Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Solman: kui ettevõtjad palku ei tõsta, ei jää riigil muud üle kui tõsta ministrite ja riigikogulaste palka

Rahvastikuminister Riina Solmani ärritavad koonrid ettevõtjad.
jagamist

Rahvastikuminister Riina Solman teatas täna, et kui ettevõtjad oma töötajate palku kohe tõstma ei hakka, ei jää riigil muud üle kui tõsta balansiks ministrite, nende nõunike ning riigikogulaste palka. Ülejäänud riigiametnikud jäävad palgatõusust siiski ilma.

Solman märkis, et ausam on maksta oma inimestele rohkem palka isegi, kui see toob perspektiivis kaasa kaupade ja teenuste kallinemise.

Koonrid ettevõtjad

„Jääb arusaamatuks, miks ettevõtjad ei soovi oma töötajatele maksta ausat ja suurt palka,“ küsib minister.

Solmani sõnul ei ole mingi saladus, et ettevõtjad koorivad oma töötajatelt seitse nahka, et osta selle eest järgmine kallis auto. „Kas te näete ministreid või riigikogulasi sõitmas ringi kallite autodega? No, jah, näete aga see pole siiski antud kontekstis oluline.“

„Riik näiteks maksab oma mõnedele töötajatele suurepärast palka ja vaadake, millise rõõmuga näiteks ministrid, nende nõunikud ja riigikogulased oma tööd teevad,“ tõi Solman juurde mõned näiteid kõrgema palga mõjust töötulemustele.

„Kui ettevõtjad ei soovi töötajate palku tõsta, siis selleks, et majandus püsiks ilusti balansis, peab riik tõstma hoopis mõnede olulisemate riigiteenistujate palku,“ arvab minister Solman.

Solmani sõnul peaksid inimesed rohkem pingutama, et riigikogulased saaksid need romud paremate vastu vahetada.

Tõusevad valitute palgad

„Kuna eelarves pole just palju raha, siis hetkel saab riik tõsta ainult ministrite, nende poliitiliste nõunike ning ka 101 riigikogulase palka,“ kommenteeris Solman.

„Ülejäänud riigiteenistujad peavad siiski pärast seda rihma koomale tõmbama, sest kuskilt peab see palgaraha ka tulema,“ sõnas Solman.

„Kuid see pole suur hind selle eest, et palgatõusu saavad riigi tippametnikud saavad rohkem tarbida ja hoida sellega üleval ka riigi majandus ja sisetarbimist,“ hindas Solman palgatõusu mõju pigem positiivseks.

„See on hind, mida tuleb maksta rahvusriigi säilimise eest,“ lisas ta.

Solmani sõnul on ministrid ja riigikogulased korduvalt tõestanud, et suurt palka ei korjata kuskile kontole hallitama, vaid see suunatakse koheselt ja täies mahus majandusse tagasi.

“Võtke kasvõi Isamaa juht Helir-Valdor Seeder – tal pole mitte mingeid sääste ja ta elab napilt ära palgapäevast palgapäevani. See inimene on kangelane – ta suunab kogu riigilt saadud raha kohe tarbimisse tagasi ja elavdab sellega korralikult ka riigi majandust. Just seepärast on ministrite ja riigikogulaste palgatõus ka igati põhjendatud,” arvab minister.

SEOTUD LOOD: Tulevase valitsuse ainukesed naisministrid käisid tutvumas Stenbocki maja köögipoolega

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles