Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

RMK kinnitab: kevadsuvise raierahu ajal kasutatakse mootorsaagidel summuteid

Spetsiaalsed mürasummutavad padjad mootorsaagidele.
jagamist

Seoses lindude ja loomade pesitsusajaga kuulutatas RMK riigimetsas välja traditsiooniline raierahu, mille ajal kasutatakse mootorsaagide müra summutamiseks spetsiaalseid patju.

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) on kevadsuvist raierahu pidanud juba alates 2002. aastast.

Eesmärk linde ja loomi mitte häirida

RMK juhatuse esimees Aigar Kallase sõnul välditakse raierahu kehtestamisega eelkõige vanemates metsades elavate lindude ja loomade häirimist sigimisperioodil ning kaitstakse ka kevadisel märjal ajal metsamuldasid.

„Raierahu ajal tehakse riigimetsas metsauuendustöid ja raieid nii, et need ei häiriks lindude ja loomade pesitsusaega,” ütles Kallas.

“Selleks tellis RMK mitu tuhat spetsiaalset müra summutavat patja, mis kinnitatakse mootorsaagide lattide külge, mille tulemusena langeb mootorsae müratase 101 detsibelli pealt kuhugi 30-40 detsibelli peale, mis ei tohiks loomi ja linde enam nii palju ehmatada,” selgitas Aigar Kallas summutite tööpõhimõtet.

Jätkub võitlus kooreüraskiga

“Lisaks oleme palunud kõigil RMK heaks töötavatel saemeestel kõndida metsas ringi hästi ettevaatlikult ja pehme sammuga, et kaitsta ka kevadisel märjal ajal metsamuldasid,” lisas RMK juhatuse esimees Aigar Kallas.

“Vajadusel soovitame töömeestel kasutada räätsasid või paigaldada töösaabaste sisse spetsiaalsed vildid, mis aitavad summutada müra ning kõndida veelgi pehmema sammuga,” ütles Kallas.

Mootorsae müra summutav spetsiaalne padi. (foto: RMK)

Tema sõnul jätkub riigimetsas võitlus ka kooreüraskitega.

“Selleks puhuks, kui kuuse-kooreürask ärkab talveunest ja asub lendlema, oleme metsas töötavatele inimestele ette valmistanud spetsiaalsed jutupunktid, mida nad saavad kuuse-kooreüraskitele ette lugeda,” märkis Kallas.

“Põhimõtteliselt on tegu erinevate vandesõnadega ja ähvardustega, mis peaksid õige tooni ja kasutuse korral kuuse-kooreüraskile demotiveerivalt mõjuma,” lisas RMK juhatuse esimees Aigar Kallas.

Raierahu kestab 15. aprillist kuni 15.juunini, peale mida eemaldatakse mootorsaagidelt spetsiaalsed mürasummutavad padjad ja linnud-loomad saavad taas nautida neile nii tuttavaks ja koduseks saanud mootorsaehääli, lubab RMK.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

1 kommentaar

  • Äkist

    27. apr. 2021 - 09:50

    Tuleks lindudele allkirja vastu kõrvaklapid välja anda? Tuleks odavam! 😉

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles