Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tagasivaade Eesti poliitikanädalale, 10.-16.juuni

Poliitika on kõikjal meie ümber, tahame või mitte. Muidugi ei taha aga on.

Kuna möödunud nädal oli üks sündmustevaesemaid poliitnädalaid üldse, uurisime me Eesti erakondade juhtidelt, mida nemad arvavad Ott Tänaku tänasest tulemusest ja õnnetust vahejuhtumist viimasel katsel.


Kaja Kallas:

"Reformierakonnal on Ott Tänakuga juhtunuga rohkem kui tuttav ja seda juba teist korda järjest. Ka meie olime nii riigikogu valimistel kui europarlamendi valimistel kindlad liidrid ja meile topiti juba pärga pähe. Tundsime ka ise end võitjatena aga siis PAUHH - reaalsus ja kukkumine viiendaks. Nii et teame hästi, mida vaene Ott praegu tunda võib ja tunneme talle kaasa. Aga pea püsti - kunagi võidame me niikuinii!"
Jüri Ratas:

"Hea küsimus. Ükski idee ei ole ülearune ja meil on väga selgelt palju ideid laual. See oli ka põhjus, miks me eile kaasasime eksperdid väljastpoolt. See on andnud kindlasti meile ka rohkem julgemaid ideid mõelda. Vastan ausalt, vastus on jah, sellest on väga selgelt olnud jutte kõigi erakondade fraktsioonipoliitikutega. Ja nagu ma ütlesin, et mitte välja tuua ühte, teist või kolmandat, vastan ausalt, et on olnud ka sinu fraktsiooniliikmetega jutuajamisi Eesti tuleviku ja poliitika teemadel."
Mart Helme;

"Ega see pidev välismaal käimine ja olemine õige asi ole. Kui sa kutsud end ikka Eesti rallisõitjaks, siis kurat, sõida ka Eestis ja esinda siin oma riiki, mitte ära konda kuskil neegrite ja homode juures oma värvilise autoga. Meil oleks hädasti vaja, et Eesti sportlased üldiselt rohkem siinkandis võistleks ja sõidaks, sest siis kirjutaksid kõik ajalehed ainult neist ja meie saaksime natukenegi meedia tähelepanust puhata!"
Zuzu Izmailova:

"Kas te kujutate ka ette, millise jalajälje jätab kogu see autode lõhkumine ja reisimine meie maakerale? Esiteks juba see fakt, et ainult üks, okei kaks inimest sõidavad ringi mitme autoga. Need autod on vaja ehitada, milleks kulub tohutu ressurss. Siis saadetakse need autod peaaegu iga nädal laevadega üle maailma ringi ja sõitjad ise lendavad lennukiga kohale. Kaasa veel terved meeskonnad, kes neid autosid ehitavad ja hooldavad. Ja milleks? Selleks, et seal kohalikus riigis siis õhku saastada ja kohalikke teid lõhkuda! Mida tobedamat saab ühes spordialas veel olla, kus sportlane istub tegelikult nagu tugitoolis kogu aeg! Meie hinnagul võiks Ott Tänak näiteks hoopis jalgrattaga kõigist kiiremini sõita."
Indrek Saar:

"Ralli näol on loomulikult tegemist elitaarse spordiga, mis ei lähe kuidagi kokku sotsiaaldemokraatliku maailmavaatega. Loomulikult on meil hea meel, et Eesti sportlane teeb maailmas nime nii endale kui tervele Eestile aga rallisport kui selline on kättesaamatu umbes 99,9999999% maailma elanikest ja seega ei saa olla sellise spordialaga, mille meie heaks kiita saame. Kui saaks teha nii, et Ott Tänaku auto oleks kasutamiseks kõigile Eesti elanikele ja tasuta, vot siis alles saaksime me pöidla ülespoole pöörata ja öelda, vohh, ralli on õige asi!"
Helir-Valdor Seeder:

"Isamaa erakond ei suuda isegi oma reklaame Youtube-i üles panna, mis moodsate asjade kohta te meilt siin üldse pärite? Küsige parem meie seisukohta selle kohta, kuidas pensioniraha huugama panna, vot sellest võime teile pikalt rääkida!"
Heiki Lill

"Vabaerakonnale sobivad Ott Tänaku sõitmised hästi!"
Kristina Kallas:

"Ott vajab kindlasti pikemat plaani, nagu Eestigi!"
Artur Talvik:

"Loomulikult kiidame Otti ja tema tulemusi, hea töö ja loodame, et edu jätkub! Aga erakonda ja selle väärtusi silmas pidades peame muidugi ütlema põhimõtteliselt sama kraami, mida Zuzu juba ütles!"

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles