Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Rootsi riik MS Estoniast: tänu eestlaste uimamisele saime relvaveo asitõendid ära viidud

jagamist

Rootsi peaminister Kjell Stefan Löfven saatis oma Eesti ametiõele Kaja Kallasele tänukirja, kus ta tänas eestlaste aeglust parvlaev Estonia uurimisel, mis lubas Rootsi riigil kõik relvaveo asitõendid vrakilt ära viia.

Siiski ka hurjutas Rootsi peaminister oma kirjas eestlasi uurimise alustamise eest ning tuletas meelde vanasõna, et kes vana asja meelde tuletab, sel silm peast välja.

Viimased asitõendid läinud

Rootsi peaministri sõnul on Rootsi näinud aastakümnete jooksul palju vaeva, et kõik relvaveo tõendid saaksid vrakilt eemaldatud.

“Sel nädalal alustati uuringuid parvlaev MS Estonia hukkumispaigal ning ainult paar päeva enne käisid kohapeal ka Rootsi sõjaväe laevad, kes käisid igaks juhuks üle kontrollimas, kas ikka tõesti on absoluutselt kõik asitõendid parvlaev Estonial veetud relvade osas ära viidud,” selgitas Rootsi peaminister Kjell Stefan Löfven.

“Täna võin ma julgelt oma Eesti ja Soome ametivendadele- ja õdedele silma vaadata ja kinnitada – mitte miski ei tohiks enam viidata Rootsi riigi seotusele selle laevahukuga,” kinnitas Rootsi peaminister.

“Ja tänu selle eest pean ma avaldama just eestlastele, kes oma teadatuntud asjaajamise aegluses seda meil teha võimaldasid,” lisas ta.

Rootsi peaminister Kjell Stefan Löfveni sõnul ei läinud kogu asitõendide eemaldamine siiski nii libedalt kui nad lootsid.

“Vööriramp, mille kaudu me asitõendid laevast välja tõime, kukkus küljest ära, aga seda te teate nüüd juba niikuinii. Lisaks panime me hukkumispaika tööle ühe raadiosignaalide segaja, et teie uurimistöö nii lihtne poleks,” sõnas ta.

NB! Selle loo eest maksis Rootsi riik suure rahasumma Lugejakiri.ee toimetusele, et me ei avaldaks Rootsi riigi nende isikute nimesid, kes kogu relvaveo varjamise ja laevahuku eest vastutavad on.

Toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles