Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SUUR LUGU: Soomes kihutavad eestlased saavad nüüd trahvi maksta ka odavas Eesti alkoholis

Soome politsei hakkab Eestisse saatma liiklustrahve, mille eest saab tasuda ka odavas alkholis.
jagamist

Soomes kihutavad eestlased trahvist ei pääse: Eesti poole läks sel nädalal teele esimene trahviteade. Üllataval kombel on trahvis märgitud, et selle võib maksta ka odavas Eesti alkoholis.

Eesti ja Soome vaheline kokkulepe hakata vahetama kiiruskaamerate trahviteateid jõudis esimese tulemuseni, Eesti poole läks teele 170-eurone trahviteade Helsingis kihutanud Volvo omanikule.

Kas tõesti on Soome riik leidnud kullaaugu?

Soome politsei liiklusturvalisuse keskuse juht Dennis Pasterstein teatas, et sel nädalal teele läinud trahviteade oli esimene omataoline.

„Soomes kihutavad eestlased on seni olnud riigi jaoks suur probleem, sest seni pole me saanud trahve Eestisse saata. Nüüd jagavad Eesti ja Soome politsei kogemusi, et muuta trahviteadete vahetamine kiiremaks ja mugavamaks,“ märkis Pasterstein.

„Soomes oli pikka aega arutelu, et mida madalalt lendavate eestlastega peale hakata. Lõpuks jõudsime kõige parema lahenduseni – liiklust rikkunud eestlased võivad Soome riigikassat täita kas siis rahaga või saata Soome poole teele rahatrahviga võrdväärne kogus odavat Eesti alkoholi,“ märkis liiklusturvalisuse keskuse juht.

Trahvi saanu peab alkoholi ka ise kohale viima

„Soome jaoks on nüüd olukord ideaalne – trahvikviitungile tuleb rikkujal endal minna Soome järele, täna Eestisse saadetud kiri teavitab rikkujat, et ta võib tulla trahvile järele Helsingisse Malmi politseimajja. Samamoodi käib ka alkoholiga – see tuleb Soome ise kohale tulla,“ sõnas Pasterstein.

„Selle lahendusega lööme me kaks kärbest korraga – enam ei pea soomlased alkoturistidena Eestis ega Lätis käima ning sellega kaovad ära ka riskid, et soomlased joovad end Eestist toodud alkoholist purju ja tulevad siis koju sõitma. Nüüd toovad eestlased ise selle kohale ja riik paiskab need kogused spetsiaalsetes poodides ka siinsetest hindadest odavamalt müüki,“ selgitas mees.

„Igati win-win lahendus Soome jaoks – riik teenib eelarvesse raha juurde ja riigi kodanikud ei pea enam pendeldama alkoholi pärast mitme riigi vahet,“ märkis Pasterstein.

Soome politsei saatis 3. juunil esimese trahviteate kiiruskaamerasse jäänud Eesti auto kiiruseületamise eest.  Selgelt on kirjas, et maksta võib ka õllekastides. (FOTO: Soome politsei)

Esimene nö alksitrahv on teele pandud

Sel nädalal Soomest trahviteate saanud Volvo omanik ületas neljapäeval, 30. mai hommikul kell 8.48 kiirust Helsingis Sturenkatu ja Kirstinkatu ristmikul. Selles kohas on suurim lubatud kiirus 40 km/h, kuid kiiruskaamera mõõtis sõiduki kiiruseks vähemalt 47 km/h. Sellise rikkumise eest tuleb tasuda 170 eurot.

„Nagu trahvilt näha, siis võib trahvi saanu maksta selle rahas või tuua samaväärse koguse odavat Eesti või Läti õlut. Meie jaoks pole vahet,“ märkis mees.

Pasterstein on varem öelnud, et kui teate saaja ei anna endast trahviteatel märgitud kuupäevaks märku, siis võib politsei kuulutada ta tagaotsitavaks selle seadusepunkti alusel, mis sätestab Soome rahva kainusele kaasaaitamises.

Hea Soomes kihutav eestlane! Mida arvad Sina Soome politsei uuest lahendusest? Kas see on igati mõistlik ja hea lahendus või peaks midagi veel muutma? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

SEOTUD LOOD:

Eestlased jooksevad tormi, et tulla tagasi maailma kõige õnnelikumast riigist ühte õnnetusse lõhestunud riiki

SAHINAD! Otepää ekslinnapea Jaanus Raidali äri viis põhja suurtellimus Soome Klu Klux Klanilt

Auk seaduses? EKRE värvis kuu aega enne valimisi Soome vahet sõitva laeva erakonna värvidesse

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles