Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Suured poeketid tunnistavad: tõepoolest tõusis aastatel 2002-2006 kilekottide müük lakke

Peaminister Jüri Ratas tassimas kilekotte, milles võib olla sularaha partei jaoks aga ei pruugi. (foto: Rauno Volmer)
jagamist

Keskerakonna endine tegevsekretär Mart Viisitamm väitis oktoobris 2013, et tema käest käis aastatel 2002-2005 läbi kuni kümme miljonit krooni ettevõtjatelt saadud raha, mida nad koos Kadri Simsoniga laiali jagasid. Poekettide statistika näitab, et samal ajal tõusis ka kilekottide müük mitmekordseks.

Eellugu

Seni on palju räägitud nn Silvergate-st ehk kuidas reformierakond võttis aastatel 2009-2010 vastu annetusi sularahas. Reformierakonna rahastamisskandaal ehk Silvergate on 2012. aasta mais puhkenud Eesti poliitiline skandaal, mis puudutab Eesti Reformierakonna liikmete annetusi, millega liikmed väidetavalt annetasid variisikutena erakonnale anonüümsete toetajate raha.

Nüüd on tulnud avalikuks, et Reformierakond polnud sugugi ainuke – sama on teinud ka Keskerakond.  Endine keskerakondlane Evelyn Sepp ütles sel nädalal ERRi saates «Pealtnägija», et ta tõi 2006. aastal erakonnale annetusi kilekotiga. Toonaseid andmeid vaadates selgub, et paljud erakonna tipp-poliitikud tegid samal aastal suuri annetusi, sealhulgas tänane peaminister Jüri Ratas.

Kes täpsemalt toona sularaha annetas, saab lugeda Postimehe artiklist «Keskerakonnale viidi raha ka kilekotiga: vaata, kes kui palju erakonnale kokku annetas».

Poekettide statistika ei valeta

Nüüd kaevus meie uurivtoimetus poodide põhjatusse statistikaarvudesse ja leidis üllatuslikult, et eelpoolnimetatud aastatel hakkas kilekottide müük järsult tõusma ja pole tegelikult tänaseni näidanud erilisi languse märke.

Erakordselt usaldusväärsest allikast pärit enneolematult täpsete andmetega tabel kilekottide müügiarvude kohta aastatel 2001-2005.

Statistika näitab, et kui veel aastal 2001 müüdi Eesti poekettides kokku ca 100 miljonit ühikut kilekotti, siis juba järgmisel, 2002.aastal hüppas kilekottide tarbimise number lakke – 250 miljoni ühiku peale. Kõige hullem aasta oli aga 2005 kui Eestis tarbiti lausa 800 miljonit kilekotti.

Sel nädalal ilmsiks tulnud faktide põhjal võib teha julge järelduse, et alates 2002.aastast tõusma hakanud kilekottide müüginumbrite taga ei ole midagi muud kui Eesti erakondade aktiivne sularaha käitlemine ja transport parteide kassasse.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest ,et Eesti parteid mitte ainult ei aja hämaraid erakonna rahastamise skeeme, vaid rikuvad sealjuures tohutult Eesti looduskeskkonda? Anna oma arvamusest loo all märku.

Kommentaarid (2)

 • mutt

  11. jaan. 2019 - 20:48

  ega midagi, tuleb valimistel märku anda, et eelistame erakonda, kes läheb üle pappkastidele

  Vasta
 • daam

  12. jaan. 2019 - 00:24

  Nõukaajal, 70-nendatel oli välismaa kilekott moeaksessuaar. Igal endast heal arvamusel oleval daamil oli see linnas ja mujal peenemates kohtades kaasas.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles