Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Solarise kaubanduskeskuse tualetis avati pop-up sünnitustuba

Solarise keskuse katust kaunistab nüüd ilus särav neoonsilt, mis kutsub rasedaid sünnitama just Solarises.
jagamist

Eile õhtul sündis väike ime – Tallinnas Solarise kaubanduskeskuse nullkorruse tualetis tuli ilmale laps. Täna paigaldas keskus samasse kohta üles vastavad sildid, et ka teised äkksünnitajad leiaksid õiged ruumid vajadusel kiiresti üles.

„Solarise keskusel on selle üle ainult hea meel kui taolised asjad siin juhtuvad – me oleme koguperekeskus ja me ei näe mingit põhjust, miks ei võiks sünnitused siin ka edaspidi toimuda,“ sõnas keskuse esindaja.

Kemps kohaldati pisut ümber

„Ega me suurt siin midagi ei muutnudki – kõik on piinlikult puhas alati niikuinii ja paigaldasime lihtsalt uued suunavad sildid tualetti.  Nipetnäpet veel nagu mähkimislaud ja mähkmete kapp, seinale panime väikse kasti sisse ka epiduraalsüsti ja juurde sildi: „Sünnituse puhul purusta klaas!“.

“Nüüd kui kellelgi peaks sünnitus äkki peale tulema, on pop-up sünnitusruumi näol kohe olemas koht ja vahendid igati kvaliteetse sünnituse jaoks,“ selgitas esindaja.

Keskuse kemps sai kõik äkksünnitajale vajalikud viidad.

Vajadusel saab soovimatu lapse ka ära anda

„Ainukese suure uuendusena ehitasime kempsu ka väikese šahti, et kui ema ilmaletoodud last ikkagi ei soovi, saab ta lapse mööda šahti keskuse all asuvasse mannekeenide ruumi saata, nö press-out, pop-down-tüüpi lahendus. Seal laps kosub pisut ja kui ta on piisavalt iseseisev, paneme talle selga riided ja ta saab asuda iseseisvalt tööle näiteks mõne lastepoe aknal,“ märkis keskuse esindaja.

„Aga siit ei tasu mingit skandaali nüüd otsima hakata, sest tegemist poleks sel juhul mingit moodi lapstööjõuga, vaid ikkagi keskuse inventariga,“ lisas esindaja.

Esindaja kinnitas, et hetkel ühtegi last Solarise keskuse inventari hulka siiski veel ei kuulu.

1 kommentaar

  • Kauron

    8. märts 2019 - 10:00

    Miks nad seda sünnituskohta ei või lihtsalt kuskile prügikasti sisse teha? Niikuinii visatakse laps pärast ära, siis ei pea lihtsalt koristama

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles