Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Riigirokuratuur: loobume Repsi süüdistamisest, intervjuu ajal nutetud pisarad rikkusid toimiku

jagamist

Riigiprokuratuur teatas, et pärast riigivara omastamise ja kelmuse süüdistusega kohtu ette astuva Mailis Reps intervjuud saatele „Pealtnägija“, loobusid nad kõikidest süüdistustest Repsi vastu, sest intervjuu ajal nutetud pisarad rikkusid Repsi toimiku ja asitõendid ning seega jätkata on mõttetu.

Riigiprokuratuuri sõnul pole midagi taolist veel varem juhtunud.

Intsident toob kaasa muutused

“Vastab tõele, et Riigiprokuratuuris ollakse juhtunu pärast küll väga löödud,” märkis riigi peaprokurör Andres Parmas.

“Algas see kõik nii, et kogu meie Repsi süüdistajate punt sai täna õhtul minu saunas kokku. Loomulikult sellepärast, et võtta väike klaasike šampust ja nautida Mailis Repsi endale auku kaevamist teleekraanil,” selgitas Parmas.

“Telekas mängis, saun oli soe, krõpsud, õlled ja Repsi toimikud olid laual ja siis järsku keset intervjuud, just täpselt seal kohas, kus Reps hakkas põhjendama oma riigivara vargusi, kukkus järsku lauale valju kolksatusega esimese prokuröri raudne pisar,” meenutab Parmas.

“Ja see oli alles algus – mida siiramalt ja ausamalt oma Reps vargustest ja korruptsioonist rääkis, seda rohkem pisaraid põrandale ja kahjuks ka laual lahti olnud Mailis Repsi süüdistoimikule langes,” ütles riigi peaprokurör kahetsusega.

“Kui intervjuu lõpuks läbi sai ja saime silmad vähe kuivemaks, mõistsime juhtunut- intervjuu ajal nutetud pisarad olid tundmatuseni rikkunud Repsi toimiku ja kõik selles olnud asitõendid ning seega pole mõtet ka Repsi enam süüdistada.”

Riigi peaprokurör Andres Parmase sõnul sündis Repsi intervjuust ja sellele järgnenud prokuratuuri pisarafiaskost ka midagi positiivset.

“Kuid tänase intsidendi tõttu sündis ka midagi head – nimelt hakatakse prokuratuuris tähtsaid uurimis- ja süüdistusdokumente edaspidi hoiustama kilekaante sees,” uhkustas ta.

Saatele “Pealtnägija” antud intervjuuga jäi üldjoontes rahule ka Mailis Reps ise.

“Alguses ma seal natuke puterdasin, aga edasi läks juba plaanis, kokkulepitud ja harjutatud oli – häma, häma ja häma, aga tee seda nii, et ise ka juba vaikselt uskuma hakkad,” kommenteeris Reps.

“Ja tundub, et töötas.”

SA EI TEA, MIDA TEHA OMA VÄLJAVÕETUD PENSIRAHAGA? MEIE TEAME: toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

1 kommentaar

  • Tapeedimuster

    23. sept. 2021 - 11:31

    Ka eestis on suured vargad tõllas ja väiksed vargad võllas. Prokuratuuril on ju täiesti ohutu korruptsiooni hävitada paljulapselist naist “suurte varguste” eest karistades.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles