Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SUUR LUGU! Eestis levib viimastel nädalatel uus veider siseturismi liik

Ärikaksikud Tiit ja Teet veedavad oma haiglapäevi koos ja üksteise kõrval. Päevi veeretavad nad õhtusse olematut raha lugedes ja püüdes meenutada, kus nad täpselt kukkusid üldse.
jagamist

Viimase nädala jooksul on Eestis tõelise hoo sisse saanud täiesti uus siseturismi liik, mis on tekitamas Tallinna majaomanikele juba tõelist peavalu.

Eesti Ekspress kirjutas pisut üle nädala aja tagasi loo: „Hoiatus: libeda tee omanik maksab kukkujale tuhandeid eurosid kahjutasu“. Loo tagajärg on see, et Eesti pealinna on õnne proovima tulnud kõiksugu aferistid, kes kerge vaevaga soovivad teenida raha hooletute majaomanike pealt.

Ka juba kerge luumurd võib raha sisse tuua

Kui inimene libastub jäisel hooldamata kõnniteel ja vigastab end, saab selle eest kinnistu omanikult kompensatsiooni nõuda.

Ekspress kirjutas, et Eesti kohtutest on viimastel aastatel läbi käinud mitmed juhtumid, kus libedusetõrje unarusse jätnud majaomanik peab ohvritele kahjutasu maksma. Nüüd on see kaasa toonud õnneotsijate hordid, kes ei kohku tagasi millegi ees, et teenida korralik tasu majaomanike arvelt.

Tavaline vaatepilt Tallinna haiglates praegu – õnneotsijad on oma töö ära teinud ja ootavad nüüd töö vilju.

Professionaalsed luumurdjad

Vennad Tiit ja Teet on oma elus proovinud erinevaid ärisid aga kõik on läbi kukkunud. Kui mehed lugesid lehest, et on olemas kerge teenimise võimalus, kõndisid mehed otsejoones Viimsisse rikaste elurajooni, et seal majade ees oma luud murda.

„Praeguse seisuga olen oma kehas ära murdnud vist kokku 141 luud, vennasel on läinud kehvemini – tal on murdunud ainult 87 luud. Nüüd olemegi koos haiglas ja ootame oma suurt palgapäeva,“ rääkis meile üks ärikaksikutest, vist Teet.

Meestel on raske vahet teha, sest mõlemad on täiskipsis. Kohati on raske aru saada nende jutustki.

„Kui kogu see kullapalavik peale hakkas, noh meie nimetame seda muidugi omavahel jääpalavikuks, siis tegelikult hakkas linna voorima igasuguseid tüüpe – üks Viljandi poiss, keda me ammu teame, jättis näiteks päevapealt oma saekaatritöö ja tuli linna rikaste majade ette kukkuma – ta on praegu meie kõrvalpalatis ravil,“ rääkis vist teine ärikaksik Tiit.

Selle talve üks professionaalsemaid kukkujaid veedab nüüd oma päev sellises poosis – aga mees on rahul – kopsakas kompensatsioon on ootel.

Kompensatsiooninäljas luumurdjad ei pelga ära ka korteriühistuid

Kuna linna tuli palju õnneotsijaid, tekkisid algul ka tülid – kes saab magusamad kohad kukkumiseks.

„Tegelikult said jõujooned suhteliselt ruttu paika pandud – Tallinna omad võtsid enda alla Viimsi ja Pirita eramajade piirkonnad. Lõuna-Eesti omadele jäi Nõmme kant. Saare aferistid tegutsevad kesklinnas ja Narva omadele jäeti Kalamaja ja Pelgulinn,“ selgitas meile professionaalsete luumurdjate tegutsemispiirkondade ärajagamist Türilt tulnud Jaanus, kes on oma kehas murdnud kokku 32 luud praeguse seisuga.

Kevad ähvardab äri katki lõigata

„Suure murega vaatame aknast praegu välja – vihma sajab ja jää sulab meie silme all ära. Aga see on ju meie äri, meie sissetulek! Kui kõik ära sulab, siis ei ole meil enam midagi siin teha ja tuleb tagasi minna oma endise elu juurde,“ ahastab 32-aastane Kaimar, kes jõudis ära murda ainult käeluu kahest kohast.

Majaomanikud võivad siiski kergendatult hingata

Kõik luumurdjad kinnitavad meile ühest suust, et hetkel oodatakse luumurdude paranemist ja siis läheb suuremaks kohtusse kaebamiseks. Mehed veedavad oma haiglapäevi kulutades ette ära raha, mida neil veel käes pole.

Kui uurisime, et kas nad ka juba teavad täpselt, kelle maja ees nad kukkusid ja palju rikkalt majaomanikult raha võiks küsida, siis vaatasid meile kipsi vahelt vastu ainult kohkunud silmad – kuna arstid on diagnoosinud absoluutselt igal kukkujal ja luumurdjal ka korraliku peapõrutuse, siis ei mäleta ükski meestest, kus nad üldse täpselt kukkusid ja vahel ka seda, kes nad ise üldse on.

Täna tundub, et nii nagu kevad lõpetab Tallinna linnavalitsuse lumekoristuse agoonia, lõpetab kevad ilmselt ka professionaalsete luumurdjate siseturismi arendamise.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles