Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Sotsiaalminister Tanel Kiik: paberil pensionitunnistuse asemel tulevad seenioritele kaela lehmakellad

Valitsus hoolitseb oma vanurite eest - vaadake kui ilusad on need lehmakellad!
jagamist

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega plaanitakse ära kaotada tänane paberil pensionitunnistus. Seda hakkab asendama pensionäridele kaela riputatav spetsiaalne lehmakell, millel on mitu funktsiooni.

Sotsiaalminister Tanel Kiigi sõnul lahendab lehmakell vanurite kaelas mitu probleemi korraga.

Lehmakellal tõesti mitu funktsiooni

„Meil on hea meel teatada, et riik on lõpuks ometi hakanud ka oma seeniorasukate peale mõtlema. Seni jooksid meie vanurid ringi nagu peata kanad, käes paberitükk ning pidid igal sammul tõestama, et nad tõesti on vanad ning pole riigile vajalikud enne kui hääletada vaja on,“ märkis sotsiaalminister.

„Nüüd see kõik muutub, sest oleme lõpuks ometi leidnud lahenduse, mis peaks rahuldama nii pensionäre endid kui ka kõiki teisi ühiskonna liikmeid.“

Sotsiaalministri sõnul on vanemate inimestega üleval mitu probleemi, mis nüüd lahenduse saavad.

Lehmakell kui vanust tõestav element

„Lehmakella kasutamine on oluliselt mugavam ja lihtsam, kui paberil oleva tunnistuse või mitme omaette kaardi kasutamine,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Inimese vaatest kiireneb kogu protsess, sest iga pensionär on lähitulevikus linnapildis väga selgesti äratuntav ja kaugele kuulda.“

Kella kandmine on seenioritele kohustuslik kogu aeg. Proovikandmised andsid tulemuseks 89% rahulolu, ülejäänud kahjuks ei saanud aru, et midagi oleks muutunud.

Lehmakella kasutuselevõtt vähendab dubleerimist, sotsiaalkindlustusameti töökoormust ja on kehtiva korraga võrreldes nii soodsam kui aja- ning keskkonnasäästlikum,“ kinnitas minister Kiik.

„Olgem ausad, vanurid on aeglasemad ja seni ka vaiksemad olnud aga tänu meie uuele lahendusele peaks asi võtma pöörde paremuse poole. Kui kõigil seenioritel on need kellad kaelas, vähenevad ka nendega juhtuvad liiklusõnnetused ning ka tänavapilt muutub rõõmsamaks kui kõik need kellad korraga kõlisevad,“ lubas Kiik.

Lehmakellad hoiavad kokku riigi raha

Muudatuste jõustudes asendatakse senine paberil olev pensionitunnistus lehmakellaga, mille kandmine on seenioritele kohustuslik. Kuna lehmakell kehtib koos isikut tõendava dokumendiga, pole edaspidi pensionitunnistusele vaja ka pensionäri fotot.

Sotsiaalminister kiidab muudatuse heaks!

Lehmakellada väljastamise kulust moodustab suurema osa postikulu. Nende postikulu aastas on ca 51 400 eurot. Sotsiaalkindlustusamet väljastas seni aastas keskmiselt 12 000 pensionitunnistust. Nüüd asendatakse need kõik lehmakelladega, mis hooldust ei vaja.

„Kui seni võisid meie pensionärid tunda end kui hall tapeet, siis nüüd see muutub – nad saavad taas ühiskonna väärtuslikeks liikmeteks, keda märgatakse ja kuuldakse juba kaugelt,“ lisas Kiik.

Muudatused on planeeritud jõustuma selle aasta 1. juulist.

 

SEOTUD LOOD:

Uuring: 97% pensionäridest peab igat vastutulijat või selja taga kõndijat vägistajaks või röövliks

TÄHELEPANU PENSIONÄRID! Keskerakond kontrollib sel nädalal teie baretiantennide töökorda!

Emor: enamik pensionäre ei tea, et neil pole kohustust hommikuti ühistransporti kasutada

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Aare Tesaar

    23. mai 2019 - 22:31

    Tagasiminek! Tagurlus! Kus on lehmakelldele installeeritud äppid? No et vanainimene saab aru,et nüüd võiks teed ületada või et penss on saabunud! Nõuan digimaailmaga ühenduvust! Krdi noored, nad on raisus juba viimased 4000 aastat, olenemata erakonnast…

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles