Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Riik tagastas Edgar Savisaarele temalt konfiskeeritud ligi 100 kasti K-kohukesi

Edgar Savisaar poseerib saagi juures - neist kohukestest peaks küll nüüd elu lõpuni talle jätkuma.
jagamist

Sel nädalal teatas Harju Maakohus, et Edgar Savisaare kaitsja jäi hiljaks avalduse esitamisega, et riik hüvitaks Savisaare kohtukulud summas 228 995 eurot. Küll aga otsustas kohus, et riik peab Savisaarele tagastama ligi 100 kasti K-kohukesi, mis läbiotsimise käigus Hundisilmalt konfiskeeriti.

Vandeadvokaat Oliver Nääs taotles jaanuari Harju maakohtus halva tervise tõttu kohtu alt vabastatud Edgar Savisaarele sadade tuhandete eurode tagastamist, tema menetluskulude väljamõistmist riigilt, konfiskeeritud K-kohukeste tagastamist ning esitas ka avalduse, et riik maksaks kinni Savisaare saamata jäänud altkäemaksud.

Palju pappi ja avamata kohukesed

Lisaks ära võetud K-kohukeste tagastamisele taotles Nääs Savisaarele kriminaalmenetluse tõttu Tallinna linnapeana saamata jäänud töötasu 131 733 euro ja 33 sendi väljamõistmist ja tema menetluskulude ehk 228 995,74 euro hüvitamist riigi poolt. Sama taotlusega nõudis vandeadvokaat, et riik võtaks ka selge seisukoha Savisaare saamata jäänud altkäemaksude osas ajal, mil Savisaar ei saanud kohtus käimise tõttu linnapea ametit pidada ja ettevõtjatelt raha vastu võtta.

„On kõigile selge, et kui kohus poleks Savisaart 2015.aastal ametist kõrvaldanud, oleks ta saanud veel mitu head aastat altkäemaksu võtta. On igati õiglane, et muude asjade kõrval peaks riik talle kinni maksma ka vähemalt kolme aasta jagu altkäemaksudest saamata jäänud tulu,“ märkis Nääs jaanuarikuises taotluses.

Savisaar tutvustab oma lemmikhiirele Stevenile tema menüüd järgmiseks kümneks aastaks.

Kohus rahuldas advokaadi nõude osaliselt

Eile otsustas Harju Maakohus, et advokaat Oliver Nääsi taotlus rahuldatakse ainult osaliselt – riik peab Savisaarele andma tagasi Hundisilma läbiotsimisel leitud ja konfiskeeritud ligi 100 kasti avamata K-kohukesi.

Täna hommikul jõudsid kohukesed juba ka tagasi Hundisilmale ja Savisaare sõnul ei ole ta veel otsustanud, mida nendega peale üldse hakkab.

„Teate, sõbrakesed, ega võitlus pole veel läbi. Ärge kandke mind veel maha – kui ma sain kätte juba oma kohukesed, saan ma tagasi ka need mõned rahad, mida kapo minult ebaseaduslikult ära võttis. Võiduka lõpuni ikka!“ kommenteeris Savisaar täna hommikul.

SEOTUD LOOD:

Advokaat Oliver Nääs taotleb riigilt Savisaarele saamata jäänud altkäemaksude kinnimaksmist

Edgar Savisaar soovitab: 6 töötavat nippi, kuidas kohtuasjadest pääseda

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles