Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Rooma paavst: Eesti kirikud peavad vaimulikuks pühitsema ka homoseksuaale, mitte ainult pedofiile

jagamist

Kuuldused Eesti kirikutegelaste hulgas lahvatanud skandaalist, kus kirikuõpetajaks pühitseti homoseksuaal, on jõudnud ka Rooma paavst Franciscuse kõrvu. Paavsti sõnum Eestile on konkreetne: “Eesti kirikud peavad vaimulikuks pühitsema ka homoseksuaale, mitte ainult pedofiile!”.

Eesti kirikutegelased on paavsti sõnavõtust pahviks löödud, sest uskusid naiivselt, et kõrgeimal kirikupeal ei jää Prantsusmaal lahvatanud ja üle 3000 pedofiili hõlmanud skandaali kõrvalt aega niivõrd väikse riigi kirikuprobleemide jaoks.

Ajad on muutunud

Paavsti sõnul on meid ümbritsev maailm muutunud ja seda väga ruttu. “Kirik on pikka aega olnud näiliselt küll avatud, kuid tegelikult üsna suletud maailm,” kirjutas Rooma paavst oma kirjas Eesti vaimulikele.

“Ja seda ei mõtle ma füüsiliste ruumide mõttes, vaid pigem mõttemaailma osas,” jätkas ta.

“Pikka pikka aega on olnud üle maailma kirikutes arusaam, et vaimulike hulgas on ainuke aktsepteeritav seksuaalhälve pedofiilia, kuid aeg on edasi läinud ning ka kirik peab modernsemate aegadega kaasa minema, et säilitada oma positsiooni ühiskonnas,” sõnas paavst.

“Seega panen ma kõigile Eestis tegutsevatele kirikutele ja usutegelastele südamele – Eesti kirikud peavad nüüdsest vaimulikuks pühitsema ka homoseksuaale, mitte ainult pedofiile!”

“Käigem kõik ajaga kaasas,” lõpetas paavst oma kirja Eesti vaimulikkonnale.

Eesti Kirikute Nõukogu, mis on Eesti kristlike kirikute ja koguduste liitude organisatsioon, andis pärast paavsti kommentaari teada, et pedofiilide kõrval ka homoseksuaalide vaimulikeks pühitsemine tuleks tõepoolest uuesti arutlusele võtta, kuid esialgu suhtutakse paavsti palvesse veel ettevaatlikult.

“Teema nõuab harjumist – täpselt nagu värsketel altaripoistel nõuab harjumist neid käperdavate ja ärakasutavate pedofiilidest vaimulikega,” seisis Eesti Kirikute Nõukogu avalduses.

Kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

 • Kapten Schults

  23. okt. 2021 - 09:34

  Huvitaval kombel on see siin, täna, (23.oktoobril) üks väheseid kohti, kus midagi ka öelda saab! Ülejäänud on kõik blokeeritud, vähemalt minu jaoks. Kahjuks pole selles aga naljakat midagi. Kuna aga päises tunnen ära Rooma Paavsti, siis paluksin tema kaudu kõikse kõrgemat, et ta Kaja Kallase valitsuse peatselt erru saadaks! Ehk jõuab see komm kohale ja Jumal on ikkagi veel vaba?!
  Loomulkult tahaks Kaja Kallas ka seda kanalit blokeerida,sest artiklisarjade näol Delfis ju algust juba tehti.
  Tõehetk saabub………
  nüüd!!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles