Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Sanna Marin: palun Eestil edaspidi Soome õhupiiri rikkuda vähempiinlikumate lennumasinatega

jagamist

“Isegi Tartu tudengipäevade lennumasinatega meie õhupiiri rikkumine oleks olnud vähempiinlikum, kui need endise Nõukogude Liidu päritolu õppereaktiivlennukid, mis on nii vanad, et nende tootmisaasta tuvastamine pole siiani õnnestunud,” ütles Soome peaminister Sanna Marin.

Ametliku teadaande kohaselt leidis vahejuhtum aset 1. novembril kell 14.02, kui kaks Eesti õhuväe poolt kasutatavat õppereaktiivi L-39 kaldusid pöörde tegemisel inimliku eksituse tõttu vähem kui minutiks Utö saarest lõunas Soome õhuruumi.

Soomlased nägid intsidenti pisut teise nurga alt.

Soomes ei usutud oma silmi

“Ausaltöeldes olin väga üllatunud, kui meie õhuväe ülem helistas mulle ja ütles, et kaks Eesti poolt tulnud tundmatut objekti lendavad meie õhuruumis,” sõnas Soome peaminister Sanna Marin.

“Meil on ultramoodsad radarid, aga kuna Eesti poolt tulnud objektid olid niivõrd vanad, siis isegi meie radarid ei suutnud tuvastada, millega täpselt tegu on,” märkis ta.

“Loomulikult saatsime tundmatuid lendavaid objekte uurima meie hävitajad, kes kohale jõudes tuvastasid, et tegemist oli igivanade Nõukogude Liidu aegsete pannide L-39-tega.”

“Ühe meie hävitaja piloot pidi naeru kätte ära lämbuma, kui neid nn lennukeid nägi.”

“Isegi Tartu tudengipäevade lennumasinatega meie õhupiiri rikkumine oleks olnud vähempiinlikum, kui need endise Nõukogude Liidu päritolu õppereaktiivlennukid, mis on nii vanad, et nende tootmisaasta tuvastamine pole siiani õnnestunud,” ütles Soome peaminister Sanna Marin.

“Ma tõesti palun Eesti riigil edaspidi rikkuda Soome õhupiiri vähempiinlikumate lennumasinatega,” lisas Sanna Marin.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (3)

 • Kapten Schults

  5. nov. 2021 - 15:38

  Vähem piinlikumad on tõesti ikka need ühemehe hävitajad. Tuleb julgelt tunnistada, et meil on keegi kinomees oma läbilöögifilmiga korraldanud lennuväes tõesti eiteamida!
  Meie, lihtsad maainimesed, mõistame soomlaste nördimust väga hästi!

  Vasta
 • Algo Jääger

  2. jaan. 2022 - 15:27

  Mis siin imestada! Eestis ju rohepöörajad üliaktiivsed ja taaskasutus au sees vaesemate hulgas ja isegi rikkamad leiavad second-handist midagi sobivat kombineerimiseks ja innovaatiliseks lähenemiseks.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles