Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Riik püüab elavdada sisetarbimist, ähvardades eestlasi suure kriisiga

Just sellise hunniku kraami soovitab osta Siseministeerium igal eestlasel, Paketi hind: 260 eurot. (foto: Konstantin Sednev)
jagamist

Eesti riigi eelarve on miinuses ja suure kiirusega on kahanenud ka kogutud reservid. Vabariigi Valitsus tegi igale ministeeriumile ülesandeks keerata pahupidi iga kivi ja leida riigile raha juurde. Esimesena tuli oma plaaniga lagedale Siseministeerium.

Nimelt saadab Siseministeerium lähiajal ligi miljonile Eesti inimesele ähvardus e-kirja, milles kutsub inimesi varuma koju piisavas koguses vajalikku kraami, et elada üle nädalane kriis. Mida aga ei öelda, on see, et tegelikult püütakse seeläbi tõsta sisetarbimist ning maksude laekumist riigile.

Ähvardus mõjub paremini kui meelitus

„Kuna riigi eelarvega pole seis hetkel hea, pidime ka meie leidma mingi viisi, kuidas riik inimestelt raha võiks kätte saada. Nii saigi välja mõeldud konkreetne plaan meie haldusalas –  ähvardame inimesi kriisiga ja paneme nad poodidest kraami ostma,“ selgitas Siseministeeriumi esindaja.

„Kas oled mõelnud, kuidas saad hakkama, kui Eestit tabab ootamatu õnnetus või looduskatastroof? On Sul koju varutud piisavalt toitu, tikke, patareisid, ravimeid ja muud esmavajalikku, et üle elada nädalane kriis?“ küsib ministeerium inimestele saadetud ähvarduskirjas.

„Iga eestlane teab väga hästi, et igale eelpool esitatud küsimusele on tema vastus ei. Me ei saa inimestele öelda, et kuulge, olge head ja varuge midagi igaks juhuks, sest keegi ei kuulaks meid siis. Seega valisime teise tee.“

Siseministeerium on välja arvutanud, et kui näiteks miljon eestlast tunneb nüüd, et nad tõepoolest pole kriisiks valmistunud ja lähevad poodi loo juures oleval pildil näidatud kraami ostma, tuleb neil arvestada ca 260 eurose väljaminekuga.

„See tähendaks omakorda, et sisetarbimisse liiguks 260 miljonit eurot ja oma osa tuleks sellest loomulikult ka riigile erinevate maksude näol,“ sõnas Siseministeeriumi esindaja.

Teised ministeeriumid tulevad oma rahakogumise plaanidega välja juba lähitulevikus

Kuigi Siseministeerium on hetkel ainuke, kes konkreetse tegevuskavaga on välja tulnud, liiguvad spekulatsioonid, et ka teised ministeeriumid tulevad juba lähitulevikus välja plaanidega, kuidas inimestelt rohkem raha kätte saada, et miinuses riigieelarvet aidata.

Toome siinkohal ära ka need kõlakad, mis erinevate ministeeriumite plaanide kohta liiguvad ja oodatav tulu:

Haridus- ja teadusministeerium:  hakata trahvima koolilapsi liiga raske koolikoti eest, 50 miljonit eurot

Justiitsministeerium:  hakata rentima vange Eesti ettevõtetele odavtööjõuna, 100 miljonit eurot

Kaitseministeerium: rentida kaitseväelasi põllumeestele, niikuinii kaevavad, miks mitte siis põllul, 60 miljonit eurot

Keskkonnaministeerium: hakata nõudma Eestisse tagasipöörduvatelt lindudelt riiki sisenemise tasu või vähemalt midagi läikivat teelt siia, 500 miljonit eurot

Kultuuriministeerium: ähvardada inimesi, et kinod, teatrid, muuseumid jne pannakse kohekohe kinni ära, pannes inimesi sel viisil hirmust rohkem kultuuri tarbima, 40 miljonit eurot

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium:  teleka vaatamise maks, 100 miljonit eurot

Maaeluministeerium:  ähvardada põllumehi põuaga kui nad vihmamaksu ei maksa, 25 miljonit eurot

Rahandusministeerium: trükkida raha salaja juurde, hoo pealt vaatab, mitu lisaeurot vaja üldse on

Siseministeerium: ähvardada kriisiga ja panna inimesi ostma poodidest asju, 26 miljonit eurot

Sotsiaalministeerium: müüa vallasandid välismaale organidoonoriteks, 30 miljonit eurot

Välisministeerium: panna Eesti välisesinduste ette korjanduskarbid neis riikides,mis on rikkamad kui Eesti, 30 miljonit eurot

Hea lugeja! Mida arvad Sina riigi plaanist lükata oma karvan käsi sinu rahakotti? Anna oma pahameelest teada loo all kommentaarides!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles