Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Sotsid võtsid ERJK kaotamise eelnõu peatamiseks maha sadu puid

Sotsid ei kohku mitte millegi ees tagasi ja ükski raskus pole ületamatu - ka võivad nad näiteks ise nullist paberit toota, et valitsust peatada.
jagamist

Täna selgus, et viimasel ajal erakordselt passiivsed olnud sotsid polegi niisama käed rüpes istunud, vaid on võtnud sel ajal maha terve metsa ja valmistanud sellest ise paberit. Nüüd esitasid nad sellel paberil 50 000 parandusettepanekut erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) kaotamise eelnõu takistamiseks.

Sotsiaaldemokraatide esimees Indrek Saar ütles, et sotsid ei lepi võimu kuritarvitamisega ja on valmis selle takistamiseks kasutama ekstreemseid meetmeid.

Rabasid salaja tööd teha

„Ei, me ei ole kuskil peidus ega vait olnud, vaid käinud on kõva töö,“ vastas sotside esimees Indrek Saar meie küsimusele, et kuhu sotsid viimasel ajal kadunud on.

„Mina koos Jevgeniga (Jevgeni Ossinovski, toim) oleme rassinud raielangil päevad ja ööd, et võtta maha metsa, millestsiis  valmistada paberit ERJK ärakaotamise eelnõu peatamiseks,“ kinnitas Saar.

„Kui see ei näita meie tõelist pühendumist antud teemale, siis mina ei tea, mis näitab,“ ütles Saar.

Jevgeni Ossinovski puhkehetkel, selja taga on tühi raielank, millest tehti paberit, et see valitsusele esitada. (foto: hämmingus põder)

Paberi tootmine osutus keerulisemaks kui arvati

„Tagantjärgi vaadates oli metsa mahavõtmine kõige lihtsam,“ kommenteeris Jevgeni Ossinovski.

„Võtsime Indrekuga (Indrek Saar, toim) paar kasti õlut metsa kaasa ja nädalaga olime raielangi tühjaks teinud. Maha sai võetud korralik hunnik, et paberitootmiseks ikka jätkuks. Edasi läks asi juba keerulisemaks,“ meenutab Ossinovski.

„Need tuli ära hakkida, keeta seal koos kemikaalidega, töödelda, pressida ja kurat teab, mida veel teha, enne kui sellest üldse mingi tselluloosimassi sai. Ja isegi sealt oli valge paberini pikk maa minna. Aga tehtud see sai ja kindlasti oli kogu vaev seda väärt,“ märkis Ossinovski.

„Eesmärgiks oli valitsusele näidata, et milleks sotsid tegelikult võimelised on, kui ikka väga tahame,“ selgitas Ossinovski.

Puud võeti maha riigimetsas, kus järjekordne tühi raielank niikuinii kellelgi kulme enam kergitama ei pane.

Täna esitasidki sotsid erakondade rahastamise järelevalve komisjoni ärakaotamise eelnõule 50 000 ettepanekut, mille mahu näitlikustamiseks ladusid nad oma plaani tutvustades lauale 50 000 A4 paberilehte, mis nad ise oma kätega algusest lõpuni valmistasid.

SEOTUD LOOD:

FOTOD! Jakob Hurda habemeteisiku konkursil on sõelale jäänud ainult kaks kandidaati

VALITSUSKRIIS: Jevgeni Ossinovskil ja Margus Tsahknal keelatakse koos suitsetamine ära

Hakka Lugejakiri.ee jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles