Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Sotsiaaldemokraat Rainer Vakra süüdistab vale diplomitöö esitamises oma kassi

Kass Herodotus ja Rainer Vakra. Kass ütleb parajasti Vakrale, et poiskene, ära jandi seal Riigikogus nii palju (foto: Rainer Vakra erakogu)
jagamist

Täna lahvatas skandaal sotsiaaldemokraat Rainer Vakra ümber, kui tuli ilmsiks, et tema ülikooli lõputöö osutus plagiaadiks. Vakra süüdistab nüüd oma kassi, kes olevat kogemata saatnud ära vale dokumendi.

Tänane Eesti Ekspress kirjutab, et sotsiaaldemokraatliku partei ühe juhtfiguuri Rainer Vakra (37) ülikooli lõputöö on maha kirjutatud Säästva Eesti Instituudi raportitest. Muu hulgas omastas Vakra teise üliõpilase tehtud uurimuse ja esitas selle enda töö pähe. Ekspressi pärimise peale hakkas Vakra eitama, vassima ja keerutama.

Meile Vakra siiski valetada ega vassida ei julgenud. Vist.

Tehtud öö olevat Vakra sõnul oma ja aus

„Teate, see on juba nii vana asi, et silm peast välja sellel, kes seda meenutab. Hea küll, nali naljaks. Aga tegelikult on loomulikult tegemist tõsiste süüdistustega ja pean vajalikuks selgitada seoses minu diplomitööga üles kerkinud kahtlusi,“ märkis Vakra.

Pärast tänast peapesu kardab Vakra kass Herodotus isegi arvuti lähedale minna.

„Mäletan üsna hästi oma lõputöö kokkupanemist – osalesin lõputöö raames Tartu pakendikogumise pilootprojektis ehk lihtsamalt öeldes korjasin paar nädalat Tartus teeäärtest vana rämpsu kokku. No ja siis meie töödejuht tegi seal töö kohta pidevalt märkmeid – põhiliselt seda, kes oli tubli ja kes mitte. Pärast saatis ta oma märkmeid ka kõigile töölistele laiali,“ meenutab Vakra.

„Ma võtsin siis need märkmed, kopisin wordi ümber, vormistasin ära  ja panin oma nime alla. Ausaltöelda sai kokku paras jura see tekst, kui aus olla. Aga mina seda ise ülikooli ära ei saatnud, sest mul oli tol päeval kiire – läksin kossu mängima,“ väidab Vakra.

Vakra süüdistab täna vale dokumendi saatmises oma kassi Herodotust

Aga mis edasi sai, oli ka Vakra jaoks täielik müstika – nii töö retsensent kui ka kaitsmiskomisjon hindasid minu diplomitööd hindega 5. „Ma ei hakanud ise torkima ka – kui 5 siis viis,“ ütles Vakra täna.

 

Fotomeenutus päevast, mil Vakra kass kurikuulsa diplomitöö ülikooli poole teele pani.

„Täna, 17 aastat hiljem mõistan, et minust oleks olnud korrektne oma diplomitöö ise ära saata. Jah, jätsin toona selle ülesande oma kass Herodotusele. Ta on tark loom ja ma usaldasin teda. Aga et nüüd tuli välja, et vaene loomake oli ilmselt teele pannud vale, nö töödokumendi,“ leiab Vakra.

Vakra ja tema kassi kuulab üle vastav komisjon

Seoses Eesti Ekspressi esitatud väitega kutsub Tallinna Ülikool kokku akadeemilise komisjoni, et anda hinnang plagiaadi olemasolule. Muuhulgas kuulatakse üle ka Vakra kass, kes hetkel on üks peamistest kahtlusalustest.

Komisjon otsustas Vakra kassi üle kuulata, sest tõepoolest on tekkinud kahtlused, et töö koostaja pole Vakra ise.

Veel eile uuris Vakra kass erinevate planeetide kohta internetis, ta on suur fänn. Täna sai kass arvutikeelu.

„Vakra 2002. aastal Tallinna ülikoolis kaitstud ülikooli lõputöö on räme plagiaat, kus on üks-ühele kopeeritud kümnete lehekülgede kaupa SEI raportit. See pole ümberjutustus, liiga rohke tsiteerimine ega liiga vähene viitamine. Ilmselgelt on tegu arvutis tehtud copy-paste-tööga. sama tekst, samad pealkirjad, isegi kirja- ja tähevead on samad,“ seisab Tallinna Ülikool akadeemilise komisjoni tänases avalduses.

„Me ei taha täna kuidagi uskuda, et Rainer Vakra ise millegi sellisega hakkama oleks saanud, sest poisi akadeemilised võimed olid ülikooli ajal pehmelt öeldes kehvad,“ lisasid Tallinna Ülikooli uurijad täna.

Head lugejad! Mida arvata antud juhtumist Teie – on ilmselge, et Vakra ise poleks suutnud taolist tööd kokku panna ja seda tegi tema kass. Kas kassi peab tõesti nüüd nii vana asja eest karistama? Anna oma arvamusest loo all märku!

Kommentaarid (6)

 • Eesti

  13. veebr. 2019 - 15:55

  Kass muidugi näeb hulga noorem välja… ei ole võmalik, et 17+ aastat…

  Vasta
 • Karl

  13. veebr. 2019 - 17:52

  Palun vahetage kaanepilti,tegu pole tema kassiga(vaid perekond Tilga )

  Vasta
 • KAPO

  14. veebr. 2019 - 00:04

  Kass tuleb kindlalt merekooli kordusõppustele saata!

  Vasta
 • Seapea

  14. veebr. 2019 - 18:24

  Jama!! Kass oleks vigadeta maha kirjutanud.

  Vasta
 • Kerli

  16. veebr. 2019 - 17:16

  Naabri koer on süüdi et sa siia ilma sündisid😁😁muidugi on lihtne süüdistada looma kes enda eest seisa ei saa😁😁😁

  Vasta
 • Sakunne

  16. veebr. 2019 - 23:38

  Kassi karistad, kus on küll loomakaitsjate silmad … appi …

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles