Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Sotside valimislubadus ja vastulöök EKRE-le: sotsialismi jõuame juba aastaks 2021

Sotside esimees Jevgeni Ossinovski on kaval nagu rebane - kui keegi lubab midagi hullumeelset, luba ise veel hullumeelsemat! (foto: Tiit Blaat)
jagamist

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski kinnitab EKRE tänastele valimislubadustele viidates, et hoopis sotsidel on raudkindel plaan, kuidas kahe aastaga jõuda sotsialismi ja Euroopa kuue võrdsema riigi hulka.

“Oleme välja töötanud päris hea strateegia sotsialismi jõudmiseks üksikus avatud majandusega väikeriigis,” ütleb Ossinovski. “Pealkirja “Eesti 2021” kandvas dokumendis saavad kirjeldatud vajalikud tingimused ja tervik rakendusmehhanism.”

Eesti vajab laiapinnalisel kokkuleppel põhinevaid pikaajalisemaid arengueesmärke ja -raamistikku ning selleks on sotsidel kokku pandud grandioosne plaan. Endi sõnul lähtuvad nad printsiibist “kõik uus on unustatud vana”. Nii sisaldab strateegia ka loetelu vajalikest muudatustest Eesti looduses, vilja- ja seakasvatuses.

“Me ei saa jääda ootama armuande looduselt,” toonitab Ossinovski. “Peame need ise võtma. Eelkõige esteetilistel kaalutlustel pöörame Jägala joa tagurpidi, et kevadeti oleks ilus vaadata, kuidas vesi paeastangust üles vurtsatab nagu limonaad. Hakkame laialdaselt kasvatama mannat, et rahuldada järjest kasvavat Euroopa pudruturgu. Ja lõpuks on plaan kodustada kõik Eesti metssead ning soodustada nende pidamist magalarajooni korterites.”

“Ja me lubame, et me teeme kõike seda ainult kahe aastaga!”

Teised erakonnad jooksevad ka kaasa

Sotside idee imponeerib valimiseelsel vastandumisest tiinel ajal üllatuslikult ka teistele erakondadele.

“Tõesti, oleme marksismi ideaalidest liialt kaugenenud,” leiab Siim Kallas Reformierakonnast. “Noorepõlves sai hoiukassade peavalitsuse trepikojas ikka korralikult seda sotsialismust tehtud, nii et tahtis ära lämmatada,” muheleb ta elutargalt.

“Seame sihid ja läheneme probleemile teadlikult, oluline on teadvustamine, see on väga selge, ja ma näen, et kõik partnerid pingutavad, et siin ühisosa leida. Kui see küsimus lauale tõstetakse, siis meie seda laua alla ei hakka lükkama,” leiab ka Jüri Ratas Keskerakonnast.

Ainult Mart Helme EKREst läheb ideest kuuldes justkui põlema, pööritab silmi ning teatab pärast paari kiiret telefonikõnet ja lühikest arutelu oma perega, et EKRE valitsemisel jõutaks sotsialismi palju kiiremini, juba aastaks 2020.

Vabaerakonna esindaja aga hakkab kohe keerutama, keeldub oma nime ütlemast, ajab mingit imelikku juttu, et saatku toimetus talle küsimused meili peale ja lõpuks ronib koos portfelliga läheduses asuvasse seinaprakku nii, et ainult tundlad jäävad välja paistma.

Võistlus selle nimel, kes viib Eesti kõige kiiremini sotsialismi, on nüüd ametlikult alanud.

Leopold Aguraiuja, Lugejakirja uurivajakirjanik

1 kommentaar

  • Aare Tesaar

    5. jaan. 2019 - 17:54

    Kena keik nagu ütlevad iidlased aga paluks sm.Ossinovskil täpsustada, missugusesse sotsialismusesse me jõuame? teadupärast on sotsialismusel mitu arengujärku–arenev, küps ja täieline sotsialismus, ma ei mainigi natsionaalsotsialismust või libraalsotsialismust.
    Et valijatele ikka selge oleks–mihukesse arenguastmesse sotsialismuse okkalisel teel me aastaks 2021 jõuame`?

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles