Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SUUR LUGU! MUPO kuulutas välja pikima jääpurika kasvatamise võistluse!

Just selliseid jurakaid jääpurikaid Mupo oma võistlusele ootabki! Inimesed, ärge vedage Mupot alt! (foto: Karli Saul)
jagamist

Tallinna munitsipaalpolitsei ehk rahvakeeli MUPO ootab kõiki aktiivseid korteriühistuid ja ka eraisikuid osalema põnevas võistluses, mille eesmärk on leida Tallinna kõige suuremad jääpurikad.

Kätte on jõudnud taas see aeg, kus majade katustel on palju lund ning temperatuur kõigub üles alla, luues sel viisil ideaalse kasvupinna jääpurikate tekkeks. See omakorda on pannud tegutsema ametnikehordid, kes probleemiga tegelema peavad hakkama.

MUPO tahab jääpurika kasvatamise võistlusega oma mainet tõsta

Tallinna Munitsipaalpolitsei (MUPO) juhataja Aivar Toompere sõnutsi on ametil seni inimeste silmis üsna kehva maine olnud. „Selle toreda ja lõbusa võistlusega loodamegi MUPO mainet tõsta ja näidata, et me pole ainult rohelistes kostüümikestes mehikesed, kes sõidavad ringi politseivärvides lahedate Jeepidega ja teevad trahve igas suunas, vaid et ka meie oskame olla lõbusad ja fun-id,“ selgitas Toompere.

Toompere sõnul saavad võistlusest osa võtta nii ettevõtted, eraisikud kui korteriühistud.

„Ainukesteks tingimusteks ongi mingisuguse hoone ja selle küljes rippuvate jääpurikate olemasolu,“ märkis ta.

Mupo soovitab majaelanikel, kellel maja küljes suured purikad, panna välja suur silt, et siin näeb suuri purikaid. Silt poleks mõeldud mitte hoiatuseks, vaid selleks, et Mupo ametnikud leiaksid paremini üles vägevad purikad.(foto: Liis Treimann)

MUPO purikavõistlus on seni saanud jäise vastuvõtu osaliseks

„Mida nii idiootset pole ma veel enne kuulnud kui see MUPO võistlus on,“ vihastas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi MUPO plaanidest kuuldes. „Kas tõesti pole neil rohelistes kostüümides ahvidel muud teha kui taolisi totrusi kabinetivaikuses välja mõelda? Mingu püüdku Kanuti aiast noori parem või midagi,“ lisas ta.

Nõmmel eramaja omav Peeter A. (nimi ei huvita isegi meie toimetust, toim.) on võistluseks juba valmis. „Ma juba suvel maja renoveerides mõtlesin, et jätaks mõned osad korralikult tegemata, et talvel oleks hea katuseräästast mõni purikas naksata ja lastele järamiseks anda või lumememmele ninaks panna. Nii on meil tervel perel terve talve midagi õues teha,“ selgitas Peeter.

Jääpurikate kasvule saab ka ise kaasa aidata

Kui katusest pääseb soojus läbi, sulab lumi veeks ning voolab mööda katust alla. Katuseserval, kus katus soojust edasi ei anna, vesi uuesti külmub. Nii tekivad jäätammid ja -purikad. Lumi sulab katuse soojades kohtades ja voolab alla, kuid ei pääse tekkinud purikate ja kuhjunud jää tõttu katuselt ära.

Kodune juhend, et kuidas ise kaasa aidata jääpurikate kasvule. (foto: Skyproff)

Et ise kodustes tingimustes jääpurikate kasvule kaasa aidata, peaksidki hoonete omanikud ja haldajad tegelema eelkõige kehvalt soojustamisega ning jätma soojale õhule väljapääsu kuni räästani. Kui toasoe liigub ilusti toast räästa alla, siis kokkupuutel külmaga tekivadki ilusad suured purikad, millega poleks häbi MUPO võistlusest osa võtta.

Mis on võistluse auhinnaks?

„Eelmise aasta jaanuaris jõustus uus seadus, mille tulemusena vastutab näiteks lumise ja libeda kõnnitee või räästast kukkunud jääpurikate tõttu toimunud õnnetuse korral terve korteriühistu ehk siis kõik korteriomanikud,” selgitas munitsipaalpolitsei esindaja Toompere.

Küsimusele, et kas MUPO töö pole mitte teha trahvi neile, kelle maja küljes ripuvad suured jääpurikad, vastas Aivar Toompere järgnevalt: „No muidugi kui me oleme jääpurikad üle mõõtnud ja korteriühistut kiitnud hea purikakasvatuse eest, siis vääname ikka korralikult trahvi ka neile. Aga see on teisejärguline asja juures –oluline on ikka see, et kogukondi rohkem MUPOga siduda ja näidata, et meie pole need „pahad“.“

„Kahjuks jääpurikaid veel palju ei ole, kuid mitmetel katustel on juba varisemisohtlikult palju lund. Hoiame asjadel silma peal ja kui esimesed võimsad purikad leiame, siis anname purikast ja sellega kaasnevast võimsast trahvist kohe ka meedias teada,“ lubas Toompere.

Võistlus kestab kevadeni

Munitsipaalpolitsei jääpurikate kasvatamise võistlus algab tänasest, 14.jaanuarist ning kestab seni, kuni purikaid jätkub.

Suurtest jääpurikatest, varisemisohtlikust lumest katustel või puhastamata kõnniteedest ja tänavatest saab peale kaevata Munitsipaalpolitsei ööpäevaringsel infotelefonil 14 410.

Hea lugeja! Mida arvad Sina rohemehikeste suurepärasest uuest algatusest? Anna loo all kommentaarides oma arvamusest märku.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles