Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Soome peaministri kritiseerimise tagajärg käes: Mart Helme suss oli täna hommikul tühi

Mart Helmel on muretsemiseks põhjust küllaga - nüüd on ta välja vihastanud Jõuluvana enda.
jagamist

Siseminister Mart Helmel polnud täna tore hommik – ärgates tormas ta kohe akna juurde, et kontrollida sinna pandud sussi sisu ja avastas oma õuduseks, et see oli tühi. Nüüd on teada ka põhjus.

Raadiosaates “Räägime asjast” kritiseeris siseminister Helme teravalt Soome uut peaministrit Marinit ning viitas, et punased tahavad üldse Soome riiki likvideerida. Pole kahtlustki, et asi jõudis väga ruttu ka Jõuluvanani.

Kritiseeris Jõuluvana kauget sugulast

“Eks ma saan nüüd ju ise ka aru, et Jõuluvana kauge sugulase kritiseerimine polnud vist kõige mõistlikum tegu,” kommenteeris Mart Helme täna hommikul.

“Olin hommikul ärgates väga elevil – jooksin kohe akna juurde, kuhu olin pannud oma sussi, et päkapikud saaksid head ja paremat tuua aga täna hommikul vaatas sealt mulle vastu tühi suss,” sõnas Helme pettunult.

“Aga kas ma jätsin jonni? Muidugi ei jätnud ma jonni. Sõitsin kohe oma poja koju, sest mul on sinna aknalauale ka suss varuvariandiks pandud ja ka see oli tühi. Ka Martin oli juhtunust šokis,” kirjeldas Helme.

Helmel ei jäänud midagi muud üle kui käsi laiutada – suss oli täna hommikul tühi.

Helme oli järjekindel

“Aga ma ei oleks siseminister ja oma töös hea kui mul poleks plaan B-le veel omakorda varuplaan. Martini juurest sõitsin kohe ministeeriumisse, kuhu mul on pandud kolmas suss.”

“Ja pagan võtaks, see oli ka täiesti tühi – siis jõudis mulle lõpuks kohale – Soome uus peaminister on ju Jõuluvana kauge sugulane ja see pidi olema Jõuluvana konkreetne kättemaks mulle,” kommenteeris Helme.

“Helistasin kohe siis ka Ratasele, kes ütles, et temal oli suss hommikul täis. Reinsalult ja Seederilt tuli sama vastus, kuigi Seeder ütles, et ta oli igaks juhuks ise selle eelmisel õhtul täis toppinud,” märkis Helme.

“Selline ringkaitse, et anna olla, anna olla, ma ütlen. Mingisugune jõulumaffia juhib seda riiki ja mõne väikse kommentaarikese pärast rikutakse ära minu hommik. Aga ma loomulikult püüan seda asja nüüd siluda, sest homme tahaks ikka kommi või šokolaadi saada,” lisas siseminister Helme.

Raadiosaates “Räägime asjast” kritiseeris siseminister Helme teravalt Soome uut peaministrit Marinit ning viitas, et punased tahavad üldse Soome riiki likvideerida. Helme tuletas saates meelde Vladimir Lenini ütlust, et igast köögitüdrukust võib saada minister. “Nüüd me siis näeme, kuidas ühest müüjatüdrukust on saanud peaminister ja kuidas seal mõnestki teisest tänavaaktivistist ning harimatust inimesest on saanud valitsuse liige,” teatas ta.

Hakka meie jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

 • Aare Tesaar

  16. dets. 2019 - 19:15

  pisikesed parandused.
  Helmel ei olnud mitte suss tühi vaid pastel oli toss. seega ei saanud ta sõita ei Martini juurde ega ka ministeeriumisse.
  Helme üritas ära rääkida poro Rudolfit aga see viitas oma peaministrinna keelule ja nii pidigi Helme lonkima oma 2 jala pääl linna, peas kumisemas J.Liivi luuletus

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles