Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ŠOKEERIV! Tallinna mees paigaldas koosolekul USB pulga arvutisse õigesti juba esimesel katsel

33-aastase Aini katseaeg pole veel läbigi aga mees sai hakkama millegagi, mida seni peeti ilmvõimatuks.
jagamist

Täna pärastlõunal sai Häirekeskus ärevakstegeva kõne, kus teatati, et ühes Tallinna kesklinna kontoris toimunud koosolekul juhtus midagi šokeerivat– mees paigaldas USB pulga õigetpidi arvutisse kohe esimesel katsel.

Sündmusele reageerisid kõik kesklinna politseijõud ja pommirühm, hetkel kontrollivad kohapeal ränka väidet ka Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi (EKEI) spetsialistid. Liiklus on tänaval suletud.

Koosolek oli alanud tavaliselt

„Päev algas nagu iga teinegi esmaspäev – inimesed tulid tööle ja hakkasid oma asju ajama. Kell 12 pidi meil olema osakonna koosolek, kus meie kontori värske töötaja Ain pidi tegema presentatsiooni sellest, kuidas tekitada kontoris vähem prügi. Me anname alati algajatele sellise ülesande, et testida nende närvikava,“ märkis samas kontoris töötav siiani ähmi täis Kalju (53) meile.

„Ka koosolek algas nagu ikka – projektor ei läinud 20 minutit käima, keegi ajas sülearvuti peale kohvi ja osakonna juht hilines. Kui kõik sagimised olid lõpuks ära tehtud ja meeskond istus rahulikult laua taha, siis see juhtuski. Värske töötaja võttis taskust oma USB pulga ja pani selle kohe õigetpidi arvutisse. ESIMESE KORRAGA!“ meenutab Kalju.

Hetkel on kontorit ümbritsevad tänavad liikluseks suletud, kohal on eksperdid, kes peavad tegema selgeks juhtunu tagamaad. (foto: Andres Putting)

Paanika levis üle terve korruse

„Korraks valitses ruumis haudvaikus. Ja siis hakkas peale – esimesena minestas ära IT-mees, kes viibis endiselt ruumis, kuigi oli projektori tööle saanud. Üks naiskolleegidest jooksis juukseid katkudes koosolekuruumist välja ja nii levis paanika üle terve korruse.“

„Osad inimesed püüdsid avada kontori aknaid, et sealt välja hüpata ja koristaja peksis mopiga eemale neid, kes püüdsid tema ruumi varjule pääseda,“ rääkis Kalju väriseva häälega.

„Õnneks helistas keegi kohe ka Häirekeskusesse, kus saadi olukorra tõsidusest kohe aru ja reageeriti väga kiiresti. Ma võin praegu eksida aga hinnanguliselt 30 minutit pärast juhtumit oli terve korrus evakueeritud ja ala ümber piiratud,“ sõnas Kalju.

Kõik teavad, et USB sisestamiseks arvutisse on ainult üks õige tee: kõigepealt paned õigetpidi ja ei lähe sisse, siis paned valet pidi ja ei lähe sisse ja siis keerad õigetpidi pulga tagasi ja siis läheb sisse.

Väidet kontrollitakse põhjalikult

Politsei pressiesindaja ütles meile, et hetkel on liiklus kontori ümber mitu tänavat suletud ja eksperdid uurivad hoones sees, mis täpsemalt juhtus. Üle vaadatakse ka kontori turvalindid, et tuvastada, mil viisil taoline asi üldse juhtuda sai.

„Hetkel tundub see kõik liiga ulmeline, et tõsi olla. Aga sellele annab kinnitust juba uurimine,“ ütles politsei pressiesindaja.

“Tule taevas appi, mis asjad meie riigis ikka toimuvad,” ütles kommentaariks politseilindi taga seisnud tädike, kes palus siiski anonüümseks jääda.

Piirkonda on tekkinud suur ummik, inimestel palutakse Tallinna kesklinnas liiklemist hetkel vältida.

Kommentaarid (6)

 • Madis

  11. märts 2019 - 15:53

  Holy shit reaalselt v, väga hull ikka et eestis ka midagi sellist voib juhtuda

  Vasta
  • lugejakiri

   12. märts 2019 - 11:29

   Ain on kahjuks vahi alla võetud ja endiselt uurimise all. Aeg näitab, kas ta üldse välja lastaksegi.

   Vasta
   • Angus

    13. märts 2019 - 15:46

    Lastakse, siis ei lasta aga siis siiski lastakse. Jama oleks, kui esimesel korral lastakse.

 • Küsija

  13. märts 2019 - 11:44

  Kas juhtunu valguses ei peaks erakorralisi valimisi siiski korraldama?

  Vasta
  • lugejakiri

   13. märts 2019 - 13:30

   Õige tähelepanek – peaks küll! Ilmselt sellest ka kogu see poliitiline segane olukord hetkel tingitud ongi.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles