Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Sotsiaalkomisjon tõmbas pidurit eelnõule, mis lubaks lastel vanema tahte vastaselt kooliõde vaktsineerida

Laps süstib kooliõde käe harjutamiseks.
jagamist

Sotsiaalministeeriumi vaktsineerimist puudutavast määruse eelnõust eemaldatakse punkt, mis lubaks lastel vanema loata kooliarsti vaktsineerida. Isegi kui lapsed väga tahavad kätt harjutada.

Sotsiaalministeeriumis ette valmistatud vaktsineerimist puudutava määruse eelnõu järgi saaks laps tulevikus immuniseerida ka kooliõde, kes ise seda soovib, kuid kelle vanemad süstiks nõusolekut ei anna. Seni on kehtinud nõue, et kooliõe immuniseerimise eelduseks on tema seadusliku esindaja nõusolek.

Määruse järgi saaksid lapsed õiguse hinnata kooliõe kaalutlusvõimet ning juhul, kui kooliõde on kaalutlusvõimeline, immuniseerida teda hoolimata seadusliku esindaja keelust.

Sotsiaalkomisjon kogunes täna erakorralisele koosolekule, et poleemikat tekitanud eelnõu arutada. Kohale oli kutsutud lisaks sotsiaalkomisjoni liikmetele ka sotsiaalministeeriumi ja õiguskantsleri kantselei esindajad ning jurist.

Komisjoni esimehe Helmen Küti sõnul pidasid kõik osapooled õigeks antud punkt määrusest eemaldada. „Eesmärk oli sotsiaalministeeriumil selles suhtes õige, sest kooliõel on praegu õigus vaktsineerimisest keelduda, kuigi laps seda tahaks, ja nüüd määrusesse pandi ka vastupidi kirja see,“ ütles Kütt.

Õiguskantsler Ülle Madise kritiseeris teisipäeval määruse eelnõu teksti ühismeedias, öeldes, et see tekitab segadust ning hirmu.

„Nii tundlikul teemal tuleb olla täpne ja üheselt selge, lapsevanemate huvide ja hirmude ning arstide ja õdede töörahuga tuleb alati arvestada, nende elu ei tohi keerulisemaks teha kui see niigi on,“ rääkis Madise.

Madise rõhutas, et Eestis on vaktsineerimine seaduse järgi vabatahtlik ning kedagi ei tohi vaktsineerima ega sellest loobuma sundida. Isegi mitte siis, kui lapsed tahavad oma kätt kooliõe peal süstimisel harjutada, märkis õiguskantsler.

Kliki SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (3)

 • Oioi

  14. dets. 2022 - 20:06

  Ja ikkagi jääb täiesti selgusetuks kooliarsti õe vaktsineerimise kord.

  Vasta
 • Naljanina

  14. dets. 2022 - 20:26

  Kooliõdedele ei tohi aga klassiõdedele palun väga.

  Vasta
 • Teadja

  14. dets. 2022 - 20:27

  Sotsiaalkomisjon nendib, et selle eelnõu pidurid olid töökorras.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles