Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SKANDAAL! Kas tõesti rikub Telia oma värskes reklaamis räigelt kopeerimisõigusi?

Kuvatõmmised Telia Eesti värskest reklaamist
jagamist

Teisipäev on skandaalide päev! Kaks tänast skandaali ei ole veel jõudnud jahtudagi, kui juba tuli uus peale – värskelt avalikustatud Telia reklaam kopeerib räigelt Lugejakirja uudist ilma viimaselt luba küsimata. Portaal kaalub Telia vastu otse Euroopa Inimõiguste Kohtusse minekut ning valurahaks 50 miljonit eurot. Sest hästi valus on.

Skandaal skandaali otsa

Nagu öeldud – täna tulid avalikuks kaks skandaali – Facebooki feministide grupp „Virginia Woolf sind ei karda“ lubas täna hommikul kaevata Lugejakiri.ee portaali kohtusse eksitava loo ilmumise eest ning Delfi Naistekas nimetas Lugejakirja häbematult „pilauudiste“ leheks. Woolfi grupp omakorda lubas oma seinal, et lähevad Delfi vastu kohtusse.

Kuid nagu ajalugu on näidanud, siis mitte kunagi ei ole kahte ilma kolmandata.

Telia toob viimase skandaali

Ja kolmas tuligi. Tuntud telekomihiiglane Telia Eesti avalikustas täna oma sotsiaalmeedia kanalites ettevõtte värske reklaami, mis on üles ehitatud puhtalt Lugejakirjas ilmunud uudisele (loe Lugejakirja vikerkaare-teemalist uudist siit!)

Telia uut reklaami vaata võrdluseks Telia Eesti Facebooki lehelt või siit:

Kõik tööks vajalik ühest kohast

Meilt saad kõik tööks vajaliku ühest kohast – teenused, seadmed, IT-toe! Testi, milliseid lahendusi vajad töötamiseks sina bit.ly/2JbN5HE.

Posted by Telia Eesti on Esmaspäev, 22. oktoober 2018

Kuid vaatame siis reklaamile täpsemalt peale.

Reklaam algab sellega, et ülikonnas näitleja Indrek Ojari mängib reklaamis mingi ettevõtte juhti ja noh tegelikult ajab mingit pläma esimesed 35 sekundit. Kui tahate seda vaadata, no siis vaadake.

Aga huvitavaks lähebki just klipi 38-st sekundist, kus algab väike eellugu. Ojari ligineb kontoris laua taga istuvale Andres Maimikule, kes mängib ilmselt siis ordinary kontorirotti. Nad vestlevad omavahel ja siis saadab Ojari telefoni teel midagi veel ühele kolleegile, kes viibib kuskil õues.

Mida näitab reklaami sisu analüüs?

On mingi suuremahuline härrasmees, kes seisab oma läptopiga Laululaval remonditava laulukaare all ja tahab midagi näidata oma arvutist kahele asiaadile, kes on pandud viisakalt riidesse, et tunduksid asjalikud ärimehed.

Suuremahuline mees vehib käega suure kaare ja ütleb porgandihäälega, kuid siiski arusaadavalt: „There will be a rainbow. Look yourself!“. Asiaadid ei võta esialgu vedu.

Asiaadid siis vaatavadki ja on šhokeeritud sellest kui sarnane on see kõik Lugejakirja artikliga.

Siis näidatakse suuremahulist meest jälle suures plaanis ja seekord näitab ta juba läpakat, kus on tema enda pilt ja vikerkaar taustal. Ise on suuremahuline mees muidugi jube rahulolev.

Viimasena läheb pilt tagasi kontorisse, kus Ojari kui boss nendib Maimikule, kui kontorirotile, et „Koomi peab ju saama.“

Hea Lugejakirja lugeja! Mida arvad sina nendest tänastest megaskandaalidest ja Telia värskest reklaamist? Kas on tegemist ülimalt räigete kopeerimisõiguste rikkumisega ning Telialt 50 miljoni eurone valurahanõue on õigustatud või pigem arvad, et määääh, pohui? Anna loo all kommentaarides oma arvamusest märku.

Kommentaarid (2)

 • plapla

  23. okt. 2018 - 17:54

  See on ikka kohutav õiguste rikkumine muidugi! Telia kohtusse! Samal ajal võiks korraga kohtusse anda ka 2/3 Eesti parteisid, pooled Eestis elavad mitteeurooplased ning igaks juhuks ka Kivinõid Ropka!

  Vasta
  • lugejakiri

   23. okt. 2018 - 20:17

   Selge, just seda kinnitust meil vaja oligi! Nüüd julgeme püstipäi kohtusse sammuda ja 50 miljonit välja nõuda!

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles