küsimusele, et ega riigikogu liikmed ei hakka ise enda kohta meediasse mingeid negatiivseid teemasid lekitama ja pärast ka kommentaare kirjutama, et rohkem raha saada, vastas spiiker nii:
„Ei tahaks uskuda, et meie värske riigikogu liikmetest keegi on pahatahtlik ja võiks midagi taolist korda saata. Kui siis ainult opositsiooni omad. Talumistasu on ju ikkagi mõeldud just nende inimeste närvide säästmiseks, mitte negatiivsuse võimendamiseks,“ lisas spiiker.
Riigikogu liikme tööga seotud kuludeks peetakse sõidu-, side- ja posti-, lähetus, büroo-, koolitus-, esindus- ja vastuvõtu-, tõlke-, majutus- ning uuringute ja ekspertiiside kulusid. Nüüd lisandus nende hulka ka negatiivsete artiklite ja kommentaaride talumise tasu.
Hea lugeja! Mida arvad Sina riigikogu uuest hüvitisest? Kas see on ikka õiglane tasu või peaks ikka natuke rohkem maksma? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!
SEOTUD LOOD: Täna valivad eestlased endi seast välja need, keda järgmised neli aastat silmaotsaski ei sallita
Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!
Kristo
7. mai 2019 - 15:55Selle eelnõu algatajaks oli üks erakond mis soovib teha tasa toiduahelas tekkinud puudujäägid, mis tekkisid seal tulenevalt valitsusest väljajäämisega. Esimene kompensatsioon pidi minema Taavi nimelisele saadikule, kellele hüvitis saadetakse koos külmkapiga.
kalle
7. mai 2019 - 16:39Hüvitist kindlasti saama , aga mitte maksumaksja taskust , vaid solvaja ja laimaja taskust (ettevõttelt) solvaja või laimaja töökoht, kui see tuleb tema töökoha nimelt.