Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SKANDAAL! Microsoft Wordis tuntuks saanud Kirjaklamber ei läbinud Jüri Ratase taustakontrolli

jagamist

Veel eelmisel nädalal oli kindel, et Eesti saab esimese virtuaalministri ning selleks valitakse seni pikalt töötu olnud Kirjaklamber. Nüüd selgus, et klamber ei läbinud peaminister Jüri Ratase tellitud taustakontrolli.

Tarkvaratootja Microsoft esitles Kirjaklambrit esimest korda aastal 1997 kui operatsioonisüsteem Windows 97 üks osa. Kirjaklamber töötas Microsoftis aastatel 1997-2001, mil ta lõpuks vallandati. Eelmisel nädalal hakkasid liikuma kõlakad, et just temast saab esimene virtuaalminister. Nüüd aga on asjalood sootuks teised.

Taustakontroll tõi välja suured puudused

Meile teadaoleva info kohaselt algatas peaminister Jüri Ratas Kirjaklambri taustakontrolli tuginedes just Lugejakiri.ee lehel ilmunud artiklile: „Eesti uueks IT-ministriks saab Microsoft Wordis tuntuks saanud Kirjaklamber ehk Clippy“, kus tõime välja mitmed ministrikandidaadi kahtlased kinnisvaratehingud.

„See teie Kirjaklamber võib suurte IT-alaste kogemustega ju olla aga ütlen otse välja – muidu on ta suur susserdaja. Nii et kinnitan seda, et tegime Kirjaklambrile taustakontrolli ja ta põrus seal haledalt. Klamber on tõepoolest teinud mitmeid kahtlaseid tehinguid veel kahtlasemate inimestega ja sellest mulle isiklikult piisas, et teda mitte ministriks valida,“ märkis peaminister Jüri Ratas täna meie reporterile.

Klamber on pärast värskeid uudiseid langenud uuesti alkoholi ja kahtlaste naiste küüsi.

Kirjaklamber eitab kõiki süüdistusi

„No kurat, see on ju täielik bullshit kui nüüd juristide keeles väljenduda! Mina ja teinud kahtlaseid tehinguid? Ratas ise on teinud kahtlaseid tehinguid!“ põrutab Kirjaklamber vastu.

Kirjutasime oma 2.mail ilmunud loos, et meieni jõudnud info kohaselt tegi Kirjaklamber lahkumishüvituseks saadud rahaga mitmeid vägagi kaheldava väärtusega kinnisvarainvesteeringuid just Baltimaades.

Näiteks kuulub Kirjaklambrile Raekoja torni tipus olev tuulelipp Vana Toomas, mis on üks Tallinna sümboleid. Samuti olevat ta investeerinud suure hulga raha Hiiumaal asuvasse Eiffeli torni ehitusse, sest arvas, et see tuleb originaaliga sama suur ehitis.

Klamber hakkas uuesti jooma

„See fakt, et mind alt tõmmati nende tehingutega, ei tähenda, et mina oleksin kuidagi midagi valesti teinud. Mina olin ohver nendes tehingutes ja pean vist oma eluea lõpuni nüüd tagajärgedega tegelema,“ selgitas klamber.

„Mulle lubati Tallinna vanalinnas eksklusiivset kinnisvara aga sain oma raha eest mingi kuradi tuulelipu,“ põrutab klamber lõpetuseks.

Meile teadaolevalt on Kirjaklamber või sõpradele paremini tuntud ka kui Clippy uuesti jooma hakanud tänaste uudiste valguses.

LOE KA SEDA UUDIST: Eesti uueks IT-ministriks saab Microsoft Wordis tuntuks saanud Kirjaklamber ehk Clippy

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles