Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SUUR LUGU: 10 põletavat probleemi, millega uus valitsus peaks koheselt tegelema

Uus valitsus ei saa sekunditki puhkust - 10 suurt probleemi vajavad lahendust!
jagamist

Kui eelmise valitsuse peamisteks prioriteetideks olid omavahelised kemplused ja abielureferendum, siis uut valitsust ootavad ees juba selgelt tõsisemad probleemid. Toome teieni 10 põletavat probleemi, millega uus valitsus peaks koheselt tegelema hakkama.

Kuigi valitsus nimetati ametisse alles täna hommikul, ei kannata nende probleemide lahendamine enam kaua oodata ja valitsusel tuleks end liigutama hakata kohe.

  1. 1.Brigitte Susanne Hundile uue peika leidmine

BSH ehk Eesti rahvuslik aare Brigitte Susanne Hunt on hädas – neiu kondab siiani mööda erinevaid trenne ja püüab tulemusteta ära võrgutada järjekordset treenerit (vt Bachata-Indrek), kuid siiani pole see õnnestunud. Jah, asja teeb keerulisemaks see, et BSH ümber tiirutab endiselt see Ron, kelle rüppe paistab Brigitte kukkuvat iga kord, kui järjekordse treeneriga midagi pekki läheb.

Kes peaks probleemiga tegelema: Kuna tegemist on paljuski spordiga seotud probleemiga, siis peaks siin võtma juhtohjad enda kätte kultuuriminister Anneli Ott. Kuid kuna tegemist on ka Eesti riigi rahvusliku aardega, siis peaks peaminister Kaja Kallas olema väga tugevalt seotud Brigittele uue peika leidmisega.

2.Blogija Palja Porgandi soolestiku puhastus

Blogija Paljas Porgand on juba tükk aega tituleerinud end targemaks kui on arstid või ükskõik, mis muu eluala spetsialistid, kes on selleks õppinud aastaid. Viimasel ajal on Paljas Porgand ehk mingi nimi, mis niikuinii kellelegi meelde ei jää, keskendunud peamiselt erinevatele uhuu-teemadele ja igapäevasele klistiiri tegemisele. Kes veel ei tea, siis klistiir tähendab seda, et sa topid endale tagumikku toru, kust kaudu suunatakse sinusse sooja vett ja lastakse sel siis välja voolata. Paljas Porgand kiidab meetodit taevani ja räägib, kuidas ta sellega igapäevaselt ja päevas mitu korda tegeleb. Kuid probleem on selles, et PP sõnul lekib temast siiamaani mürke ja see leke pole siiani lõppenud.

Kes peaks probleemiga tegelema: kindlasti keskkonnaminister Tõnis Mölder, sest igasugused keskkonnateemad on tema valdkond. Oleks äärmiselt keskkonnaohtlik, kui Paljast Porgandist väljuvad mürgid satuksid meie puhtasse loodusesse. Paha ei teeks ka, kui asjasse sekkuks kontrollorganina ka siseminister Kristian Jaani, sest tegemist on siseasjadega.

3.Eesti seksikaima mehe Stefani kaalulangetus

Stefan andis avalikult teada, et tema kaal on tõusnud. Ja tõusnud sellisele tasemele, et tema Eesti Seksikaima Mehe tiitel on ohus, lausa üle 100 kg. Kindlasti võidakse nüüd vastu vaielda, et mida rohkem seksikust krabada on, seda parem aga me ei tohi ära unustada rahvusvahelist areeni, kus nii suur ülekaal on pigem tabuteema. Seega on siin vaja valitsusepoolset sekkumist, et saada Stefani kaal taas mõistlikkuse piiridesse, et teda saaks, mitte saaks, vaid jõuaks taas seksikaima mehe pjedestaalil kanda.

Kes peaks probleemiga tegelema: Tervise- ja tööminister Tanel Kiik, sest tegemist on otseselt tervist ohustava teemaga.

4.Silvia Ilvese Rail Balticu jaoks mõeldud mullast eemalehoidmine

Eesti kõige kangem ema on avalikult öelnud, et talle maitseb muld. Ilves pidi seda enda sõnul tarbima lausa industriaalsetes kogustes. Siin on väga selge oht Eesti majandusarengule, sest ühel hetkel võidakse avastada, et Silvia Ilves ei söö nosi mulda kuskil sõbranna peenras, vaid on liikunud lausa riiklike mullavarude kallale, pannes nii ohtu Rail Balticu jaoks mõeldud maavarad.

Kes peaks probleemiga tegelema: majandusminister Taavi Aas, kes peaks koheselt kaardistama Eesti mullavarud ja võtma need koos keskkonnaministriga ka range kaitse alla. Ehk siis meil on ainult kaks varianti – kas Rail Baltic tuleb või selle mulla sööb ära Silvia Ilves.

5.Narkodiiler „Rannamaja“ Oskari päästmine

„Rannamaja“ Oskar on kinni peetud osalemise eest laiahaardelises narkovõrgustikus. Mees on vahi all ja ees terendavad vanglaaastad. Kuid kas ei pakkunud just tema ja mõned veel Eesti rahvale suurepärast meelelahutust alles hiljuti? Oleme juba ära unustanud tema teened riigi ja rahva ees? Meie leiame, et valitsus peaks seisma hea selle eest, et „Rannamaja“ Oskar vabastataks ning tal lastaks rahus Eesti rahva meelt lahutada.

Kes peaks probleemiga tegelema: Riigihalduse minister Jaak Aab, sest mitte keegi sellest valitsusest pole piisavalt gängsta, isegi mitte siseminister Kristian Jaani, et taoliste teemadega tegeleda. Jaak Aab on ainuke, kes suudaks tegeleda selle nii riikliku, kuid ka samas regionaalse probleemiga.

6.Strippar Marco Eesti esistrippari staatuse säilimine

Aastaid oli Eesti esistrippar Farmi-Gaabriel. Siis võttis temalt tiitli üle Strippar-Marco, kes on suutnud oma tiitlit kaitsta siiani. Nüüd on see aga ohus, sest jaanuaris saabus Austraaliast Eestisse sealne tuntud strippar Justin McNairni, kes astus juba esimesel õhtul vahekorda siinse blogija Liis Epneriga, kes nimetas seda ööd maagiliseks. Kuid kängurumaa strippar ei jäänud loorberitele puhkama ja alustas siin edukat Tiktoki karjääri, mis ähvardab nüüd võtta Eesti esistrippari Marco Tasase staatuse ja postitsiooni. Üks on kindel – Eesti riik ei saa lubada seda, et tuleb kuskilt mingi musklimees, kasutab ära siinsed blondid fertiilses eas neiud ja siis nõuab veel ka Eesti esistrippari koha! Mitte mingil juhul!

Kes peaks probleemiga tegelema: Välisminister Eva-Maria Liimets, kes peaks koheselt avama diplomaatliini Austraalia valitsusega ja laskma neil oma ühe parima poja tagasi kutsuda. Selle tulemusena säiliks automaatselt Strippar-Marco kui Eesti esistrippari staatus. Eelista Eestimaist, Eva-Maria!

7.Kalvi-Kallele naise/joomakaaslase leidmine

Kunagi ammu kuskil realitysaates tuntuks saanud Kalvi-Kalle käis alles hiljuti TV3 saates, kus talle toodi kandikul ette kolm suurepärast naist, kaks Eesti verd ja üks Jaapani verd. Kuna Kalvi-Kalle jaoks olid suureks takistuseks ka lihtsamast eesti keelest arusaamine, rääkimata Jaapani-Eesti keele segust, siis jäi telesaates järjekordne naisteotsimine pooleli. Siiski mainis Kalvi-Kalle saates ära, et tema peamine hobi on hoopis alkoholi tarbimine ja seega ei pruugigi probleemiks olla talle naise otsimine, vaid pigem väärilise joomakaaslase leidmine. Paras pähkel valitsusele igatahes.

Kes peaks probleemiga tegelema: Maaeluminister Urmas Kruuse, kes peaks olema maaelu- ja maainimestega läbi ja lõhki tuttav. Kruuse võiks kohe selle naiseleidmise kõrvale heita ja pigem sõita ministeeriumi autoga kohale, osta poest paar kasti õlut, võtta sealsamas kratist kinni suvalisel Paavol ja tassida see siis Külvi-Kalle juurde joomakaaslaseks.

8.Jaak Joala monumendi saatus

Viljandisse pandi püsti monument Jaak Joalale, mis läks Viljandile maksma 70 000 eurot. Selle tellis Isamaa juht Helir-Valdor Seeder ja valmistas tuntud skulptor Mati Karmin. Nüüd on kisa taevani, et kuju on kole ja lärmab ja ei lase magada Eesti esigrafomaanil Justin Petronel. Kui sealkandis elaks ainult Justin, siis oleks ju loomulik, et keeraks kuju muusika kõvemaks ja Justin satuks lähedalasuvasse hullumajja ja ükski eestlane ei peaks enam tema „teoste“ käes kannatama aga kahjuks on seal veel ka teisi inimesi. Seega probleem on suur ja akuutne.

Kes peaks probleemiga tegelema: Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, kes peaks end kohe tõestama tõelise sotsiaalse probleemiga ja peaks appi võtma ka kultuuriminister Anneli Oti, kellega koos saaks probleemi üsna lihtsalt lahendada: kuju jääb alles kui Viljandi turismimagnet aga keerake siis koos see heli maha ja asi ongi korras.

9.Kuidas leida suunamudijale Anita Sibulale piisavalt suhkruissisid

Nooruke suunamudija ja blogija ja juutuuber ja kullakaevaja Anita Sibul on avalikult teada andnud, et tema noori mehi ei taha ja on keskendunud vanadele rikastele meestele. Ta on isegi öelnud, et vanemad mehed on voodis jumalad. Loomulikult siis on oluline, et Eesti üks tähtsamaid suunamudijaid ja juutuubereid oleks pidevalt varustatud rikaste vanade meestega, kes saaksid Anita Sibulat kasutada sel viisil, mis ta ise määranud on.

Kes peaks probleemiga tegelema: Väliskaubandus- ja IT-minister Andres Sutt, sest ühel hetkel võivad need rikkad vabad vanamehed Eestis lihtsalt otsa saada ja siis on Anita Sibul kuival. Seda ei saa Eesti riik endale kindlasti lubada, sest tagajärjed võivad olla täiesti ootamatud. On Andres Suti ülesanne leida üles need maailmas leiduvad pervod vanamehed, kes võiksid sellest kullakaevurist huvitatud olla ja seega ka Eesti majandusse raha tuua.

10.Miks süüakse vorstisaia siiani valepidi?

Aastasadu või isegi aastatuhandeid on Eestis söödud võileiba nii, et all on sai, siis või ja siis vorst. Aga miks on selle nimi vorstivõileib, kui sa seda hammustades tunned esimesena saia ja mida kõik veel, aga alles kuskil viimasena vorsti. Ehk vorsti maitse peaks olema ju vastu keelt ja vorst peaks olema ju kõige all. Just see on kõige põletavam probleem ja sellega peaks uus valitsus KOHE ka tegelema.

Kes peaks probleemiga tegelema: Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, sest tema käes on Eesti riigi rahahoovad. Just Keit saab otsustada, et Eesti peaks investeerima välismaa vorsti ja tooma selle ka Eesti riiki. Kindlasti on oma osa siin ka peaminister Kaja Kallasel, kes peab kinnitama, et Eestis ei sööda võileiba enam endisel viisil, vaid see keeratakse teistpidi, et keele vastu läheks esimesena just vorst!

Hea lugeja! Kas Sinu arust on Eestis veel mingeid päriselt põletavaid küsimusi? Kui jah, siis pane need loo alla kommentaariumisse kirja ja riik arvestab nendega!

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles