Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SUUR LUGU! Riik hakkab karistama vaeseks olemist – ära võidakse võtta juhtimis- ning valimisõigus

Tüüpiline koht, kust vaeseid elamas leida võib. Tõniste plaani kohaselt kaovad taolised kohad aastaks 2025. (foto: Karin Kaljuläte)
jagamist

Statistikaameti andmetel elasid 300 000 Eesti elanikku mullu suhtelises vaesuses. Nüüd hakkab riik selle vastu karmimalt võitlema, võttes vaestelt ära juhtimis- ning valimisõiguse.

„Vaesed ei maksa makse või maksavad neid väga vähe aga naudivad kõiki samu hüvesid nagu teised, kes on riigile truud alamad ja maksavad korralikult makse. Ma ei hakka keerutama – vaesed on Eesti riigile suureks koormaks ja taoline olukord ei saa kaua kesta,“selgitas rahandusminister Toomas Tõniste riigi vajadust võidelda senisest karmimalt Eestis lokkava vaesusega.

Kaalumisel oli ka vaesusmaks

„Alguses oli meil Rahandusministeeriumis laual plaan, et maksustame vaeseks olemise aga ruttu sai selgeks, et ei saa võtta midagi sealt, kust midagi võtta pole. Seetõttu ongi kabinetivaikuses juba tükk aega valminud seaduseelnõu, mis lühidalt öeldes teeb vaeseks olemise üsna keeruliseks igaühele, kes selle tee valib või valinud on,“ ütles minister.

Määruse kohaselt saab riik rakendada erinevaid aktiivmõjutusmeetmeid neile, kes täna on liiga vaesed – näiteks võtta neilt ära juhiloa, keelata neil valimistel osalemine või miks mitte peatada ka nende jahitunnistuse, relvaloa ja kalastuskaardi kehtivuse. „Taoline karistus peaks iga vaese mõtlema panema, kas ta ikka tahab edasi vaene olla või on lihtsam jõukas olla.“

Eelpoolnimetatud sätteid tohib Tõniste sõnul rakendada kõigi nende vaeste puhul, kes on ilma mõjuva põhjuseta valinud mitterikkaks olemise tee. Samuti saab kohtutäitur õiguse arestida autoliisingu või laenu makseid, mida vaeste eest teevad kolmandad isikud.

Täiesti uue liigina on Eestisse siginenud nn uusvaesed ehk noored lumehelbekesed, kes selle asemel, et tööle minna, eelistavad kodus vanemate juures nende kulul elada või siis sihitult linnades gängides hulkuda. 

Minister loodab seaduse tugevat mõju vaesuse väljajuurimisele

„Loodan väga, et uutel reeglitel on tugev ennetav mõju ja et vaeste inimeste read hakkavad kahanema. Kõigil vaestel, kes ei soovi enda olukorda paranda, hakata näiteks ettevõtjaks või minna palgatööle, et riigile makse tublilt maksta, tuleb nüüd arvestada sellega, et riigil on tõhusamad hoovad vaeseks olemise karistamiseks,“ rõhutas rahandusminister Toomas Tõniste.

Samas annab seadus tema kinnitusel kohtule ka üsna laia kaalutlusõiguse, sest juhtumeid on väga erinevaid. Ka ei jõustu juhiloa või mõne muu õiguse peatamise otsus koheselt.

„Kui vaene inimene näitab üles head tahet minna 30 päeva jooksul tööle, jäävad talle load alles. Tasub rõhutada, et riiki eriti ei huvita, mis viisil mittevaeseks olemise raha teenitakse, peaasi, et riigile makse makstakse,“ kinnitas Tõniste.

Ainukesed vaesed, kellega riik mingit tegemist teha ei soovi, on vaesed kodutud loomad. Põhjus on ilmselge – need ei maksa ju mingeid makse ja näuguvad tüütult. Ehk siis vähemalt käitumiselt on nad sarnased inimvaestele.

Kohtutäiturid saavad õigusi juurde

Pärast seaduse vastu võtmist suurenevad oluliselt kohtutäiturite õigused ja kohustused, kel tuleb regulaarselt vaestega suhelda ning uurida nende sissetulekute seisu ja vaeseks olemise põhjuseid. „Kui muu ei aita, peab täitur vaeste eluruumid ja kinnisvara läbi otsima, et leida sealt vara, mida arestida ja maha müüa,“ lisas Tõniste. „Riik peab oma osa kätte saama – see on nagu aamen kirikus!“

„Rikkaks olemisest teadlikult kõrvale hoidmine on muude riiklike küsimuste kõrval üks peamine probleemteema. Seega on väga positiivne, et riiklike survemeetmetega lahendatakse praktikas kerkinud vaeste probleeme ja tuuakse selgus küsimustes, mis on siiani olnud lahendamata,“ kiitis Tõniste valitsuskabineti valmisolekut seadus ka kiirelt heaks kiita.

Vaeseid on Eestis koormavalt palju

Suhtelises vaesuses elas mullu statistikaameti andmete kohaselt 22,6% Eesti elanikkonnast ehk 295 000 inimest, kes kokku jätavad igal aastal riigile makse maksmata miljoneid eurosid. Iga aasta lisandub neid vaeseid juurde mitu tuhat.

Suhtelises vaesuses elas 2017. aastal inimene, kelle kuu netosissetulek oli väiksem kui 523 eurot. 2016. aastal oli see 469 eurot. Absoluutses vaesuses inimene, kelle kuu netosissetulek oli väiksem kui 207 eurot, 2016. aastal 200 eurot. Absoluutses vaesuses elas mullu aastal 3,4% elanikkonnast ehk 44 000 inimest, mis on 2016. aastaga võrreldes 0,2 protsendipunkti rohkem. Selle vaeste grupiga alustab riik oma karmi võitlust kõige esimesena.

Vaestele meeldib pargipinkidel magada. Tulevikus võib taoline tegevus tuua kaasa suure rahatrahvi, sest see jäljendab liialt vaeste elustiili.

„Eks me oleme seni natuke ka seda vaeste statistikat ilustanud – näiteks meie, poliitikute, heldelt jagatud riiklikud toetused ja pensionid aitasid paljudel inimestel takistada vaesusesse langemist, sest nende mittearvestamisel sissetulekute hulka oleks suhtelises vaesuses elanud 38,5% elanikkonnast ja absoluutses vaesuses 22.8% elanikkonnast,“ sõnas Tõniste võidukalt.

Rikkad ei salli vaeseid eriti

Eelnõu analüüsifaasis küsitles Rahandusministeerium kokku ca 1000 jõukat inimest ning neilt küsiti, mida nemad vaestest ja vaesusest arvavad. Enamik vastuseid oli üsna tugeva negatiivse alatooniga ja väga paljusid häiris kogu see teema üldiselt.

Toomas Tõniste on asja kätte võtnud lõpuks ja vaesusega võitlema hakanud. Keegigi. (foto: EU2017EE Estonian Presidency)

„Meie eesmärgiks nüüd ongi, et aastaks 2025 ei oleks meie kallis Eesti riigis enam kasutusel selliseid koledaid sõnu nagu suhteline või absoluutne vaesus ja valitseks ühtne rikaste jõukate inimeste mass, kes maksaksid riigile ka korralikult makse,“ lisas rahandusminister Toomas Tõniste.

Hea lugeja – mida arvad Sina riigi uuest plaanist vaesuse vastu võitlemisel? Anna loo all kommentaarides märku.

Kommentaarid (120)

 • Krista

  18. dets. 2018 - 21:18

  See on mingi NALI või? 👹

  Vasta
  • Sirli

   18. dets. 2018 - 22:15

   Mul sama küsimus. 😀

   Vasta
  • Sandra

   19. dets. 2018 - 19:18

   Mulle tundub, ET Toniste peaks tagasi astuma. Või hoopiski teda peaks lahti laskma. Ta ei ole adekvaatne ja kuritegelik.

   Peaks koguma allkirju tema tagandamise. Ja kiiresti.

   Vasta
   • siiri

    21. dets. 2018 - 09:58

    oleksin teiega täitsa nõus

  • Santaclaus

   21. dets. 2023 - 14:28

   Arvasin, et Tom on adekvaatne. Vähemalt 80-tel Kadriorus naabruses elades tundus nii. Kahjuks eksisin.

   Vasta
 • Feja Räim

  18. dets. 2018 - 21:27

  Selles pole meie oludes midagi uut. Isamaa oma tuntud headuses. Täiesti avalikult on Eestis sotsiaalmajanduslik mudel olnud 1990. aastatest sotsiaaldarwinism. See tähendab, et vaesuse võitmiseks tuleb süstemaatiliselt kõik vaesed hävitada. Vajalik on ka pidevalt vaeseid juurde tekitada, sest ka rikkaid tuleb vaeseks tehtavate vara ümberjagamisega tekitada.Näiteks võib vaeseks tehtavad sundüürnikeks tunnistada ja oma kodudest lihtsalt välja ajada. Need eluruumid aga rikkamaks saajatele äriotstarbeks ümber jagada. Neile, kes sotsiaaldarwinistidest poliitikute poolt valimistel oma hääle annavad.

  Vasta
  • Reet Jaatinen

   19. dets. 2018 - 08:35

   Nii see oli ja on.Olin isegi olude sunnil sunduurnik.Kuna vahetasime väljamakstud koperattivkorter omanikuga majja.Siis me seda myidugi ei teadnud veel.Oli maja,oli kodu,auto seisis ukse ees

   Vasta
 • Villu

  18. dets. 2018 - 21:29

  Mis nali? Kõige tõsisemad uudised ju ikkagi 😀

  Vasta
  • Kiisuke

   9. jaan. 2019 - 07:22

   See toniste mingu astugu tagasi ja soitku perse antku inime stele tood ja leiba siis

   Vasta
 • silja kivirand

  18. dets. 2018 - 21:39

  korjaku pagulasi loll jutt ,kui inimene ise pole selle sees olnud ärgu klähvigu

  Vasta
 • Jevgeeni O.

  18. dets. 2018 - 21:39

  Pff,… Isamaa liit, oma minister Tõnistega…vat Meie,meie Sotsid lõpetame selle jama siin Eestis ära. Meie laseme noored ja väga väga töökad Aafrika, ja Lähis-ida insenerid,neurokirurgid,mehaanikud ja sadade tuhandete teiste elukutsete esindajad Eestisse , kui sellest veel vähe on, siis saavad ka Venemaalased Ukrainlased ja Kesk-Aasialased eestisse lastud….vat siis läheb sellisex tööks ja andmiseks ,et ühtegi rikast ei ole enam Eestis. Kõik on võrdsemast võrdsed, siis hakkab taas sotsialismipäike meid soojendama ja Marxi õpetused lohutama,toitma ning valgustama.Õnn jõuab taas meie õuele, ja kõik koos hüüame… au Sotside korrale ja ei ole siis ka enam ühtegi orja, ei ühtegi orja ega ühtegi, ühtegi peremeest..😍🌈

  Vasta
 • Ingrid

  18. dets. 2018 - 22:29

  Ma ei usu, et see vaesus alati valik on. Kaheksa aastat tagasi, käisin tööl ja sain palka alla 300€ kuus. Paremat tööd ei leidnud kahjuks. Sellest pidin saama kuu elatud, koos väikse lapsega. Eestis pigem naistele ei maksta eriti ja üksikemad tõesti ongi vaesed. Võtke neilt leib ka laualt, oma riigukogu palgaga ja siis häid unenägusid, teile oma sulgtekkide vahel.

  Vasta
 • Pärl

  18. dets. 2018 - 23:06

  Naer läbi pisarate, eks ta üks nali on, üle paisutatud, aga meie valitsuse puhul pole millegi üle enam imestada.

  Vasta
 • ülle

  19. dets. 2018 - 01:33

  Heldus küll,kas need valitsuses enam üleüldse ei näe,mis Eestimaal tegelikult toimub.
  ???Kas nad tõesti ei saa aru,et ääremaadel ongi kõik võimalused normaalseks eluks ära lõigatud-pole bussiliiklust,et tööl käia ega ka kütuseks ei jagu söögi kõrvalt……Vaevalt,et inimesed ise valivad vaesuse…Kaotad töö-ei jaksa enam makse maksta-kaotad kodu jne.Mis neil seal üleval otsas viga rääkida-suured palgad,kompensatsioonid ja muud hüvitised Oh,kurb,kui tõusikud otsustavad elude üle.

  Vasta
  • Eid

   19. dets. 2018 - 11:53

   Ülle, jumal hoidku, kas sa tõesti ei võtsid seda teksti TÕE pähe??!!! Nii kaugel me veel omadega ei ole, et vaeseid vaeseks olemise pärast ahju ajama hakataks… Aga sellise teksti väljamõtlemine ja avaldamine polnud kena, seda küll! Nii mõnigi naljavaene inimene saab nüüd insuldi… Kurb…

   Vasta
 • toomas

  19. dets. 2018 - 07:22

  see mees on debiil ja oma käega lööks raisa mahaa

  Vasta
 • Diana Tumm

  19. dets. 2018 - 07:40

  Tõniste, kui sportlase vastu on olnud suur austus, aga kui minister, siis koorub välja suur inimlik rumalus.
  Need samad rikkad koorivad seitse nahka vaeste käest ja mida vaesem on inimene, seda väiksem on enesehinnang ja seda rohkem saab teda nurka suruda ja orjastada.
  Inimesed, kel hästi läheb, võtab nii enesest mõistetavalt, et kõik on terved,; terava mõistusega; kasvatakse korralikus perekonnas, laual on toit; mida just parasjagu süüa tahetakse; ja et ei elata üürikorteris ( sest vaesel inimesel on lootusetu saada oma elamist). Nad ei mõista, et ka pisut õnne kuluks ära ja et nahaalsusest jääb ka puudu. Kõik pole rahas mõõdetav, sest siis oleks Maailm hukkas.
  Pole mõtlemist, et nõrgemat, tuleb aidata.
  Taavi Rõivase ja Tõnu Tõniste, paneks aastaks ajaks füüsilist tööd tegema, elama paneks üürikorterisse ja abistajad jätaks kõrvale, pärast seda aastat küsiks arvamust, selle mõttekäigu kohta, mis ta välja ütles.
  Miks Taavi Rõivas?
  Kuna tema mainis televisioonis, seoses pensioniseadusega, et vähem palka saavad inimesed on laisad.

  Vasta
  • Diana Tumm

   19. dets. 2018 - 21:15

   Vabandan Tõnu Tunnuste ees….Toomas Tõniste on patuse suuga, aasta füüsilist tööd alla keskmise palga eest annaks talle 🙂

   Vasta
 • Pets

  19. dets. 2018 - 08:24

  Tõniste räägib õiget juttu!!
  Ammu oleks aeg selline vaeste poputamine lõpetada. Mõelge kui palju jääks raha üle pensjonite tõstmiseks, kui igasugu sotsiaaltoetused ära kaotada.
  Mina valin nüüd küll Isamaa

  Vasta
  • plapla

   19. dets. 2018 - 08:51

   Jah, Pets, lõpuks ometi keegi, kes räägib õiget juttu! Pole vaja olla vaene ja hädaldada, olge rikkad ometi!

   Vasta
 • Reet Jaatinen

  19. dets. 2018 - 08:39

  Nii see oli ja on.Olin isegi olude sunnil sunduurnik.Kuna vahetasime väljamakstud koperattivkorter omanikuga majja.Siis me seda myidugi ei teadnud veel.Oli maja,oli kodu,auto seisis ukse ees

  Vasta
 • Mart

  19. dets. 2018 - 08:40

  Rohke Debelakki libauudis?

  Vasta
 • Haha

  19. dets. 2018 - 09:15

  See mingi puhta debiilsus. Osad vaesed teenivadki oma juhilubadega elatist töötades autojuhina. Selle àra võtmisel polegi vaesel inimesel enam võimalust elatist teenida? Enne riik aidaku vaeseid inimesi kui neid pagulasi 😉

  Vasta
 • Igor

  19. dets. 2018 - 09:15

  Jumal küll kui haige teema, nii väike riik.Eestis ei saa hakkmama väikse.Eestika et sellist jura välja mõelta kui nii jätkub kôik.Eesti kotanikud lähevad ära jäävad ainult narkarid joodikud matsid magulased.Eestisse .Jumal küll Eestis nii väike ja sellist sitta vãlja mõelta parem aitagu vaesed inimesi kes vajavad abi, kas raha trükkita juurde on siis kahju omg? Kes sellist sitta välja mõtles see söögu ise oma suppi, jätku vaesed inimsesi ära, mis Presitent mõtleb peatagu selle lolli muidu meid ootab.Eestis Maa lõpp-
  😠😠😠😠

  Vasta
 • Katja

  19. dets. 2018 - 09:19

  Eesti on hukkas, siin meid ootan tõesti maa lõpp, teevad oma väikse.Eestile häbi hakkatakse tõesti teised riikid meie.Eesti üle naerma kui lollid meie.Eestis mintistrid on.Venemaa Soome Rootsis suurem riik rahvas miljonid tûra sellist lollust pole kuulnud kui siin.Eestis Selline jutt ajab peeretama 😠

  Vasta
 • Katja

  19. dets. 2018 - 09:19

  Eesti on hukkas, siin meid ootan tõesti maa lõpp, teevad oma väikse.Eestile häbi hakkatakse tõesti teised riikid meie.Eesti üle naerma kui lollid meie.Eestis mintistrid on.Venemaa Soome Rootsis suurem riik rahvas miljonid tûra sellist lollust pole kuulnud kui siin.Eestis Selline jutt ajab peeretama 😠

  Vasta
 • Peeterpuuks

  19. dets. 2018 - 09:23

  KUI OLI VANASTI VENE AEG VOT SIIS OLI ELU,ÕIGET PRESITET OLI ELU OLI PAREM, INIMESED OLID ISEKI TEISESUGUSED? MAAILM HUKKAS TUNNEN KAASA SELLE JOBULE KES SELLIST PLÄMA VÃLJA MÔTLED AJU KÄÄBIK JU 🖕🖕🖕🖕

  Vasta
 • Janar

  19. dets. 2018 - 09:28

  Sellise valitsusega tuleks tõesti vaeste perset pühkida mitte vaeseid veel vaesemaks teha

  Vasta
 • Andrus

  19. dets. 2018 - 10:07

  Mingu hullari valitsus…

  Vasta
 • Vaatleja

  19. dets. 2018 - 10:23

  Seda on ennegi öeldud endise purjetaja,praeguse rahandusmin. kohta,et ta on tugevasti poomiga vastu pead saanud.Aga tundub et eestis pole vaeseid,kui riik toetab rahaliselt mingeid x riike.Ikka vast seepärast et silma paista,kui rikas riik ollakse.

  Vasta
 • Hellen Saago

  19. dets. 2018 - 10:42

  Ei noh, taga targemaks. Nüüd tahetakse raha saada ka neilt, kel seda pole! Inimestest enam üldse ei hoolita!

  Vasta
 • Eno

  19. dets. 2018 - 10:46

  Sellisele idiootsusele ei oska koheselt midagi öeldagi. Selle asemel, et hakata karistama võiks pigem pakkuda inimväärsed töökohad ja inimväärne töötasu, siis tööpuudust ega vaesust ka ei oleks. Kuhu me jõudnud oleme?? Kuulume euroopa kõrgemate maksude ja kaupadega – teenustega euroopa tippklassi, aga töötasud on ühed väiksemad euroopas ja nii tahame veel kuhugi jõuda. Halloo nagu.

  Vasta
 • Merle

  19. dets. 2018 - 10:53

  Päris dibiilsuse tipp

  Vasta
 • Esto

  19. dets. 2018 - 10:54

  Nu võtke load ka ära siis ei saagi saama tööle vägev!

  Vasta
 • Mikk

  19. dets. 2018 - 11:16

  See oli päris hea test, kui loll ikka Eesti rahvas on, 80% jäi seda debiilset teksdi uskuma. Hallooo, kontrollige fakte ennem. EKRE ajab ka mingit debiilset paska suust välja ja lambad usuvad.

  Vasta
  • Uusvaene

   19. dets. 2018 - 11:26

   Noh ega Tõniste pole kunagi midagi tarka rääkinud kuid sellist möga nagu ei tahaks siiski uskuda. Ma olen nii keeletu, et ei oska rohkem kommenteeridagi.

   Vasta
  • Eid

   19. dets. 2018 - 11:50

   Sul on õigus, et 80 % või umbes nii ei saa naljast aru. Aga võtkem asja psühholoogilisest vaatevinklist. Kui inimesel on mingi häda küljes (kõõrdsilmsus, ülekaal, kõver nina, pätiks läinud poeg, vaesus jne), siis ta reeglina reageerib väga valuliselt neil teemadel naljadele. Nii et oli väga ebaeetiline ja ebadiskreetne enne jõule paljude vaeste inimeste arvel nalja teha. Mina ja sina saime aru, et oli puhas nali, aga paljude teised???

   Vasta
   • Mikk

    19. dets. 2018 - 12:08

    Ütleme nii, et hea osa vaeseid on oma saatuses süüdi kah. Murdsin oma põlve ära ja olin sunnitud ennast töötuks panema, mis ma seal kontoris nägin. Konkreetsed parmaadid, kes lihtsalt proovivad riigilt raha välja huiata. Üks isegi elas ema invaliidsus pensionist ja soovis ise ka seda saada kuna maks oli läbi. Kui ma miinimum palga eest veel tööd tegin, ma küll mingit poliitikut ei süüdistanud selles, sest teadsin, et ma olen ise selles süüdi, oleks pidanud rohkem vaeva nägema. Need kes näpuga vehivad on sellised, kes arvavad, et neile peab raha taevast alla sadama.

   • A5Anonymous

    27. apr. 2020 - 23:21

    Sinusugused ongi ideaalsed orjad, kes on orjad, kuna puudub isegi loogiline mõtlemine. Sinusuguste tõttu ka sellised orjad eksisteerivad, kuna orjasid, kes loogiliselt mõelda oskavad on võimu vastas liiga vähe vs idiootsed patrioodid, kes on põhjendamatult valmis alati riigi heaks andma endast kõik ja süüdistavad kõiges, mida nad vastu ei saa iseennast. Nii ju koolis õpetatakse, eks? 🙂 Aga mis kasu on haridusest, kui elujärge see ei paranda?
    Vaata, kartul kasvab tänu lihttöölisele, keda sina koos iseendaga süüdistaks laiskuses, aga see laisk, kes rikastele toidu lauale toob on lihttööline nii, et tasuks austada oma töölisi. Kui poleks kedagi järel, kes kartult kasvatab, siis peaks keegi keerdtoolilt ikkagi tõusma ja oma rasvakõhuga sõõrikute kõrvalt põllule kobima. See tähendaks veel suuremat vaeva neile, kes tahavad siiski nahka üle teiste kõrvade tõmmates muidusööjana ära elada, aga kuskilt maalt jookseb piir ning võimed on piiratud. Laiskusega pole siin mingit pistmist ja inimene oma töö eest peaks saama ikka väärilise palga.

    Mina ei suuda niimoodi palki venitada ja iga ilmaga päeväs 9 korvi puid lõhkuda, aga et mingid kuradi pekirullid ülikonnas on minust kümneid kordi tugevamad, et minust kümneid kordi rohkem teenivad – seda mina ei usu.

  • Eid

   19. dets. 2018 - 16:37

   Olen täiesti nõus. Muidugi – elu on keerulisem ja päris kindlasti ei ole ise süüdi noor naine, kelle mees lastega maha jättis ja kes tõepoolest hädas on..Või invaliid, kes sai raske trauma mitte omal süül… . Aga töötukassas (ja ka töötukoolitustel!!) võib näha igasugu tegelinskeid, kas alkohoolikud või muidu-laisad… tahavad vaid niisama raha saada. Enamik töötukoolitusi on mahavisatud aeg ja raha – igaljuhul Viljandimaal on seal olnud tavaliselt sellised tüübid, keda MISKI EI HUVITA… (“MA PEAN SIIN KURSUSEL ÄRA ISTUMA, MUIDU VÕETAKSE TÖÖTURAHA ÄRA”).

   Vasta
   • A5Anonymous

    27. apr. 2020 - 23:33

    Mina ei saa aru, kuidas pole sellest inimesed siiani õppinud, et mitte ühelegi elukaaslasele, ega partnerile ei tohiks usaldada omi varasid, kindlust, elujärge ning et lapsi ei tasu teha, kui sõltuda endiselt oma tööandjast. Meie liik ei ole enam välja suremise ohus, et me nii väga paljunema peaks ja…
    Need, keda sa alkohoolikuteks ja muidu laiskadeks nimetad on võib-olla juba elu õpetanud, et töö käib üle jõu, aga neil on vähemalt vastutustunne mitte muudkui mitte sigida ja üle oma võimete elada muudkui aina endale kohustusi kaela võttes.

    Et uskusite oma mesimagusa mehe juttu, et armastab igavesti, jagasite vara, võtsite laene elujärje parandamiseks eeldusel, et mees aitab ja tegite veel titegi, for the Christ Sake? :O Ei tundu eriti süütu/vastutustundlik maailmas, kus paljud sellistel põhjustel ja igavest armastust uskudes põruvad.

 • Uusvaene

  19. dets. 2018 - 11:31

  MIKUKENE, õpi kirjutama, essiga kõrvuti ei saa olla nõrk täht.

  Vasta
  • Salme Kokk

   19. dets. 2018 - 13:49

   Saab küll, kuldsuu – näe ongi teised ilusti kõrvuti 8)

   Vasta
  • Vanaeit

   19. dets. 2018 - 17:55

   Kulla inimene, igal reeglil on erandid. Koolis oleks võinud ikka midagi õppida ka. 😉

   Vasta
 • Eid

  19. dets. 2018 - 11:45

  Eks see pidi nali olema, aga sellistel valusatel teemadel on nalja tegemine kurjast… pealegi paistab, et suur hulk inimesi ei saanudki naljale pihta!

  Vasta
 • Tulevane noor

  19. dets. 2018 - 12:09

  Mul tekib üks pisike küsimus. Kas just riik ei peaks toetama vaeseid? Muudele kohtadele ja asjadele saadakse suuremaid summasid panna aga Eesti rahvast oma rahvast ei suudeta abistada vaid tehakse neile elu veel raskemaks kellel see niigi raske on. Tõesti jääb tunne et siin Eestis ei saagi normaalselt elada. Varsti on kõik siit riigist jalga lasknud kui suuremad pead sama moodi jätkavad. Teil kes seal kõrgemal positsioonil olete ega teie jah ei tea sellest vaesusest midagi aga mõelge nüüd kui te ise ei oleks nii suurel ametil vaid sama moodi lihtne eesti rahvas madala palgaga kui sedagi. Mida siis te teeksite kui teile hakatakse nii tegema. Aga te ei suuda isegi mõelda selle peale teil alati elu olnud nagu lill ja kõik vajalik olemas. Just peaks toetama oma rahvast mitte võtma kõik ära. Vahest tõesti mõtlen et hea meelega elaks mujal kui siin eestis kus asjad lähvad aina rohkem hullemaks.

  Vasta
 • Tulevane noor

  19. dets. 2018 - 12:12

  Ja ma sain naljast aru aga asi juba põhimõttes. See on esiteks väga sitt nali.

  Vasta
 • Indrek

  19. dets. 2018 - 12:28

  Kui see mingi nali nüüd pole siis võin kohe ühe inimese, minu lugupeetud inimeste nimistust maha tõmmata. Ja selleks oleks Toomas Tõniste antud juhul…aga millegipärast tundub ikka mulle see mingi naljana…!!!???

  Vasta
 • Jh

  19. dets. 2018 - 12:50

  Kui tööandjad maksavad miinimum palka või vähemgi teatud olukordades siis see ongi see põhjus miks on see number nii suur. Vb peaks kehtestama seaduses punkti mis sunniks tööandjaid mitte maksma palka mis on vaesus piiril. On ju ametid kus miinimuk palk on alla igasuguse piiri. Tean enda tuttavaid kes firma omanikud aga maksavad miinimumi ja ülejäänud sulas. See on see koht kust peaks hakkama lähenema ja panema paika, et ehitus alla selle ei tohi maksta, teenindus .jne. kuskil see iva ju on miks see number nii suur. Mitte pole vaeseid niipalju vaid tuleb tööandjad munadest pigistada

  Vasta
 • Inx

  19. dets. 2018 - 13:18

  Minu arvates vôiks riik teha seaduse, et tööandjad maksaksid normaalselt palka. Inimene käib kuu aega tööl ja on ikka vaene , kuna palgad on alla igasuguse taseme vôrreldes elukallidusega.

  Vasta
 • Artur

  19. dets. 2018 - 13:22

  Kuradi dibiili kari tra mingitele välismaa hulkuritele on meil ruumi ja raha aga nüüd oma inimesi hakkame nii lüpsma. Eesti on tõesti juba perse kukkunud.

  Vasta
 • Maarjo

  19. dets. 2018 - 13:22

  Kas Eesti riik on tõesti nii alla käinud, et hakkavad vaeseid puutuma…
  Hallooo kus on mõistus??….

  Vasta
 • Edgar

  19. dets. 2018 - 13:24

  Kas täna on 1.aprill? Ilmselt küll, sest ühe normaalse inimese suust lihtsalt ei saa sellist iba tulla.

  Vasta
 • Liis

  19. dets. 2018 - 13:44

  See on kohutav.Mis järgmiseks saadetakse vaesed välja ja võetakse pagulased asemele lootuses et ehk need teevad tööd.Proovigu ise elada väikse palgaga.Eesti olukord läheb järjest hullemaks.

  Vasta
 • mutt

  19. dets. 2018 - 15:37

  Täiesti hämmastav kontingent siin kommenteerimas. Kuidas te selle artikli peale küll nii sattusite, et aru ei saa, kus te olete ja mida kommenteerite? Ja siis imestame ekre jama uskujate üle kui mitte mingit allikakriitilist mõtlemist nii suurel hulgal inimestel pole. Kui sa nalja ei armasta, siis ära parem loe seda, oleks soovitus häiritutele.

  Vasta
 • Nja

  19. dets. 2018 - 15:55

  Valitsus on puhta segi?
  Paljud ei pruugi olla süüdi oma vaesuses. Palgad on väiksed. Näiteks mul on palk alla miinimumi ja vaagun vaesuse piiril. Kas olen siis ise süüdi, et palk selline on? Paremat tööd mu kodukohas ei ole.
  Riigi valitsus ei tohi elanikkonda rünnata oma apsurdide ja ahnusega.
  Loodetavasti ei lähe see seadusemuudatus läbi.
  Muidu lahkume siit.

  Vasta
  • Lisaks

   19. dets. 2018 - 15:59

   Unustasin lisada…
   Mul ema on haige ja tema ainus sissetulek on haiguspension. See on alla vesuse piiri. Kas te siis võtaksite talt load? Ta on ainus autojuht meie peres ja temast sõltub, kas jõuame ikka kiiresti arstijuurde.
   Palun mõelge enne, kui midagi teete. See seadus rikuks nii mõnegi elu. Olenemata võimalusest muuta oma majanduslikku olukorda.

   Vasta
   • Toomas

    19. dets. 2018 - 16:14

    Ära karda, mudel on väga lihtne.

    Antud muudatused on ikkagi ette nähtud selleks, et vaesust vähendada.

    Lihtne lahendust: Hakka rikkaks.
    Ja kaovad kõik probleemid juhilubade ja valimistega.

  • Katrin

   19. dets. 2018 - 16:17

   MIKSSS TEHAKSE JÄRJEST NII HAIGEID OTSUSEID!
   KES NEED JUHIVAD MEIE RIIKI?

   MINU VEND ON JUBA KAKS AASTAT SELLISE JAMA PÄRAST SOOMES OLNUD.
   PEAB VIST ISE KA SIIT JALGA LASKMA, ENNE KUI LIIGA HILJA.
   AINULT IDIOODID ON SIIA ALLES JÄÄNUD.

   Vasta
   • Eid

    19. dets. 2018 - 16:40

    Katrin, kullake, mitu klassi sul haridust on, et sa lihtsast naljaloost aru ei saa?!!!! Tõepoolest hämmastav… kas te üldse ei näe, mida te loete või kus lehel olete??? 😀 😀

 • Ema

  19. dets. 2018 - 17:56

  Tegi tuju kohe paremaks…nii lahe……

  Vasta
 • Elanik

  19. dets. 2018 - 18:15

  Tõstku palkasid, äkki siis poleks seda vaesust ka

  Vasta
 • METSAVEND

  19. dets. 2018 - 18:22

  Kas siin riigis ültse enam midagi normaalset on vöi on teatud töusikutel köik lubatud . Näiteks endine PPA töötaja Marko Mesi levitab sihilikult sellist mönitavat infot . Tundub .et tegemist on järjekordse provokaatoriga .

  Vasta
 • Gerli

  19. dets. 2018 - 18:32

  Teate ma ikka ei saa rahu 😬 Päev otsa kummitab see lugu… Kas seda tarka ja rikkast vennikest ei oleks võimalik kohtusse kaevata ja kohalt eemaldada ????😤
  Nagu ,et vaeste ja mittevajalikke kodanikena võiks laimu eest ju papile koha kätte näidata ???? 😡
  Mulle lihtsalt EI JÕUA KOHALE ….😕

  Vasta
  • muutus

   22. dets. 2018 - 21:15

   Gerlikene, palun uuri selle ajalehe kohta. Pole võimalik, et inimene võib nii rumal olla ja naljast mitte aru saada.

   Vasta
 • Leili

  19. dets. 2018 - 19:22

  Hea anekdoot- naera ribadeks! Aga ega siin tõest ka, palju puudu ei ole . Tõnistest võib isegi seda uskuda. Kui võim ikka pähe hakkab ega see siis enam naljaasi ka ei ole.

  Vasta
 • Katlin

  19. dets. 2018 - 19:53

  Et meie vaesed ei maksa piisavalt makse, et poolt Aafrkat jne üleval pidada? Need saavad siin riigis kõik tasuta. Elavad nagu kuninga kassid.

  Vasta
 • Janar

  19. dets. 2018 - 19:57

  See on ikka väga julm, niigi elavad täna paljud inimesed Eestis peost suhu… Ja nüüd veel mingi vaesusmaksu jutt jne.

  Ja eriti “arukas” on neilt õnnetutelt inimestelt ära võtta ka load, lausa geniaalne! Mis järgmisena välja mõeldakse!?

  Vasta
 • Sirje

  19. dets. 2018 - 20:01

  Sandra olen teiega täitsa nõus. Meie riik on tekitanud vaesuse. Tõniste on mannetu minister.

  Vasta
 • Janar

  19. dets. 2018 - 20:01

  Raisk, silme eest läks alul mustaks. Paistab et tegu siiski musta huumoriga 🙂

  Vasta
 • pille

  19. dets. 2018 - 20:08

  Vanasti öeldi nii, et riik on just nii vaene, kui on selle riigi köige vaesem inimene.

  Vasta
 • Kiki

  19. dets. 2018 - 20:11

  Huvitav kelle pärast see rahvas vaene on ah?eks ikka nende samade lollide pärast kes seal mäe otsas raha liigutavad.
  Pakun välja et trahvi maksgu poliitikud nii kaua kui on vaesus vähenenud ja trahvi rahad vaestele

  Vasta
 • Anton

  19. dets. 2018 - 20:22

  Ma olen ammu mõelnud eestist lahkuda ja mull sellinne tunne et varsti peab ka lahkuma sest siin pole varsti juba midagi teha.se on tibilist karistada inimesi vaesuse eest siin paljud ei saa isegi miinimum palgaga hakkama

  Vasta
  • muutus

   20. dets. 2018 - 15:27

   Tunnen teile kaasa, et te ei suuda isegi huumorist aru saada.

   Vasta
 • Memmeke

  19. dets. 2018 - 20:28

  Ei ole võimalik, et see on tõepärane lugu. Enne jõule väga räige nali.

  Vasta
 • Helve

  19. dets. 2018 - 20:30

  Täitsa ära pööranud….

  Vasta
 • Ihmet

  19. dets. 2018 - 20:40

  Hmm miks? Muidugi sellepärast et eesti riik on nii putsis omadega,vabandust väljenduse pärast aga mõte jääb samaks

  Vasta
 • Aadu

  19. dets. 2018 - 20:50

  Kahe käega poolt ,mis nad siis on nii vaesed

  Vasta
 • Robinson

  19. dets. 2018 - 21:16

  Just,just. Tapame kõik vaesed maha ja ongi probleem lahendatud. Pole vaja mõelda palgavaestele,pensionäridele ega invaliididele. Elagu Isamaa igavesti !

  Vasta
 • argo

  19. dets. 2018 - 21:22

  tekib küsimus et kui tehakse vastele selline kammaijaa siis äkki need suured isad proovivad ise saada sellisepalgaga nagu me oleme kus maksta näiteks korteriüür lasteaia maksud kellel liisingus auto ja eluaseme laen jne.äkki nad proovivad ise hakkama saada näiteks 700 eurot kuus ja vaatame mis juttu nad siis ajavad ja kuidas toime tulevad,aga noh eks see jääbgi unistuseks ja lootuseks et suured riigi isad seda katsetavad

  Vasta
 • Äpp Vägavaene

  19. dets. 2018 - 21:26

  Mnjaa…..Vaeseid on meil Eestis tõesti palju….aga lolle ja nõrganärvilisi vaeseid, kes peale selle veel lugeda ei oska, mustast huumorist,ajuvabast ja lihtsast naljast aru ei saa, on kordades rohkem…Ei ole ma ka rikas mees, kasvatan üksi last ,saan ainult puuduva töövõime toetust ,,või mis iganes asi see on,,alimente saan ka lapse jaoks ja mingit lasteraha mis läheb lapse arvele, niiet vaene ja haige olen…..aga Lõpp asi. Aju on mul ju olemas ,kuidagi oskan seda ka kasutada, ja jutt on just peaajust, mitte.seljaajust, millega paljud määgivad lammaskommentaatorid siin mõttetegevust üritavad imiteerida.ja avalikusele oma muresid ette määgivad .ahjaa,.oman ainult keskharidust.nii, et tagatipuks eriline tark ka pole..aga, Head vanaaasta lõppu siis kallid kaasmaalased..❤Küll kõik loksub paika, kui ise midagi ette võttab ja tahtmine on väheke pingutada, et oma elujärge parandada….teie Äpp

  Vasta
 • Vaene Taksist

  19. dets. 2018 - 21:53

  Ja varsti hakkatakse vaesed ülespuua sest rikkaks me ei saa siin eestis kunagi!!!
  See debiil toomas mingu ja pangu ennast põlema!!! Rottid tahavad lihtrahvast täiesti paljaks röövida!!!
  Tulgu kohtutäitur minu kodu läbiotsida!!! Vaatame kes vaeseks kohe saab!!!
  Tõeline debiilsus !!!

  Vasta
 • Hannu

  20. dets. 2018 - 01:20

  Teeme ära 2025, uus kampaania.

  Vasta
 • mutt

  20. dets. 2018 - 02:15

  Oh jah, ehk peaks ministri nime ja silmavaate rahva lolluse ja viha eest musta kastiga katma. Mul hakkab juba tast kahju, et ta ka selle löögi nüüd ilmsüütult enda peale peab võtma kui siin piss mõnele pähe lööb, nii et millestki enam midagi ei taipa.

  Vasta
 • mutt

  20. dets. 2018 - 02:18

  Ah jaa, ja panete tähele, kuidas ulgumist ja hammastekiristamist on maailm, aga valimisõiguse äravõtmise üle ei kurda siiani mitteükski 😀

  Vasta
 • Heddi

  20. dets. 2018 - 07:52

  Tere…kurat kas inimesed süüdi et vaesed on..see ikka hakkab riigist .. ja nende juhtidest ..kui ei oska siis mine minema sealt riigikogust…nad ei saa aru et ka vaene inimene näeb vaeva et elus püsida…aga nemad mõtlevad idiootseid mõtteid välja ..küsige ennem inimestelt kuidas see nii on läinud ja tehke rohkem et see parandada mitte hullemaks … Eesti jääb varsti ilma oma rahvast ..ka välismaal pole nii idiootseid seadusi…ikka tigetaks ajab…tehke ise oma tööd ja makse oma välisvisiidi ja peod ise kinni ja autoliisingu mitte maksu maksja😤😤

  Vasta
 • Eric

  20. dets. 2018 - 09:33

  See riik on väga debiilseks ära läinud. Algul teeb kõike et elu siin riigis võimalikult raskeks teha, palk võimalikult väikseks ja kõik asjad kalliks. Ja siis karistab inimesi kes on vaesed. Peaks laskma neil samamoodi elada nagu rahvas, tahaks näha kas nad suudaksid vaesusest välja tulla nagu see nende juttu järgi nii kerge on.

  Vasta
 • Rander

  20. dets. 2018 - 11:18

  Einoh lihtne ju, hakkame rikasteks. Kaua võib?

  Vasta
 • Maikel

  20. dets. 2018 - 12:19

  Igasugused itiootid meil.Riiks töötavad , pole ime et kôik.Eestis minema lähevad milline häbematus nii vãikse.Riiki jaoks vôiks paremad elu teha laste raha juurde panna palka tõesta mitte lollusega töötada, siin tuleb selline mäss et kolmas sõda hakkab, keegi sellise jobu asjaga ei leppi, jumal küll siit.Eestist peab jalga lastma kurati raibe kari jäägu siia siis pagulased toetage võõraid muidugi, oma .Eesti kodanikud sööge välja, loodan et su kurati meie presintet ei pase sel juhtuda, tema on ainuge kes suurem võim , kui sellel lollakal kes seda vãlja mõteles suka😠

  Vasta
 • Jaakob

  20. dets. 2018 - 12:21

  Eestis on haiget ministrit pooled neist on pede kari 😂😂😂

  Vasta
 • Kuno

  20. dets. 2018 - 13:06

  Debiilsuste tipp!!

  Vasta
 • Est

  20. dets. 2018 - 14:32

  Ma saan aru, et Eesti riigi kassas jääb raha väheks, niigi tõstsid alkohooli aktsiisi. Aga kui valimisõigused võetakse ära, kuna raha ei saada piisavalt siis Eesti riik võiks vaadata oma seljatagust. Paljud tööd teenivadki ainult Eesti miinimumi, aga kes selles süüdi on? Kui Eesti riik pole oma rahvaga rahul siis miks mitte tõsta palka? Siis oleksid kõik sama võrdsed või hakatakse Eestis ka tegema astmete järgi. Kõik inimesed on võrdsed ja see on jälle üks hea meetod kuidas inimesi kritiseerida.

  Vasta
 • Elar

  20. dets. 2018 - 16:52

  Saan aru, et see on läbi mustahuumori prisma… või kas ikka on!!!? Aga kui lõbusalt edasi liikuda siis kallis rahvas nyyd on aeg viglad ja hangud kätte võtta ja sealt seapesast hakkata sitta välja viskama!!! Kellel püsse leidub siis võtke kaasa! Mõnele seale on hädasti hädatappu vaja!!! Ahh pohh avame kiljem uue lauda, see on end ammendanud ja peale sitatootmise sealt midagi peale sita ei tule.

  Vasta
 • endine eesti kodanik

  20. dets. 2018 - 18:39

  Eesti riik mida te enda arust mõtlete ?
  Kuidas te saate kellegil juhiload võtta ära .Kas te nagu selle peale ültse ei mõtle et keegi elab maal ja ei ole võimalik lihtsalt ilma autota tööl käija v lastele järgi minna .Kas teil nagu ajus puudub midagi ? Teie istute seal riigikogus on p*ersset laiaks ja saate lihtsalt raha tasku .Mida teete eesti rahava jaoks ? mitte midagi ..mitte kui midagi .Te peate eesti rahavast üleval pidama ja aitama mitte liiga tegema .Just neid kes seda tõesti vajavad .kokkuvõttes on see eesti täiestii läbi kukkund riik .Teie peate oma raha kätte saama ? wft nagu ja kuhu te panete selle .oma tasku rsk .te ei mõtle ültse tava inimrstele kellel pole mingit võimalust .Haigekasssa on teil nagu niii pekkis .lasterahadest ei anna ültse rääkida .ja te mütlete igapäevaliselt idioootusi välja ..Mida peab üks üksik vanem ? Soome riik suudab kõik ära elatada ja teie lihtsalt teete eesti rahavale liiga .Palgad on nagu niii nirud .uhuhu .loodan et te ise ei pea kunagi vaesuses elama .ja et söök laualt ka ei kaoks .Niiii vihale ajab .Lõppuks ongi nii et keehi ei tahagi sellises näruses riigis elada ..ja lähevad minema mujale .

  Vasta
  • muutus

   22. dets. 2018 - 21:19

   Head aega, endine Eesti kodanik. Te jätsite teistele lugejatele sügava mulje. Loodame, et Soomes teie üle ei naerda, kui te ütlete neile, et te võtate satiirikirjandust tõsiselt. Sest meie siinpool loeme ja naerame küll teie üle.

   Vasta
 • Sinisilmne

  20. dets. 2018 - 18:44

  Kõikidele sinisilmsetele uskujatele: LOLL ON LOLL OLLA!
  Lugejakiri on saastamaid portaale eales, isegi naljakas pole, aga need lollid, eks seda siin tõepäehe kõike võtavad, no andke andeks, teil tulebki juhtimisõigus ja hääletusõigus ära võtta!

  Vasta
 • Johhaidi

  20. dets. 2018 - 21:00

  Kas te inimesed kasutate oma mõistust ikka? Te käite siin igapäev lugemas “uudiseid” ja kommenteerite, “kas see on nali”, “see on debiilsus” jne… SAAGE ARU, LUGEJAKIRI ON 100% MOONUTATUD ARTIKLID ÕIGEST UUDISEST VÕI SIIS TÄIELIKUD VÄLJAMÕELDISED, SEEGA SAAGE ARU, ET NEED ARTIKLID SIIN EI OLE TÕESED VAID PIGEM JUST NALJAGA MÕELDUD, KUI MITU “UUDIST” TE PEATE SIIN LUGEMA, ET MÕISTAKSITE SEDA??? Aga ikka 80% kommentaaridest siin on sellised, kus kirutakse, vingutakse, laidetakse ja USUTAKSE mida siin kirjutatakse, ilma et saaksid nad aru, et artikkel moonutatud ja rohkem naljana mõeldud.

  Vasta
 • Lammas

  20. dets. 2018 - 21:04

  .määäää 🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑määääää🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑määääääää

  Vasta
 • Viktor Undusk

  20. dets. 2018 - 21:23

  Millised inimesed kuuluvad vaeste hulka? – Peamiselt need, kes on töötud või pensionärid. Kes peaks hoolitsema uute töökohtade loomise eest – kas vaesed ise või valitsus? Kes peaks hoolitsema selle eest, et minimaalne pension oleks suurem kui vaesuse piir – kas pensionärid või valitsus? Kes peaks hoolitsema selle eest, et “maa täituks lastega ja lastelaste lastega” – kas ainult inimesed või kõik elanikud koos valitsusega? Kõik, kes sõdivad uute maavarade kaevandamise vastu – näiteks “fosforiidisõdalased””- sisuliselt töötavad uute töökohtade loomise vastu. Eeskujuks tuleks võtta arenenud riigid – näiteks Jaapan – kus kasulikke kaeviseid on minimaalselt ja ometi on riigis vaeste suhtarv tunduvalt väiksem kui Eestis. Mis puurub sisserändajatesse, siis peaks meil olema võimalus valida – keda võtta ja seda kas või haridustaseme järgi.

  Vasta
 • JUHM KÜPSIS

  20. dets. 2018 - 22:05

  Tänu küpsistele saame me juhmidele pakkuda meeldivamat lugemiselamust ning personaalselt lollidele juhmidele ja niisama lollidele suunatud kaasahaaravaid pakkumisi. Palume Teie luba küpsiste kasutamiseks. Sellest, kuidas küpsiste andmeid kasutame saad täpsemalt lugeda siit ja sealt.

  Vasta
 • Leebe

  21. dets. 2018 - 12:28

  Pidagu ikka hoogu, kui vaestelt valimisõigus ära võtta, kellelt siis hääli osta

  Vasta
 • Oleg

  21. dets. 2018 - 18:03

  Eesti on mõttetuim riik üle mailma tevad seda mis on nende huvides aga mitte nii et oleks kõikidel hea olle!!!

  Vasta
 • Sohni

  21. dets. 2018 - 18:19

  ……veel üks kloun

  Vasta
  • muutus

   22. dets. 2018 - 21:21

   Õnneks ma ei usu, et neid kloune niipalju ka on. Need on peamiselt 20% hulgas, kes oma mõistust ei suuda kasutada.

   Vasta
 • Helve Jatsoson

  23. dets. 2018 - 23:11

  Sellist asja kyllä ei oleks oodanud…Milleks vaeseid karistada ja elu veel raskemaks teha

  Vasta
 • arvin

  24. dets. 2018 - 16:40

  40-ndatel Ameeriklased katsetasid oma sõdurite peal LST, et kuidas mõjub, kas nüüd valitsus katsetab oma ministrite peal midagi taolist?

  Vasta
 • Sohni

  24. dets. 2018 - 18:30

  Mr. Arvin. Tõsi, Tõsi on ka see,et
  40-ndatel Ameeriklased katsetasid oma sõdurite peal LSTed, .Puudub, aga igasugune informatsioon ,et tänapäeva U.S.A, valitsus katsetaks oma ministrite peal midagi taolist.

  Vasta
 • Toivo

  12. jaan. 2019 - 15:59

  Tõniste vanasti purjetades ikka väga valusa laksu saanud purje poomiga!!

  Vasta
 • Annaolla

  28. jaan. 2019 - 16:44

  No kas tõesti? Kes selles süüdi on, loomulikult riik ise, inimesed käivad rabavad tööd nagu viimased orjad, maksed ja kõike muud. Tõstke korralikult palka ja laste raha, siis pole vaesust. Kas tõesti eesti riik siis hoolib oma rahvast nii???Riik , võtke ajud pähe. Sitt läheb keema

  Vasta
 • Sirje

  28. jaan. 2019 - 17:31

  Ma tean palju inimesi,kes käivad tööl,saavad ümbriku palka,makse ei maksa.Mis riik nendega ette võtab?

  Vasta
 • Argo

  29. jaan. 2019 - 01:24

  Tänu kellele need vaesed inimesed on, kas me oleme süüdi, et palgad ja hinnad maksudel ja asjadel poes ei klappi, kas me oleme süüdi, et Eesti poolitika on võrrelav mõne vaesema aafrika kohaga, kas sellist EESTIT ME TAHTSIMEGI?

  Vasta
 • Andres

  29. jaan. 2019 - 11:45

  Nendele, kes arvavad, et see oli või võis olla nali, ütleksin nii: lähed sa oma abikaasaga kuskile avalikku kohta ja abikaasa hakkab sinu üle avalikult mingeid tobedaid nalju viskama. Mis oleks sinu peas? Esimene, mis võiks pähe tulla, on see, et abikaasa ei austa sind, kuna lubab endale sellisel viisil käitumist. Riigi ja riigialama suhe ja meie koos elamise suhe kogu riigis peaks olema nagu abielu, kus kõik austavad üksteist. See oleks muidugi ideaalne variant, kuid mis iseenesest reaalselt võimalik ei ole. Kuid siin ei ole küsimus realiteedis vaid suhtumises ja pürgimistes. Neile aga, kes arvavad et see ei ole nali, ütlen et minu arvates on hukk lähedal. Nõukogude ajal oli midagi tyaolist aga lihtsalt teiste sõnadega.

  Vasta
 • riina

  29. jaan. 2019 - 13:32

  Härra tõniste enne mõtle kui ütled. sisse tulnud inimesi peab poppudama aga oma inimesi maksustama.

  Vasta
 • Helvka

  30. jaan. 2019 - 00:03

  Noh ega paremat jah siin riigis teha pole,aga nad ei arvesta ,et kus ei ole ,sealt pole ka midagi võtta…Tööga rikkaks ei saa,aga riigikogus küll saab!

  Vasta
 • Ükskakskolm

  26. sept. 2019 - 16:31

  Võtke vaestelt ka kodu, töö ja kodakondsus ning saatke Soome asumisele või muidu riigist välja. Siis olete saanud kõik.

  Vasta
 • Marianne

  30. sept. 2019 - 12:49

  Täitsa sooda peast läinud riigikogu.võibolla riigikogu maksavad lihtsalt oma kõrgema palgast ise.mitte ei vingu vaestemate üle

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles