Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Statistikaamet: Eestis võib kõige kergemini kinga saada koolidirektor või vähetähtis minister

Hei, koolidirektor või vähetähtis minister - käi minema!
jagamist

Statistikaamet avaldas värske tööjõuturu uuringu, kust selgub, et kõige lihtsamini võidakse töö kaotada Eestis koolidirektori või siis vähetähtsa portfelliga ministri ametis.

Uuringus käsitleti kõiki Eesti ametikohti ning värsked tulemused on uuringu läbiviijate sõnul üllatavad.

Uued liidrid tabelis

„Kui varem võis väga kergelt kinga saada näiteks poemüüja ametis, siis nüüd see on viimasel ajal oluliselt muutunud,“ märkis Statistikaameti peaspetsialist Tarmo Silts.

„Ega meie vallandamiste tegelikke põhjusi ju päris täpselt ei tea aga võime oletada, et need on seotud poliitiliste tõmbetuultega, kus eelpoolnimetatud ametikohad tihti on,“ sõnas Silts.

„Just viimasel ajal ongi palju kuulda olnud ja seda näitab ka meie statistika, et kõige tõenäolisemalt võib kinga saada just koolidirektori või siis vähetähtsal ministrikohal olles,“ selgitas mees.

Kuigi see ülipüüdlik koolidirektor veel ei tea, siis ta saab kohe kinga.

Koolidirektoritega asi keerulisem

„Kui vähetähtsate ministrite kingasaamisel on pisut konkreetsemad põhjused nagu näiteks suur ebakompetentsus, valetamine, vassimine või siis lihtsalt üleüldise töörahu säilitamisel ohvriks olemine, siis koolidirektoritega on asi pisut keerulisem,“ märkis Silts.

„Kõik on ju lugenud viimasel ajal meediast, kus peaaegu ülepäeva tuleb uudis, et jälle kangutatakse ühte või teist koolidirektorit,“

„Siin võime tuua paralleeli sellega, et kui aegu tagasi sai õpilane halva hinde, siis süüdistasid vanemad last. Kui täna saab laps kehva hinde, siis süüdistavad vanemad õpetajaid ja kooli. Täpselt sama on ka koolidirektoritega – kui kohaliku omavalitsuse suvalisele ametnikule läheb keegi kaebama, siis lendab esimesena just koolidirektor,“ selgitas Silts uuringu tulemust.

Osad ametid puutumatud

„Ja siis on meil skaala teine ots ehk siis need ametikohad, mis on praktilised puutumatud,“ märkis Silts.

„Nendeks on nii IT-mehed aga näiteks üllatuslikult ka suurte kaubanduskettide kassapidajad.“

Ettevõtte koosolek, kuhu IT-mees jälle ei suvatsenud kohal ilmuda ja mitte keegi ei tea, kus see kontori kõige enimmakstud persevest olla võiks.

„Kõik ju teavad, millised need IT-mehed meil välja näevad – karvased, sotsiopaadid, oma arvamusega, tihtipeale tüütud ja kummalised aga lahti neid lasta ei saa, sest neid pole lihtsalt mitte kuskilt võtta või kui on, siis väga suure raha eest. Seega võivad IT-tüübid laiata ja teha praktiliselt ükskõik mida, mis pähe tuleb aga enne lastakse ettevõtte juht lahti kui tema,“ selgitas Silts.

„Sarnane olukord on ka siis suurte kaubanduskettide kassapidajatega – ka neid peavad tööandjad otsima taga tikutulega aga seal on olukord pisut teine – kuna nad palka väga palju ei saa, siis lähevad need kassapidajad ise ruttu minema,“ lisas peaspetsialist Tarmo Silts.

Hakka meie jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles