Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SUUR LUGU: Valitsus hakkab inimesi sundvaktsineerima kraanivee kaudu

Üsna pea saavad inimesed oma eluks vajalikud vaktsiinud kätte kraaniveest.
jagamist

Täna teatas valitsus, et alates järgmisest nädalast alustatakse inimeste sundvaktsineerimisega kraanivee kaudu. Esimesena vaktsineeritakse kõik Tallinna ja Tartu kraanivee tarbijad.

Riiklik immuniseerimiskava nägi siiani ette ainult laste ja noorukite õigeaegse ja kõikehõlmava vaktsineerimise, kuid üha rohkem vanemaid on otsustanud oma last mitte vaktsineerida ning eraldi neid sundida selleks ei saa.

Varjatud sundvaktsineerimine on efektiivsem

Uue plaani kohaselt kaob vajadus inimestel end eraldi vaktsineerida, sest kõik vajalikud vaktsiinid saab iga inimene kätte kraanist tulevast joogiveest.

Selleks hangib riik kõik olulised kavas ettenähtud vaktsiinid ning need lisatakse puhtale joogiveele, mis siis omakorda jõuab tarbijate kodukraanideni. Määruse eelnõus selgitatakse, et kuigi vaktsiinid lahustuvad joogivees pikapeale, saavad inimesed need kätte sellisel juhul, kui päevas juuakse vähemalt 5 klaasitäit vett.

Kraanivette lisatavate vaktsiinid tuberkuloosi, B-viirushepatiidi, rotaviirusnakkuse, difteeria, teetanuse, läkaköha, punetiste, leetrite, mumpsi, lastehalvatuse, HPV ja b-tüübi hemofiilusnakkuse ning difteeria-teetanuse vastu.

Mmm…nämma, vaktsiinid!

Sundvaktsineerimine tõstab kollektiivset immuunsust

Piisava vaktsineerimistega hõlmatuse tulemusena kujuneb elanikkonnal kollektiivne immuunsus. See tähendab, et kui piisavalt juua väärtustatud kraanivett, siis nakkushaigus ei saa enam levida, kuna pole piisavalt vastuvõtlikke inimesi.

Elanikkonna immuunsusfooni kujundamine ja hoidmine on vajalik seni, kuni haigus lõplikult likvideeritakse. Kui vaktsineerimistega hõlmatus ei ole piisav või jääb ebaühtlaseks,  jäävad haigustekitajad ringlusesse ja võivad tekkida uued haiguspuhangud.

Määruse eelnõu seletuskirjas on eraldi peatükk pühendatud neile lapsevanematele, kes on vaktsiinide vastased. „On murettekitav, et üha rohkem lapsevanemaid otsustab oma lapsed vaktsineerimata jätta. Tavaliselt on taoliste inimeste näol tegemist nö google-vanematega, kes saavad kogu oma meditsiiniliste teadmiste pagasi internetist ning kahjuks on just nemad ka kõige vastuvõtlikumad igasugustele vaktsiiniteemalistele vandenõuteooriatele,“ seisab määruse eelnõus.

Vaktsiine hakatakse lisama ka spaade ja ujulate vette

„Õnneks on see inimgrupp ka üsna keskkonnateadlik ja nemad pigem ei tarbi pudelivett, vaid saavad oma joogivee just kraanist. Seetõttu ongi igati mõistlik suunata vaktsiinid just sinna, kust ka see inimgrupp need, ise seda aimamata, oma organismi saab,“ seisab seletuskirjas.

Siiski pole kõik nii lihtne kui paistab – seletuskirjas soovitavad vastava ala eksperdid hakata lisama vaktsiine ka spaade ja basseinide vette, kust siis need samuti jõuaksid inimeste organismi kas läbi naha või kogemata vett sisse juues.

„Lisades vaktsiine ainult kraanivette ei pruugi see katta siiski tervet elanikkonda. Seetõttu peaks riik võtma kasutusele vastavad meetmed, et lähiaastatel teha ka pudelivee tootjatele kohustuslikuks vaktsiinide lisamine oma toodetesse,“ selgitavad eksperdid määruse eelnõus.

Esimesena vaktsineeritakse kõik Tallinna ja Tartu kraanivee tarbijad, lähima poole aasta jooksul lisatakse vaktsiinid ka kõikide teiste linnade joogiveesüsteemi.

Hea lugeja! Mida arvad Sina valitsuse plaanist just Sind varjatult sundvaktsineerima hakata? Kas see on hea plaan või on parem plaan ikkagi haigused ise omal nahal ära proovida ja vaadata, mis juhtub? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

 

SEOTUD LOOD:

JÄLLE KÄRPED? Nordica teatas täna, et kulude kokkuhoiuks lõpetatakse chemtrailide puistamine lennukitelt

17 põhjust, miks puugid on meile tegelikult kasulikud!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (7)

 • Max

  22. mai 2019 - 13:02

  Kui see nüüd halb nali ei ole, siis see on inimõiguste jäme rikkumine. Jäljed viivad otsejoones ravimitööstuseni. Kuna inimeste teadlikkus vaktsiinide suhtes on kasvamas ja järjest rohkem inimesi keeldub endid ja oma lapsi mürgitamast, üritatakse väevõimuga isikuvabaduse kallale minna. Kui nad loodavad, et see neile hästi ja kasulikult lõpeb, siis nad eksivad… Seda näitab mitme eri nurga alt nii ajalugu kui ka filmitööstus.

  Vasta
  • Arx

   22. mai 2019 - 13:22

   Kas tõesti ei saa aru naljast. Siin lehel on kõik pilauudised

   Vasta
  • MIX

   22. mai 2019 - 13:34

   Muidugi ärevaks tegev, kuid siiski esialgu pula-mula 😀

   Vasta
 • arno

  23. mai 2019 - 12:42

  Küllap seda esialgu pula-mulana pakutaksegi, et kui see kord TÕEKS osutub siis keegi enam poleks üllatunud …

  Vasta
 • Aare Tesaar

  23. mai 2019 - 22:36

  Lisaks vaktsiinidele hakatakse kraaniveele lisama ka Fayrit ,mis likvideerib kõik rasvad ….Sama ka SPAde ja ujulate basseinivette.

  Vasta
 • Mari

  24. mai 2019 - 03:43

  Oh õudust, mõnel pole ikka üldse naljasoolikat,usuvad kõike tõena!
  Väga hea libauudis,nalja nabani!😄😄😄

  Vasta
 • koristajamutt

  29. mai 2019 - 23:54

  See pole veel kõik. Kuna see asi nüüd avalikuks tuli, siis ma täna kuulsin, kuidas nad seal ministeeriumis pidasid nõu, et hakkavad ise öösiti käima korteriuste taga ja lukuaugust vaktsiine sisse pritsima. Esialgu kü pole veel neid õhu kaudu levitatavaid vaktsiine kõiki kätte saadud ja algatuseks pidi ainult kooleravaktsiin olema. Aga küll varsti jõuavad muud vaktsiinid ka.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles