Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Riik: edaspidi saab endale üldlevinud perenime võtta ainult siis, kui samanimelise eest ära „koristad“

Snaiper sihtimas üht üldlevinud perenimega eestlast, et talle meeldivat perenime vabastada. (foto: snaipri erakogu)
jagamist

Eestis on liiga palju Tammesid ja Kaskesid, see on fakt. Nüüd on riik hakanud seda piirama: nime vahetada soovivad inimesed ei tohi ilma mõjuva põhjuseta võtta endale perekonnanime, mis on liiga laialdase kasutusega nimede loetelus. Kuid seadusesse jäeti sisse siiski väike võimalus.

Rahvastikuminister Riina Solman saatis kooskõlastusringile määruse eelnõu, millega uuendatakse liiga laialdase kasutusega perekonnanimede loetelu. Nimekirjas on 222 perekonnanime, mida kannab rohkem kui 500 inimest.

Seaduses on auk

„Riik ei jäta hädas inimesi siiski õlekõrreta – seaduses on sees auk, mis lubab nime siiski vahetada kui soovitud perenimede arv langeb alla 500,“ märkis minister Solman.

Nimeseaduse järgi uuendab valitsus liiga laialdase kasutusega perekonnanimede loetelu iga kolme aasta tagant. Võrreldes kolme aasta taguse ajaga on loetelust eemaldatud kolm perekonnanime – Fedorov(a), Kikkas ja Martinson, mille kandjate arv on vahepealse aja jooksul langenud alla 500.

„Seega võivad nime vahetada soovivad inimesed soovi korral taas neid nimesid endale perekonnanimeks võtta,“ kommenteeris Solman.

Siin on sihikule võetud üks 200-st üldlevinud perenime kandjast. Kohe peale seda lasku vabaneb üks Tamme nimeline perenimi. (foto: snaipri erakogu)

Ise pead vaeva nägema kui tahad üldlevinud perenime

„Fedorovatega läks nii, et keegi ostis nende perele tasuta tuusikud Türki ja enam tagasi nad sealt ei tulnudki. Kohe vabanes vähemalt viis Fedorovi nime,“ sõnas Solman.

„Kikkastega läks natuke kehvemini – nad meelitati samuti terve perega metsa seenele aga tegelikult juhatati terve pere sohu – ja jälle 8 Kikka perenime nagu maast leitud,“ ütles Solman seaduseauku kommenteerides.

„Seda, mis juhtus siin hunniku Martinsonidega, ei taha ma isegi kommenteerida. Aga fakt on see, et vabad nimed tekkisid.“

„Seega jah – edaspidi saab inimene endale üldlevinud perenime võtta ainult siis, kui samanimelise eest ära „koristad“,“ lisas rahvastikuminister.

Hea lugeja! Kontrolli siit, kas ka Sinu perenimi on üldlevinud nimede nimekirjas ehk kas ka Sina võid reaalses ohus olla kui keegi Sinu perenime endale soovib!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles