Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Riina Solman kirikutest: inimene peab toiduta vastu nädalaid, kirikuta päevagi

Rahvastikuminister Riina Solman palub inimestel koroonavaktsiini saabumiseni ja uue töö leidmiseni toituda vaimutoidust.
jagamist

Rahvastikuminister Riina Solman märkis tänasel pressikonverentsil, et kui inimene peab toiduta ja sissetulekuta vastu isegi nädalaid, siis kirikutes pakutava vaimutoiduta näevad homset päeva vähesed.

Rahvastikuminister Riina Solmani sõnul andiski valitsus seetõttu loa jätta kirikud koroonakriisis avatuks, et inimeste vaimne tervis ei kannataks.

Vaimutoit aitab elada

Statistika näitab, et eestlased on üks kõige vähem usklikke rahvaid maailmas ning kirikus käib ca 2% eestlastest,“ selgitas Solman.

„Kuid neid eestlasi, kes igapäevaselt mõnest kirikust oma varsti liisingufirma poolt äravõetava autoga mööda sõidavad või valitsuse tegematuse pärast töö kaotavavad ja selle peale ehmatades oh jummel küll hüüavad, on oluliselt rohkem,“ märkis Solman.

„Ja just nende inimeste pärast peamegi me hoidma töös just kirikuid ning sulgema muud asutused, sest inimene peab toiduta vastu nädalaid, kirikuta päevagi,“ sõnas Solman.

Rahvastikuminister Riina Solman õnnitlemas kirikupead peatselt kirikusse saabuvate vaimutoidunäljaste inimeste pärast. (foto: V.Vihuri)

„Ja nagu ütles Keskerakonna suur filosoof ja mõtleja Tõnis Mölder – ususektor on selles kriisis kõige rohkem pihta saanud sektor ja seetõttu vajab ta ka kõige rohkem nii riigi kui inimeste abi,“ lisas rahvastikuminister Solman.

„Seega pöördungi nüüd kõigi Eesti inimeste poole – toituge koroonavaktsiini ja oma uue töö ning sissetuleku leidmiseni vaimutoidust, mida pakub kirik ja unustage seniks maised mured nagu täis kõht ja toidetud pere,“ ütles Riina Solman.

Hea lugeja! Mitu kilo vaimutoitu sinu päevas vajad, et ellu jääda? Anna oma vaimutoidu kogustest teade loo all kommentaarides!

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

1 kommentaar

  • Toivo

    18. dets. 2020 - 12:19

    Kas ka Riina Solman ja ka muud
    Riigikogulased pöörduvad usuvalguse poole? Nagu Saatana juurest Jumala poole!

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles