Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SAHINAD! Otepää ekslinnapea Jaanus Raidali äri viis põhja suurtellimus Soome Klu Klux Klanilt

Innovatiivsed mantelrätikud jäid silma Soome Klu Klux Klani liikmetele, kellele tundus see hea toode olevat.
jagamist

Kunagise Otepää linnapea Jaanus Raidali suure pauguga alustatud mantelrätikute äri läks põhja. Liiguvad jutud, et põhjuseks oli suurtellimus Soomest, mida Raidal ei suutnud täita.

Jaanus Raidal alustas oma mantelrätikute äriga 2015.aastal kui ta asutas osaühingu Towelfy. Äri alustamisele pani õla alla ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), kes pole tänaseks kõrbenud ärist saanud tagasi sentigi.

„Kõik läks alguses hästi ja ma tõesti uskusin, et asi läheb käima,“ ütles Raidal. „Üle Eesti hakkasid mõned tellimused tulema ja siis saigi kohe ka paar dziipi ettevõttele soetatud. Asi töötas ja toimis,“ märkis ekspoliitik.

Ettevõtja Jaanus Raidal oma mitmeotstarbelise saunalinaga Towelfy, millega plaanis maailma vallutada. Aga kahjuks jäi isegi Soome kättesaamatuks.  (Foto: Arvo Meeks)

Põrumise põhjus – natsid tahtsid saunas ka natsid olla

„Aga siis tuli sisse suurtellimus Soomest – sealne värskelt moodustatud nn. kurikuulus organisatsioon “Ku-Klux-Klan” rakuke leidis, et just minu toode võiks neile sobida. Soomlased on ju saunarahvas ja loomulikult neile selline toode meeldis. Nad palusid teha mantelrätiku kujunduses mõned muudatused, näiteks pidin lisama kapuutsi,“ rääkis Raidal.

„Siis hakkasidki asjad käest minema tegelikult. Kui hakkasin mantelrätikuid ümber kujundama ja valgeks värvima, siis avastasin, et lihtsalt finantsi ei olnud nii palju, et need nii suures mahus valmis saaksid õigeaegselt,“ selgitas Raidal.

Edasine on kõik juba ajalugu. “Kes oleks osanud arvata, et Soomes nii palju natse on, kes tahavad seda rätikut.”

Natsid, kes tahtsid sauna aga ei saanud, sest Eestist ei tulnud rätikuid. (foto: Heikki Ahonen, Yle)

Taust

  • Raidali äpardunud mantelrätikute äri Towelfy võlad ja kohustused ulatuvad ligi 35 000 euroni, ettevõtte pankrot rauges ning tühjade kätega jäid nii toetust tagasi nõudnud EAS, lõpuks tasuta tööd teinud võlausaldaja ja väikeosanikud, kirjutas Äripäev selle nädala alguses.
  • Soome Klu Klux Klani rakukese ametlik nimi on “Grand Dragon of European knights of KKK of Finland”. Organisatsiooni eesmärgiks on kohtuda klannide liikmetega teistes riikides ja arutada nendega neegrite-moslemite immigratsiooni põhjusi ja võimalusi selle peatamiseks.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles