Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ŠOKK! “Pandora paberid” näitavad, et vaeste kõrval on hakanud maksudest kõrvale hiilima kahjuks ka rikkad

jagamist

Kui seni oli laialt teada, et peamiselt armastavad maksudest kõrvale hiilida ümbrikupalka saavad vaesed, siis värskelt avaldatud ülemaailmne andmeleke ehk nn “Pandora paberid” näitavad, et kahjuks on nüüd see halb komme levinud ka nii maailma kui ka Eesti rikaste hulka.

Eile üle maailma valla paiskunud hiiglaslik andmeleke ehk nn “Pandora paberid” sisaldavad 12 miljonit dokumenti, mis näitab seda, et kui rikkad võtavad ette midagi sellist nagu maksudest kõrvalehiilimine, siis ka seda tehakse miljonites, mitte mingites paari-kolmekohalistes numbrites nagu vaesed seda teevad.

Halb eeskuju vaestelt

“Kuna maailma ajaloost pole teada ühtegi sellist juhtumit, et rikkad oleksid makse optimeerinud või neist lausa kõrvale hiilinud, siis loomulikult oli see leke suur üllatus või isegi šokk,” kommenteeris lekkinud pabereid uurinud rahvusvahelise uuriva ajakirjanduse konsortsiumi ICIJ juht Gerald Ryle.

“Maailma ja ka Eesti rikkad, kes seni on igas riigis alati korrektselt makse maksnud ja just kõrgete makstud maksude tõttu oma töötajatele ka madalat palka maksnud, on seni olnud meile kõigile ülejäänutele n-ö moraalsed majakad,” selgitas ICIJ juht.

“Ehk just rikkad on vaeseid oma hurjutamisega, et need maksudest kõrvale ei hiiliks ning ümbrikupalka ei eelistaks, alati õigel teel hoidnud ja nüüd järsku selline jama,” selgitas Ryle.

“Kahjuks selgub lekkinud miljonitest paberitest üsna selgelt, et rikkad said idee maksudest kõrvalehiilimiseks just vaestelt, kes seda on läbi ajaloo alati teinud.”

Üllatuslikult ka Eesti rikkad pundis

Täiesti uskumatul kombel on nn “Panama paberitega” ehk hiiglasliku andmelekkega ehk rahvusvahelise maksudest kõrvalehiilimisega seotud ka mitmed muidu täiesti läbinisti ausad ja ülipuhta renomeega Eesti ärimehed nagu Urmas Sõõrumaa, Kristjan Thor-Vähi, Eesti rikkaim arst Ragnar Heido ja veel mitmed muude valdkondadega (nagu kinnisvara jne) seotud ärimehed, kelle nimed alles tulevad avalikuks.

Maksudest kõrvalehiilimisega vahele jäänud Eesti rikkurid ei pea siiski norutama, sest abi on oodata täiesti ootamatust kohast.

Nimelt on Eesti Vaeste Liit (liidul ametlikku lühendit pole, sest nad on liiga vaesed, et seda endale lubada, toim) juba andnud teada, et nad on alustanud Eesti maksudest kõrvalehiilivate rikaste jaoks enda liidu liikmete seas raha korjamist, et maksta rikaste advokaadikulude eest siis, kui rikkad otsustavad näiteks neid maksude eest kõrvalehiilimise eest kiusavad meediaväljaanded kohtusse kaevata.

Lisaks lubab Eesti Vaeste Liit, et valmis ollakse tulema ka protesteerima tänavatele, et rikaste kiusamine lõpeks.

“Rikaste kiusamine maksude maksmata jätmise pärast peab lõppema!” seisab Eesti Vaeste Liidu tänases avalduses.

SA EI TEA, MIDA TEHA VÄLJAVÕETUD PENSIRAHAGA? MEIE TEAME! Toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! KLIKI SIIA!

Kommentaarid (2)

 • Tapeedimuster

  5. okt. 2021 - 10:16

  Eestis on küllalt miinimumpalgalisi firma omanikke kellele arvatavasti näärivana on kinkinud nii kinnisvara kui autosid ja vahendid priiskavaks elulaadiks. Selge on , et maksuamet peaks rohkem kontrollima näärivana maksustamist.

  Vasta
 • Tapeedimuster

  5. okt. 2021 - 15:18

  Mulle teatati, et seda ei saa teha kuna näärivana pole eesti kodanik.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles