Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Suur kriisihoroskoop ehk kuidas käituvad erinevad tähemärgid tõelise kriisi korral

Tähti ei pea sa uskuma ega usaldama aga sa pead nende juhiste järgi elama!


Jäär

21. märts - 20. aprill

Kui Jäär satub kriisi, tuleb tal kohe peale halb tuju. Loomulikult ei saa teda süüdistada selles, sest kellel ei tekiks halba tuju kui näiteks tornaadoga lendaks tema maja minema aga Jäära puhul paistab halb tuju kohe eriti silma.

Silma jääb ka see, et Jäär ei soovi sellest üldse rääkida. Ta jätab kõik endasse ja võib ennast süüdistada ning endas kahelda. Kui küsida Jääralt siis, et mis tunded teda valdavad kui tornaado keskmes on tema maja endiselt veel lendamas näha, siis hakkab ta ennast süüdistama ja endas kahtlema, et kas oleks pidanud ikka mõne telgivaia veel vundamendile külge panema.

Sellistel hetkedel võib ta teistele haiget teha, sest ta ei mõtle teiste tunnetele. Võib juhtuda, et Jäär arvab, et teised ei pea teda millekski ja hakkab ise ka tornaado keskme poole majale järgi jooksma.

Kokkuvõttes on Jäär üks üsna tüütu tegelane, kellega varjendis olla kriisi ajal.

Sõnn

21. aprill - 20. mai

Kui Sõnn visata keset mingit suurt kriisi, tuleks temast kaugele eemale hoida, sest ta on kohe väga pahas tujus. Eemale tasuks hoida sellepärast, et tema sõnad võivad väga haiget teha. Näiteks kui satud Sõnniga keset suurt üleujutust, mis tuli väga järsku, võib just Sõnn olla see, kes hakkab otsima kohe süüdlast ja sõimama teda, et viimane jättis veekraani hommikul lahti ja sellest ka üleujutus tekkis.

Halva tujuga ei suuda Sõnn oma tundeid kontrollida, seega ta võib mõtlematult «plahvatada». Ta kahtleb endas ja tunneb, et on kogu oma enesekindluse kaotanud. Võib tekkida olukord, kus Sõnn lihtsalt jookseb suurest vihast varjendist välja või hüppab majakatuselt alla ning upub sinnasamma. Ehk siis tekitab oma isekuse ja plahvatamisega teistele lisatööd ja muret juurde.

Kokkuvõttes on Sõnn väga tüütu tegelane, kellega kriisis koos olla.

Kaksikud

21. mai – 21. juuni

Kui Kaksikud satuvad mingi suurema jama sisse, näiteks ahelavariisse, kus osaleb sadu autosid ja on sadu vigastatuid ja hukkunuid, tekib Kaksikutel kohe halb tuju. Ja see paistab kaugele, sest tema silmis pole üldse sära.

Ta ei tunne millegi vastu huvi, tal on igav ja temast jääb mulje, et tal on maailmast kõrini. Ta võib oma mõtetesse niivõrd ära kaduda, et ta ei kuule ega näe midagi muud. Sellisel hetkel võib ta öelda midagi, mida ta tegelikult ei mõtle. Kui siis öelda Kaksikutele, et kuule, sinu auto vasak peegel jäi ju terveks, ära nuta, võib Kaksikute reaktsioon olla ettearvamatu. Nad lihtsalt ei oska näha midagi positiivset ka negatiivsetes asjades ja see viib ka teiste tuju alla.

Kokkuvõttes on Kaksikute näol tegemist üsna halva valikuga, kellega kriis koos üle elada.

Vähk

22. juuni – 22. juuli

Kui Vähk satub keset mingit suuremat jama või kriisi, siis mingis mõttes on temaga koos olemine isegi üsna positiivne. Nimelt kui Vähil on halb päev, siis ta tõmbub endasse ega räägi kellegagi. Ta võib unustada enda eest hoolitsemise ja kaob väga pimedasse nurka.

Suurte kriiside ajal, kui inimesed on paanikas, jooksevad edasi tagasi ja kakuvad juukseid välja, võib Vähi taoline käitumine ja peitu minek olla isegi positiivne, sest siis jääb teistele rohkem vett ja süüa ja Vähk ei koperda teistel ka ees nii palju. Loomulikult on Vähist null kasu kui tahetakse midagi ära teha või kedagi päästa aga no kõik ei peagi ju kangelased ka olema.

Kokkuvõttes võib öelda, et kui sattuda kellgagi suurde kriisi, siis Vähk on selleks üks parimaid valikuid. Ta võtab kriisi ajal tõesti väga vähe ruumi.

Lõvi

23. juuli – 22. august

Kui sattuda Lõviga keset kriisi, siis on jama majas mitte ainult temal endal, vaid ka kõigil teistel. Lõvi, kes muidu on tuntud kui suure suuga jutumees, hakkab kohe mossitama ja kahtlema nii endas kui teistes.

Lõvi, kes endas kahtleb, on kõige halvem kaaslane ja muudab kõigil tuju halvaks. Kui jääda näiteks Lõviga lumelaviini alla lõksu, siis Lõvi võib olla väga otsekohene, külm ja võib teistest eemale tõmbuda. Kui teised tähemärgid arvasid, et oh, hea Lõvi siin on, et tema kaevab meid välja, siis eksivad nad rängalt. Lõvi on see, kes otsib mingi kõrvalhange või kõrvalise lumekoopa ja sealt siis torkab vahepeal midagi teravat teiste päästmisplaanidele vahele a la ema on sul labidas või helikopter, mis meid päästma tuleb.

Ja kui siis talle midagi vastu öelda, saad kohe sõimu osaliseks. Ära torgi teda siis, kui tal on halb tuju!

Kokkuvõttes võib öelda, et Lõvi on üks täiesti mõttetu tähemärk, kellega koos lumelaviini all päästjaid oodata. Kui päästjad tulevad ja kõik päästetud saavad, siis tasub päästjatele öelda, et rohkem pole lume all kedagi ja mitte mainida neile, et Lõvi ka seal veel kuskil on.

Neitsi

23. august – 22. september

Kui maad tabab suur meteooriit ja pool maakera on hävinenud, siis on kõige halvem seda üle elada Neitsiga.

Neitsi võib olla manipuleeriv ja teha otsuseid, mida ta hiljem kahetseb. Kui tal on halb tuju, siis ta võib teistele haiget teha, kuigi hea tujuga ei teeks ta seda kunagi. Seega kui Neitsil on poole maakera hävinemise järel hea tuju, siis on kõik hästi. Aga kellel tegelikult oleks siis hea tuju? Neitsil kindlasti mitte. Seega hakkab ta kohe skeemitama ja teistega manipuleerima ning süüdistama oma kaaslasi, et näiteks just nende patune elu viis nüüd selleni, et kosmosest tulnud suur kivi maa hävitas.

Kokkuvõttes tasub olla maa hävinemise ajal ükskõik, millise teise tähemärgiga aga mitte Neitsiga. Kes tahaks oma elu viimaseid tunde veeta nii, et Neitsi neid süüdistab milleski, milles nad kuidagi süüdi olla ei saa. Aga sellised Neitsid kriisiolukorras juba kord on.

Kaalud

23. september – 22. oktoober

Kaaludega ei soovi mitte keegi olla maailmalõpu viimastel minutitel, sest nad mitte ei aita seda ära hoida, vaid teevad viimased minutid täielikuks põrguks. Mingis mõttes on see muidugi hea, et inimesed saavad siis mõned minutid juba harjuda oma surmajärgse eluga aga no kes seda tegelikult tahab.

Kui sattuda näiteks tuumasõja alguses Kaaludega tuumapunkrisse, kus on võimalus tuumasõda ära hoida selle teel, et ei vajuta ise punast nuppu, kuigi teine pool on seda teinud juba ja ekraanilt on näha lendavaid rakette, siis Kaalud käituvad sellises pingeolukorras väga veidralt. Kaaludel tekib sellest olukorrast mingil põhjusel halb tuju ja tahab ta maailma eest peitu pugeda, sest ta ei taha, et teised näeksid, milline luuser ta on. Ta võib mõtlematult midagi öelda ja kohe seda kahetseda. Või otsustab ta vaikida, mis on veelgi hullem, sest tema võiks öelda, et ärme ikkagi ise vajutame nuppu.

Mõned lihtsalt tahavad näha maailma põlemas ja Kaalud on just ühed neist. Seega Kaaludega ei soovitaks küll kellelgi koos otsustada, et kas ise ka lasta lendu mõned tuumaraketid või mitte. Halb valik.

Skorpion

23. oktoober – 21. november

Skorpion on parim kaaslane kriisi ajal kui sa oled talle võõras. Näiteks kui puhkeb sõda ja on vaja minna lennukipommide eest varjendisse, siis just taolistel halvimatel päevadel ei taha Skorpion oma sõpradega suhelda ja tõrjub ka pereliikmeid.

Vabalt võib tekkida olukord, kus Skorpion on oma pere, sõprade ja lähedastega varjendis ja kostub koputus uksel, siis on just Skorpion see, kes läheb seda avama, kuigi teab, et rohkem ruumi sees pole ja ukse avamisega viib ta ka kõik seesolijad hukatusse. Just nii villand on Skorpionil oma lähedastest kriisi ajal ja ta teeb ükskõik mida, et mitte suhelda oma lähedastega.

Ta võib käituda hooletult ja kõik, mida ta siiani on armastanud, tundub talle mõttetuna. Seega arvab ta, et parem oleks lasta varjendisse uut verd ja uusi tutvusi.

Kokkuvõttes on Skorpion üks halvimaid tähemärke, kellega kriis üle elada. Kõige õigem teguviis oleks teda kohe mitte varjendisse varju lasta - las tutvub teiste hädasolijatega õues kui ta nii kõva tegelane omaarust on. Igatsema ei jää teda isegi mitte naabri kass.

Ambur

22. november – 21. detsember

Kriis toob Amburis välja halvima - kui kriisi pole, võib mõni Ambur olla täitsa normaalne kaaslane aga seda ka siis kui ta vait on. Kriisisituatsioonis muutuvad Amburid aga kardinaalselt - sel halval päeval on Ambur üliemotsionaalne, keevavereline ja võib kõigile nähvata.

Kui näiteks ollakse olukorras, kus grupp inimesi on võetud pantvangi, siis on just Ambur see, kes senise sita olukorra keerab veel hullemaks. Pantvangi võtjad pole tavaliselt eriti altid alluma pantvangide nõudmistele aga just Ambur on sellest seltskonnast see, kes hakkab koheselt draamatsema ja nõudma endale näiteks mingeid eriõigusi nagu näiteks kahte juustuburgerit, Netflixi ligipääsu ja seda, et tema nina ees vähem relvaga vehitaks.

Samas tuleb Amburist aru saada - ka tema on tegelikult kurb tekkinud situatsiooni pärast ja eelnev on tema viis kriisiga tegelemiseks. Ta tahaks oma muredest rääkida, aga ta ei tee seda, sest talle tundub, et ta ei suuda oma probleeme sõnadesse panna. Halva tujuga on ta kõigest tüdinud ja võib hakata üsna ruttu nõudma, et pantvangi võtjad just tema minema laseks, sest tal on igav ja talle ei meeldi kinnises ruumis kaua olla.

Kokkuvõttes toob Ambur kriisisituatsioonis kõigile tähemärkidele rohket jama kaela ja temaga ei tasuks olla ühes heas pantvangidraamas koos.

Kaljukits

22. detsember – 19. jaanuar

Kui keegi oskab ülimalt halva kriisi teha veel hullemaks, siis see on Kaljukits. Nimelt on Kaljukits halva tujuga väga sarkastiline.

Kui näiteks sattuda koos Kaljukitsega olukorda, kus sõidetakse ülerahvastatud bussis Nepaalis mägedes kuristikku ja koheselt hukkuvad pooled reisijad, siis võib hukkunute ja vigastatute kuhja alt kuulda mitte hädasolijate appikarjeid, vaid kõige esimesena Kaljukitse sarkastilisi märkuseid selle kohta, et tal oli hommikul hambahari katki läinud ja ta oli seda teistele maininud kui halba ennet ja soovitanud grupil mitte ronida 24-kohalisse bussi koos 200 teise reisijaga.

Kaljukits on alati see tüüp, kes ükskõik kui kehvas olukorras hakkab koheselt kisama, et ma ju ütlesin teile kohe, et see pole hea mõte. Sisimas võib ta endas kahelda, kuid ta ei tunnista seda kunagi. Halvematel päevadel ei taha Kaljukits kellelegi oma tõelisi tundeid paljastada. Kuigi taolises kriisiolukorras see ka kedagi ei huvita.

Parim Kaljukits on kaugelkaugel eemal Kaljukits. Eriti kriisiolukorras.

Veevalaja

20. jaanuar – 18. veebruar

Veevalaja on üks väheseid tähemärke, kes on lisaks sellele, et nad on vaimselt teistele koormaks, ka füüsiliselt seda.

Nimelt kui Veevalajal on mingi suure õnnetuse tõttu nagu näiteks majavaringu alla jäämine, paha tuju, siis jääb mulje, et tal pole üldse energiat. See on just selline olukord, kus kogu grupp peab end kokku võtma ja koos sissevarisenud kive tõstma hakkama, et alt välja saada. Veevalaja aga eelistab antud olukorras vedelema jääda ja on seega suuremaks koormas kui kivid ise.

Kuid see pole veel kõik - Veevalaja kurdab kriisisituatsioonis pidevalt ja käib teistele närvidele. Halva tujuga ei hooli ta millestki, väldib teisi ja tunneb enda sees suurt tühjust. Veevalaja on teiste vältimiseks valmis isegi minema nii kaugele, et vingerdab end ise välja rusude alt ja lahkub sündmuspaigalt ilma abi kutsutamata ja teisi abistamata. Kui temalt hiljem küsida, et miks ta nii käitus, vastab ta nipsakalt, et tal tuli latteisu peale ja pealegi oli tal paha tuju.

Seega kokkuvõttes tasuks Veevalajatega mitte jääda majade rusude alla. Ta on lihtsalt koormaks kaelas teile seal.

Kalad

19. veebruar – 20. märts

Kalad on tähemärkidest suurimad draamatsejad ja teevad isegi pisimast asjast suure kriisi. Nii võivad Kalad tõmmata sae käima kasvõi sellest, et kui kodus saab suhkur otsa. Tema käitumisest jääb mulje nagu oleks tegemist maailmalõpu olukorraga. Ta võib olla ohtlik, sest käitub üsna ettearvamatult.

Kalad on taolisesse teiste jaoks väga mõttetusse olukorda sattudes isegikättemaksuhimulised, manipuleerivad ja kangekaelsed. Näiteks võivad nad kallata salaja soola suhkrutoosi ja kuulutada kõigile, et ta ikkagi leidis kuskilt suhkrut. Nüüd pannakse see siis tordi sisse ja loomulikult tuleb sellest ainult jama - tort on magusa asemel tulisoolane. Kalad ainult irvitavad selle peale näkku teistele.

Nüüd mõelge ise, et kui Kalad käituvad juba nii väikse asja pärast nii arutult, siis mida nad päris kriisis teeksid. Tegelikult ei taha mõeldagi.

Kokkuvõttes võib öelda, et ole kriisis kellega tahad aga mitte kindlasti Kaladega. Nad on kõige hullemad üldse.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles